Zimowe

( ilość produktów: 4 )
Płeć
Kolor dominujący

Nie ma wątpliwości, że zima to naprawdę trudna, do przetrwania pora roku, stąd wymaga należytych przygotowań, w dużej mierze, pod względem doboru stosownej garderoby. Warto ubierać się na cebulkę, czyli zakładać na siebie kilka cienkich warstw, które – w razie konieczności – można łatwo zdjąć, a później szybko ponownie założyć. Wszystko to po to, by stale utrzymywać pożądany przez wszystkich komfort termiczny.

Metoda ubierania to jedno, ale nie mniej ważne jest, w co się kto ubiera i tak powinno zaczynać się od podstaw, czyli od bielizny termoaktywnej, przez zasadnicze ubrania, aż po zwieńczenie, którym jest czapka zimowa męska. Razem z szalikiem i rękawiczkami będzie stanowić zgrane trio, które uchroni – wrażliwe na niskie temperatury – części ciała, jakimi są właśnie głowa, szyja i dłonie. To właśnie przez głowę i przez dłonie ciepło ucieka najmocniej i najszybciej. Nawet najbardziej niezdecydowane dotychczas osoby powinny dać się przekonać co do tego, że męska czapka zimowa powinna znaleźć się na wyposażeniu szafy każdego mężczyzny. Już dawno przestała ona być synonimem obciachu, a stała się pełnoprawnym elementem wielu gustownych stylizacji. Skutki chodzenia z ogołoconą głową mogą być naprawdę poważne – począwszy od wyziębniętych uszu, a skończywszy na poważnym przeziębieniu.

Moda niekiedy zaskakuje, ale zawsze jest odważna i zarówno modą, jak i odwagą warto się kierować podczas zestawiania ze sobą kolejnych ubrań. Jedną z niesłusznych obaw jest ta, że czapka zrujnuje fryzurę. Wiele w tej kwestii będzie zależeć od zastosowanego materiału i od sposobu zakładania/zdejmowania, z jak wielką siłą odbędzie się ten proces. Ochrona przed śniegiem, mrozem i zimne to jedno, druga kwestia to dopasowanie stylizacyjne, a przecież każdemu zależy na wyglądzie przykuwającym uwagę innych i to oczywiście w pozytywnym kontekście. Wiele zależeć będzie od właściwego podejścia do tematu.

Niewątpliwie czapka zimowa męska 4F jest bardzo wygodna. Podczas jej noszenia zniwelowane zostaje ryzyko, że po dłuższym czasie – na czole – widoczne mogą być odciski. Takich skutków uniknie się dzięki prawidłowemu dopasowaniu. Czapki, zasadniczo, mają charakter uniwersalny, niemniej warto zwracać uwagę na rozmiar umieszczony na metce i kierować się nim, by – po pierwsze uniknąć niechcianej oblamówki wokół czoła, a po drugie – zbyt duży luz sprawi, że czapka osuwa się na oczy, co będzie zakłócać prawidłową widoczność. Tutaj sytuacja jest analogiczna do nader dużego kasku – ograniczone pole widzenia może być groźne, zwłaszcza na stoku, przy dużej prędkości i może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku.

Ciepły materiał robi rzeczywiście sporą robotę. Sporą popularnością cieszą się: wełna i bawełna. Ta pierwsza, jeśli tylko jest wysokogatunkowa, na pewno „nie gryzie”, nie jest uporczywa, za to przyjemnie i ciepło okrywa ciało. Bawełna jest przyjemna w dotyku i jeśli tylko nie podejmowana jest aktywność na najwyższych obrotach, wówczas jest w stanie poradzić sobie z odprowadzaniem, na zewnątrz, gromadzącej się wilgoci. Dobra czapka jest swoistą inwestycją, przynajmniej na kilka sezonów. Błona bębenkowa, czyli jedna z części ucha jest bardzo niepozorna, ale i silnie narażona na zimno, więc trzeba odpowiednio o nią zadbać, czyli sprawiać, by 4F czapka zimowa męska była porządnie naciągnięta na uszy. Nie chodzi tylko o odczuwanie ciepła, ale też o zadbanie o swoje zdrowie. Lepiej zapobiegać, niż leczyć; lepiej stawiać na profilaktykę, niż przeziębić się i zostać wyciętym z ulubionych działań. Czapka-uszatka to wręcz idealne rozwiązanie, ponieważ ochronie podlega nie tylko sama głowa, ale także uszy i to w pełnym zakresie. Technologia szczęśliwie intensywnie się rozwija, co przekłada się na coraz lepsze, funkcjonalniejsze rozwiązania, dzięki którym męska czapka zimowa z pomponem może zarówno ciekawie, intrygująco wyglądać, ale również zachowuje swoje spore właściwości termiczne.

Przed wyborem właściwego rozmiaru czapki warto zmierzyć obwód swojej głowy. Aby ten proces odbył się sprytnie i prawidłowo głowę trzeba zmierzyć na wysokości około 1,5 cm ponad uszami, nad brwiami i w najodleglejszym tylnym punkcie głowy; jeśli ktoś chce mieć całkowicie zakryte uszy, powinien ustawić centymetr na wysokości środka uszu. Zmierzony obwód jest bezpośrednim wskaźnikiem rozmiaru. Jeżeli obwód głowy znajduje się pomiędzy dwiema wartościami, zawsze należy wybrać tę większą, by zachować nieustanną swobodę, a tę na pewno zagwarantuje Brugi czapka. Można być tego pewnym tym bardziej, że jest to włoska marka, a kto jak kto, ale Włosi doskonale znają się na sportach zimowych, na czele z szeroko pojętym narciarstwem. Po każdej kąpieli lub po każdym prysznicu głowę należy wysuszyć, ale nie wolno jej suszyć zbyt długo, zbyt intensywnie i nader blisko głowy, bo wszystko to spowoduje, że włosy zaczną się przesuszać i elektryzować. Czapka zimowa Hi-Tec jest świetnym pomysłem na codzienny użytek lub na prezent. Natomiast 4F czapki są noszone przez wielu sportowców i potwierdzają oni ich jakość i funkcjonalność.

pixel