Czapki męskie

( ilość produktów: 4 )
Płeć
Kolor dominujący

Zima niewątpliwie jest trudną porą roku i wymaga stosownych przygotowań, także tych garderobianych. Należy zacząć od bielizny, najlepiej tej termoaktywnej; później warto ubrać się na tzw. „cebulkę”, czyli nałożyć na siebie kilka cienkich warstw, które – w razie potrzeby można łatwo z siebie zdjąć lub ponownie założyć, kiedy odczuwalne będzie ochłodzenie. Na końcu zestawienia znajdują się: kurtka, buty zimowe, szalik, rękawiczki i… czapka męska zimowa. Każdy z wymienionych elementów ma przyczynić się do jednego – do zapewnienia komfortu termicznego. Z reguły czapki przybierają dość uniwersalny rozmiar, choć oczywiście te dla dorosłych są odpowiednio większe od dziecięcych.

Ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego została wyprodukowana czapka męska. Jednym z częściej stosowanych jest wełna, która odznacza się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wbrew pozorom stosunkowo luźny splot zapewnia naprawdę efektywną ochronę przed zimnem i przed wiatrem. Wełna z merynosów, dodatkowo, ma bardzo niski współczynnik pochłaniania wody, co jest jej ogromną zaletą. Wełna bywa jednak, z lekka, nie lubiana, ponieważ w kontakcie z ciałem wywołuje efekt „gryzienia”, co niektórych może dosłownie i w przenośni drażnić. Natomiast akryl jest materiałem syntetycznym, ale za to jest elastyczniejszy od klasycznej wełny, więc lepiej dopasowuje się do każdej sylwetki. Polar zaś jest materiałem stosunkowo lekkim i wysoce oddychającym, za sprawą czego niestraszna mu wilgoć pod postacią potu, na co zwracają uwagę całoroczni biegacze, których strój zawsze uzupełnia czapka biegowa. Czasami można napotkać czapkę, w której połączone ze sobą zostały, np. wełna z polarem. Wtedy efekt cieplny będzie jeszcze skuteczniejszy. Asortyment dostępny na rynku jest imponująco szeroki, ale powinno koncentrować się nie tylko na wybraniu ulubionego koloru; równie ważny jest dobór fasonu do kształtu twarzy, bo nie każdy będzie we wszystkim prezentował się tak samo dobrze. Gustownie prezentuje się zawsze kolor czapki zbliżony do dominującej barwy całej stylizacji. Pompon najczęściej kojarzy się z dzieciństwem, później albo sympatia do niego nadal się utrzymuje, albo – co zdarza się najczęściej – jednak zanika, dlatego – najczęściej – wybierana jest czapka męska w wersji bez pompona.

Daszek przy czapce kojarzy się głównie z modelami letnimi, ale nie jest to pełna perspektywa, bo choć rzeczywiście ekspansja słońca jest najsilniejsza właśnie latem, to promienie słoneczne odbijają się od gruntu przez cały rok, a w górach, na wysokościach zjawisko przybiera na sile i okazuje się, że w rejonach górskich można opalić się równie dobrze co nad morzem, a nawet szybciej. Dbać o bezpieczeństwo (swoje i innych) oraz o skórę trzeba zawsze, a biegaczom, którzy nie wyobrażają sobie robić jakiejkolwiek przerwy w bieganiu, nie trzeba tego przypominać. Ci najwytrwalsi są aktywni przez cały rok. Im przyda się 4F czapka do biegania – nie osuwa się nawet podczas intensywnego wysiłku i odpowiednio odprowadza wilgoć na zewnątrz, by włosy nie stały się zbyt mokre, co mogłoby przyczynić się do przeziębienia. Taki stan odebrałby też całą frajdę płynącą z uprawiania sportu.

Dach daje osłonę i ochronę dla domu, daszek chroni głowę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także spowalnia ucieczkę ciepła, bo to właśnie przez nią i przez stopy ucieka go najwięcej. Iguana czapka z daszkiem ma możliwość prostej i szybkiej regulacji, by leżeć doskonale na każdej głowie, niezależnie od jej kształtu. Kiedy potrzeba, chroni przed nadmiarem słońca; kiedy trzeba poradzi sobie z opadami deszczu i z podmuchami wiatru. Osoba z okrągłą twarzą powinna zdecydować się na czapkę z cieńszą warstwą materiału, by niepotrzebnie nie powiększać optycznie swojej głowy. Niektóre nakrycia głowy mogą, w sposób w pełni kontrolowany i całkowicie zamierzony, lekko osuwać się do tyłu, co wizualnie pomaga wyszczuplić twarz. Dla osób z twarzą pociągłą najlepsze będą czapki o grubym splocie, co pozwoli zrównoważyć proporcje danej sylwetki. Co prawda polskie zimy łagodnieją, na przestrzeni lat, ale 4F czapka zimowa zawsze bywa przydatna, kiedy nadchodzą zimowe miesiące. Na dodatek pochodzi od polskiego producenta działającego od 2007 roku. W produkty tej marki ubierają się m.in. polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy, a wśród nich skoczkowie narciarscy. Oni doskonale wiedzą, jak ważna jest ochrona przed niskimi temperaturami, by zachować zdrowie i dobrą, optymalną formę.

Włosi znają się nie tylko na modzie i na kuchni, ale wiedzą też dobrze, czym jest białe szaleństwo na najwyższym poziomie, a pomaga w tym Brugi czapka. Jest uszyta z trwałego, oddychającego materiału i dobrze przylega do głowy. Nabywając ją można mieć gwarancję, że posłuży przynajmniej przez kilka sezonów. Co do kwestii finalnego wyboru, dużo będzie zawsze zależeć od miejsca lub miejsc, w których właściciel danej czapki będzie prezentował się najczęściej. Trzeba i warto dopasować się do otaczających okoliczności, a do tego celu przyda się Hi-Tec czapka. Dzięki dobrze dobranej czapce zima przestanie zaskakiwać już (nie) tylko drogowców.

pixel