WISPORT

( ilość produktów: 2 )
Płeć
Rozmiary
Kolor dominujący

Każdy człowiek bagaż doświadczeń zbiera już od najmłodszych lat, a nawet od pierwszych miesięcy życia. Kiedy dorasta i wreszcie staje się dorosłym, dojrzałym człowiekiem zaczyna też mieć prawdziwy bagaż – zabierany na wyprawy i przywożony z nich. Wcześniej jednak cała przygoda zaczyna się od noszenia tornistra, który – z czasem – zamieniany jest na plecak. I do jednego, i do drugiego powinny być pakowane wyłącznie potrzebne rzeczy – tak, by nie narażać kręgosłupa na zbyt duże obciążenia. Obydwa należy nosić na obydwu (a nie tylko na jednym ramieniu) ramionach, by nie dochodziło do skrzywień pleców i barków. Jeśli przeznaczeniem plecaka przestaje być już tylko szkoła, a dochodzą wycieczki, wyprawy i podróże, jego wybór nie może być przypadkowy. Zdecydowanie warto postawić na plecak Wisport. Sporo się w nim zmieści, zajmuje stosunkowo wytrzymały i jest odporny na trudne warunki.

Niektórzy powiadają, że za mundurem panny idą sznurem. Nie wiadomo, czy ta zasada działa do końca właśnie tak, ale panowie (niektórzy już od dzieciństwa) – często – chcą zostać albo strażakami, albo… żołnierzami. Ostatecznie niewielu kandydatom udaje się zasilić szeregi poszczególnych służb mundurowych, ale przecież zamiłowanie do wojska i do militariów odczuwa naprawdę sporo osób, zatem plecaki wojskowe Wisport sprawdzą się u wszystkich – żołnierzy, miłośników survivalów i miłośników różnorakich (mniej lub bardziej wyczynowych) wypraw.

Wisport to polska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu outdoorowego, ze szczególnym uwzględnieniem plecaków specjalistycznych – przystosowanych do wypraw o bardzo różnym charakterze. Kolejnymi produktami w ofercie marki są: polary, spodnie narciarskie, bielizna termoaktywna, koszulki z bawełny organicznej, ochraniacze turystyczne, skarpety trekkingowe i narciarskie oraz akcesoria: apteczki, wory transportowe, peleryny przeciwdeszczowe, pokrowce na raki oraz troki i klamry. Przedsiębiorstwo działa nieprzerwanie już od 1984 roku, co świadczy o tym, że doświadcza swoim klientom najlepsze produkty, bo tylko dobrzy gracze utrzymują się na rynku tak długo. Siedziba firmy znajduje się w Tyńcu Małym, a sklep firmowy – we Wrocławiu. Produkty są dostarczane do ponad 100. sklepów w Polsce i w Europie.

Znane ze szkoły rajdy na orientację, do dziś, mają swoich zagorzałych zwolenników i radykalnych przeciwników. Dla przedstawicieli pierwszej grupy jest to przedsmak survivalów, obozów militarno-wojskowych, a wszystkie te działania mogą zakończyć się zawodowym żołnierstwem, jeżeli kogoś – ostatecznie – taki rodzaj służby przekona. Szczególnie jeśli dane wydarzenie jest kilkudniowe, a przy tym odbywa się poza budynkami, w których można znaleźć schronienie, niezwykle funkcjonalny i wręcz niezbędny jest funkcjonalny plecak militarny. Musi być pakowny, a jednocześnie nie może – sam w sobie – być zbyt ciężki, bo przecież jest dzierżony na plecach, praktycznie bez przerwy i to z całym ekwipunkiem. Bardzo przydatne są liczne kieszenie i przegrody. Konieczne jest miejsce, do którego można przypiąć śpiwór z karimatą lub kurtkę przeciwdeszczową. Łatwe w regulacji pasy i szelki pozwalają w prosty sposób spersonalizować plecak – dostosować go do wszystkich rodzajów sylwetek.

Plecak wojskowy na wyprawę (i pozostałe plecaki Wisport) produkowany jest z wykorzystaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii. Wykorzystywana jest – odporna na niepogodę i na przetarcia – tkanina o nazwie cordura. Tworzą ją włókna poliamidowe pokryte poliuretanem. Klamry z tworzyw sztucznych, o wysokiej jakości, wytwarzają znani producenci. Wyglądają one estetycznie i nie wykryje ich żadne źródło podczerwieni. Natomiast taśmy nośne nie zesztywnieją przy skrajnie niskich temperaturach, zatem zawsze można być pewnym wygody użytkowania opisywanych plecaków. Taśmy występują w dwóch wersjach – są grubsze i cieńsze (w zależności od przeznaczenia plecaka) oraz w wielu wariantach kolorystycznych. Zamki nigdy nie mogą zawieść, dlatego mają charakter spiralny i są produkowane pod marką własną. Nici o optymalnej grubości dają gwarancję, że szwy będą bardzo wytrzymałe. Miejsca szczególnie wrażliwe na uszkodzenia zostały wzmocnione szwem ryglowym.

Siatki przestrzenne – to one mają bezpośredni kontakt z plecami osoby niosącej plecak do survivalu. W ten sposób cyrkulacja powietrza jest zwiększona, a pochłanianie wilgoci jest zmniejszone, zminimalizowane. W wymagających warunkach nie ma miejsca na błędy – brzmi to dość surowo (niczym występujące warunki), ale tak jest… Survivale (jako forma wzmacniania charakteru i sposób na ekstremalną rozrywkę z ogromną dawką adrenaliny) stają się coraz popularniejsze i nie ma się czemu dziwić – uczestnicy takich wydarzeń znajdują się w obcym miejscu i w nieznanych okolicznościach, są zdani wyłącznie na siebie, muszą wykonywać rzeczy trudne dotychczas nieznane (rozkładanie namiotu, rozpalanie ogniska itp.) a przede wszystkim – muszą przetrwać i wydostać się z nieznanego… Są pozbawieni wygód i luksusów, a i tak dają radę. Przejście szkoły przetrwania jest sztuką prawdziwie trudną.

pixel