Chusty i szaliki męskie

( ilość produktów: 5 )
Płeć
Marka
Kolor dominujący

Zadbanie o swój ubiór jest szczególnie trudne zimą, bo to najbardziej wymagająca pora roku, głównie ze względu na mróz, śnieg i związane z tym kłopoty z utrzymaniem komfortu termicznego oraz ze sprawnym i bezpiecznym przemieszczaniem się po zaśnieżonych i oblodzonych terenach. Zimowe akcesoria, na czele których powinna znaleźć się chusta męska na twarz, wyglądają niepozornie, ale są bardzo użyteczne i skutecznie chronią wrażliwą twarz przed wyziębieniem i przed odmrożeniami. Wspomniany gadżet jest rozciągliwy i żadna sylwetka nie będzie mu straszna, by się do niej dopasować, niezależnie od kształtu i wielkości głowy.

Prawdą jest, że przez głowę i przez stopy ucieka dużo ciepła i to w szybkim tempie, ale często niesłusznie zapomina się i tym samym zaniedbuje ją, a chodzi o… szyję. Ta część ciała to bezpośredni łącznik głowy i tułowia, najczęściej nie dba się o nią – nie jest smarowana kremami nawilżającymi ani nawet odpowiednio skrywana przed wiatrem, deszczem, śniegiem. By odwrócić tę szkodliwą, niekorzystną tendencję, należy pamiętać, by w każdej szafie znajdowała się przynajmniej jedna chusta męska na szyję.

Trzeba wyraźnie ustalić jedno – zwyczajne szaliki niby są dość często spotykane, ale nierzadko i niejednokrotnie bywają bezpowrotnie gubione, a jakby jeszcze tego było mało, mają tendencję do częstego rozwiązywania się, po którym szyja wyziębia się, ciepło ulatuje, a ich właściciele zaczynają się denerwować. Niby sposobów zakładania szalów jest przynajmniej kilka, ale żaden nie da pewności, że szalik trwale utrzyma się na miejscu. Szalik, w zasadzie, nadaje się tylko do swobodnego przemieszczania się z miejsca na miejsce, natomiast trudno wykonywać w nim bardziej angażujące aktywności – głównie sportowe, a bandana męska zdecydowanie to umożliwia. Ma ona jeszcze jedną istotną przewagę nad większością ubrań: mianowicie, zazwyczaj ma uniwersalny rozmiar i nie trzeba się martwić o to, że zostanie źle dobrana i będzie albo ciasna, albo zbyt luźna. Wełna bardzo skutecznie utrzymuje ciepło i jeśli pochodzi z odpowiednich gatunków przestaje być gryząca, a zaczyna przyjemnie otulać ciało. Niektórzy potrzebują nieco więcej ciepła i dla nich proponuje się chustę podszytą polarem, wówczas komfort termiczny jest stabilniejszy i trwalszy. Często klasyka sprawdza się najlepiej i warto na nią postawić, bo zawsze się obroni, co potwierdza polska bandana Viking.

Natomiast dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu, odpowiednie będą chusty z nadrukowanymi ciekawymi motywami, zawsze każdy znajdzie coś dla siebie – czy to decydując się na jakiś akcent muzyczny czy filmowy lub jeszcze inny, który przykuje jego uwagę. Ludzie lubią rozglądać się za innymi, więc taki ciekawy detal, będzie nakierowywał ich na innych we właściwy sposób. Chusta Hi-Tec będzie komponować się doskonale z każdym okryciem wierzchnim. Wygoda użytkowania sprawia, że grono zadowolonych właścicieli stale powiększa się. Wybierając komin warto zwrócić uwagę na to, ilekroć można owinąć go wokół szyi – im więcej, tym lepiej. Można przywdziać go i do kurtki i do futra. To drugie rozwiązanie może niektórych nieco zaskakiwać, lecz komin jeszcze bardziej podkreśla elegancję futra, oczywiście tego sztucznego, by pozostawać w zgodzie z naturą. Nie każda bluza jest wyposażona w kaptur i wówczas, jako godny zastępca, przybywa Buff chusta. Dobrze jest kierować zasadą właściwego łączenia materiałów – naturalne powinny łączyć się z naturalnymi, a syntetyczne ze sztucznymi. Oczywiście przemyślane odstępstwa również mogą mieć miejsce.

Do płaszczów zapinanych pod samą szyję zawsze sprawdzą się kominy – zarówno te nieco mniejsze, ale też te większe, które opadają aż do ramion. Z płaszczami o szerokich klapach świetnie komponują się kominy dłuższe i szersze, do tego zrobione z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Niektóre klapy potrafią być bardzo dekoracyjne i wręcz szkoda je zakrywać. Wełna w podwojonej dawce (komin + płaszcz) zawsze się obroni. Ciężkie płaszcze dobrze jest złagodzić delikatnym, wręcz subtelnym kominem.

Interesującym rozwiązaniem jest komin w formie tuby – bardzo dobrze wkomponowuje się w resztę stylizacji i jest wręcz jej przedłużeniem. Viking chusta wielofunkcyjna odgrywa wiele przydatnych ról, jedna z nich to godne zastępowanie kaptura lub jego solidne dopełnienie, gdy komuś jest szczególnie zimno. W takiej sytuacji wełniany komin będzie nieco przypominał standardowy golf. Chusta komin Buff ma bardzo uniwersalne i szerokie zastosowanie. Szybko dopasowuje się do szyi i skutecznie osłania ją przed tym, co dla niej niekorzystne, czyli przed skrajnymi temperaturami. Chusta, na początek, może stać się szalikiem, a po zaciągnięciu na twarz przekształca się w maskę chroniącą przed wiatrem oraz przed drobinkami śniegu lub piasku. Przy ekstremalnej pogodzie warto przemienić ją w kominiarkę, która ma znacznie szerszy zakres ochrony, bo oprócz twarzy chroni również całą głowę. Kominy są bardzo niepozorne, dlatego warto odkryć wszystkie możliwości, jakie oferują.

pixel