Okulary przeciwsłoneczne damskie
W zasadzie niezwykle trudno znaleźć osobę, która nie jest wyposażona w żadne okulary przeciwsłoneczne i to jest bardzo słuszne podejście, nie tylko latem, bo i zimą słońce potrafi mocno operować, zwłaszcza w górach. Niemniej ważne jest, by wybrać te odpowiednie – szczególnie pod względem technicznym, funkcjonalnym, a dopiero na drugim miejscu – pod kątem wizualnym i pod względem kształtu twarzy. Dobrze jest mieć choć jedną parę okularów w zapasie, na wypadek uszkodzenia pary noszonej aktualnie. Mogą np. pęknąć, np. podczas upadku i wówczas będzie się od razu gotowym na wymianę i na dalszą kontynuację wycieczki, bez rażenia oczu intensywnymi promieniami słonecznymi, które potrafią mocno i niepotrzebnie ograniczyć widoczność. Są pewne określone warunki, które okulary zdecydowanie powinny spełnić, by rzeczywiście spełniać się w swojej roli i warto o tym pamiętać.
Okulary przeciwsłoneczne Uvex dają ochronę w dwóch ważnych wymiarach – zarówno w wymiarze nieprzyjmowania nadmiernej ilości słońca, ale też przed podrażnieniem oka, które jest bardzo wrażliwą częścią ciała i do tego nie lubi wytężonej pracy, dlatego należy o nie odpowiednio dbać, ale przy tym aktywować do działania. Trzeba zwracać odpowiednią uwagę na źródło pochodzenia okularów i na miejsce ich zakupów – ani jedno, ani drugie nie może być przypadkowe. Wszystko z prawdziwej dbałości o oczy. Najlepiej stanie się, jeśli decyzja zakupowa zapadnie w zaufanym, sprawdzonym miejscu, jak choćby salony optyczne, gdzie zawsze można liczyć na poradę specjalisty. Dzięki niemu okulary przeciwsłoneczne zostaną w pełni prawidłowo dobrane. Zdecydowanie powinny być wyposażone w skuteczny filtr.
Okulary powinny być wzbogacone o powłokę antyrefleksyjną, która sprawi, że światło nie będzie odbijać się od okularów, a finalnie od samych oczu. Dzięki temu zmieni się pole kontrastu i postrzeganie widocznych barw. Okulary polaryzacyjne Uvex efektywnie redukują odblaski świetlne, a jednocześnie nieprzesadnie wyostrzają obraz, co jest istotne, choćby dla turystów czy kierowców. Na okularach powinna znajdować się magiczna liczba, określająca moc filtra UV. Najlepsza wartość to UV 400, w pełni pochłonie ona promieniowanie słoneczne. Niektóre z okularów mają właściwości fotochromowe, więc mogą je nosić także osoby, które na co dzień korzystają z okularów korekcyjnych. Ważne jest to, że przy ich udziale można widzieć dobrze, niezależnie od natężenia światła – zarówno naturalnego (słońce), jak i sztucznego (lampy). Takie soczewki potrafią płynnie rozjaśniać się lub przyciemniać (albo odwrotnie) – wszystko w zależności od aktualnie panujących warunków zewnętrznych.
Znaczek CE będzie, dla przyszłego właściciela, informacją, że Uvex okulary zostały dopuszczone do użytku m.in. na terenie Unii Europejskiej i korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Kolor kolorowi nie równy i podobnie sprawa ma się do barw w soczewkach. Kolor brązowy mocno zatrzymuje niebieskie światło, poprawia kontrast i głębię ostrości. Będą z niego zadowolone osoby, które mają wrażliwe oczy; kolor szary uchodzi za neutralny. Pozwala szczegółowo obserwować otoczenie; kolor zielony prezentuje się dobrze, ale kierowcy nie powinni decydować się na niego; wreszcie kolory: żółty i pomarańczowy, są właśnie polecane kierowcom, którzy powinni jeździć w nich nawet po zapadnięciu zmroku; fiolet uwypukla zielone tło; czerwień polecana jest na wieczory; kolor niebieski sprawdza się w czasie zmiennych warunków atmosferycznych, podczas dynamicznej pogody.
Bardzo ważne jest dopasowanie okularów nie tylko do potrzeb oczu, ale też do kształtu. Jedną z częstszych jest twarz okrągła. Ma zauważalne zakrzywienia, ale generalnie jej kształt można uznać za delikatny i zbliżony do okręgu. Dobrze jest ją wysmuklić i podkreślić jej rysy. Oprawki cienkie i okrągłe – wbrew pozorom – nie będą dobrym pomysłem. Broda i kości policzkowe powinny być dobrze zauważalne. Ponadto paniom może pomóc makijaż. Właściciele twarzy owalnej mogą skorzystać z wielu opcji. Właściwe proporcje twarzy dają szeroki wachlarz możliwości. Oprawki nie powinny być zbyt masywne, gdyż takie właśnie – w tym przypadku – mogą zepsuć efekt wow. Zasłonięty powinien zostać obszar od brwi po kości policzkowe. Dla twarzy prostokątnej dobre będą okulary w wymiarze oversize. Wysokie, grube szkła też będą całkowicie w porządku.
Najwytrwalsi, najsystematyczniejsi rowerzyści na każdą przejażdżkę zakładają okulary na rower. Dają ochronę nie tylko przed nadmiarem słońca, lecz także przed podmuchami wiatru, które mogą roznosić np. uporczywe drobinki piasku. Uvex okulary rowerowe powinny być zakładane zarówno przez cyklistów, jak i przez innych sportowców, dla których ochrona i bezpieczeństwo są zawsze istotne. Okulary rowerowe Uvex potwierdzają wysokie znaczenie niemieckiej jakości. Firma Uvex powstała już w 1926 roku. Najpierw pojawiły się gogle, do której dołączyły później: kaski, ochraniacze i okulary sportowe Uvex. Idąc za rozwinięciem nazwy: Ultra Violet EXcluded, można dowiedzieć się, że producent nie wykorzystuje ultrafioletu.