Rękawiczki rowerowe damskie

( ilość produktów: 3 )
Płeć
Marka
Rozmiary

Rzecz jasna trudno wyobrazić sobie jakiegokolwiek rowerzystę bez… roweru, ale ten ważny pojazd to nie wszystko, czego potrzeba do rowerowego szczęścia. Potrzebny jest do tego także właściwie dobrany, wygodny strój, który powinien być dopasowany do poszczególnego rodzaju sylwetki, a także do aktualnie panującej pory roku. Strój powinien zostać zwieńczony przez rękawiczki rowerowe damskie. Bezpośrednio wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Znacząco poprawiają pewność uchwytu kierownicy. Rękawice rowerowe są niepozornym, ale bardzo użytecznym elementem garderoby i to niezależnie od tego czy sport jest uprawiany na poziomie wyczynowym, czy rekreacyjnym. Podczas wyboru warto zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem, a także nad charakterem i częstotliwością rozpoczynanych przejażdżek.

Dłonie to ważny punkt podporu, dlatego dbałość o nie jest szczególnie istotna. Rękawiczki chronią przed otarciami i przed odciskami, które potrafią zwyczajnie boleć, dlatego warto im zapobiegać, zgodnie zresztą z zasadą: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Najczęściej rękawice kojarzone są z zimą, ale nie jest to pełne spostrzeżenie, które warto zmienić. Rękawiczki na rower Martes sprawiają, że w zupełne zapomnienie odchodzą obawy o przegrzanie i przepocenie dłoni, a dzieje się tak dzięki temu, że bardzo dobrze dopasowują się do wszystkich dłoni, a za sprawą zastosowanych materiałów skóra może swobodnie oddychać. Zjawisko pocenia się nie odbywa się ani zbyt szybko, ani zbyt intensywnie.

Wysiłek, a ściślej jego intensywność i długość, przekłada się na to, jak mocno odczuwane jest zmęczenie i jak intensywnie wydziela się pot. A przecież dłonie spocone są śliskie, zatem istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że bez osłony będą zwyczajnie ślizgać się po kierownicy roweru. A takie niekontrolowane osunięcia potrafią być wręcz niebezpieczne i w skrajnych sytuacjach mogą kończyć się upadkami. Kiedy już ma on miejsce (a zdarza się nawet najlepszym), wówczas z ochroną na pierwszej linii frontu przychodzą rękawiczki rowerowe Hi-Tec. Znacząco redukują siłę tarcia, niwelują skutki zdarcia skóry. Jazda rowerem, nawet po stosunkowo równym terenie, wywołuje drgania, które – przynajmniej do pewnego stopnia – powinny zostać skutecznie zredukowane. Jedne modele będą okrywać całą dłoń, inne będą występowały w opcji bezpalcowej. Pierwsze sprawdzą się na trudniejszych, bardziej wymagających terenach; drugie z nich będą w pełni wystarczające na relatywnie prostych trasach. Śmiało można wsiąść w nich na rower miejski. Skoro dłonie są nieco odkryte to będzie to oznaczać, że będą swobodniej oddychać, a ich chłodzenie będzie jeszcze skuteczniejsze.

Po ich założeniu zachowana zostaje całkiem spora swoboda ruchów, zatem można np. w pełni swobodnie skorzystać z bidonu lub z termosu. Nieosłonięte opuszki palców mogą bezproblemowo obsłużyć smartfon albo tradycyjny aparat fotograficzny – wszystko po to, by upamiętnić ważne chwile, które często zbyt szybko przemijają. Pełne rękawice nadają się choćby do jazdy leśnym duktem, gdzie prędkość trzeba często zmieniać, by dopasować się do aktualnych warunków. Korzystanie z hamulców i z przerzutek nie może być czymkolwiek zakłócone i jakkolwiek utrudnione. Jazda musi być, a przynajmniej zdecydowanie powinna, precyzyjna i bezpieczna.

Siateczka, często widywana po wierzchniej stronie rękawiczek, podwyższa skuteczną oddychalność. To ważne szczególnie dla osób, które często przegrzewają się, a w tym miejscu zdecydowanie warto pamiętać o tym, że organizm – wbrew pozorom – nie lubi zbyt intensywnego poczucia ciepła. Czasami dodatkowe otwory wentylacyjne mogą występować po wewnętrznej warstwie rękawiczek. Skuteczną amortyzację gwarantują specjalne wstawki o charakterze żelowym. Egzemplarze bez wspomnianej wstawki wpływają na naprawdę solidne czucie kierownicy, co jest szczególnie ważne dla wyczynowców. Warianty żelowe przewidziano dla osób wrażliwych na powstające wstrząsy. Rekreacja jest ważna, umożliwiają ją m.in. przejażdżki rowerowe, podczas których dobrze jest wykorzystać rękawiczki rowerowe szosowe. Zrobiono je z trwałego, oddychającego materiału. Szybko i łatwo zarówno zakłada się je, jak i zdejmuje. Zwłaszcza sprytne zdejmowanie będzie ważne przy zmęczeniu. Jazda z rodziną lub z przyjaciółmi będzie jeszcze swobodniejsza i przyjemniejsza.

Dobór właściwego rozmiaru jest ważny, ponieważ zbyt mały może powodować ucisk, a zbyt duży sprawi, że dłoń znajdująca się w rękawiczce będzie przesadnie, niepotrzebnie przesuwać się. Dobre rękawiczki nie będą się marszczyć, nawet na dłuższych trasach, co potwierdzają 4F rękawiczki rowerowe. Podczas tradycyjnych zakupów warto przymierzyć interesujące modele, a w czasie zakupów online dobrze zapoznać się z tabelami rozmiarów,, które są dostarczane przez producentów. Rękawiczki rowerowe 4F są na tyle fantastyczne, że korzystają z nich nawet najbardziej wprawieni sportowcy. Ten rodzaj garderoby jest bardzo przydatny za każdym razem, kiedy ktoś postanawia spędzić wolny czas na rowerze.

pixel