Rękawiczki zimowe męskie

( ilość produktów: 3 )

Nie ma się co oszukiwać, że zima to wymagająca pora i potrzeba odpowiednich przygotowań oraz zachowań, które pomagają ją przetrwać. Bardzo pożądane jest poczucie optymalnego komfortu termicznego. W jego osiągnięciu pomoże ubieranie się na „cebulkę”, które warto rozpocząć od założenia bielizny termoaktywnej, później zasadnicze cienkie warstwy ubrań, które można w prosty i szybki sposób zdjąć, gdy komuś zrobi się wystarczająco ciepło lub sprytnie założyć, gdy znów odczuwalne będzie oziębienie.

Całą stylizację powinny zwieńczyć: czapka, szalik i rękawiczki męskie zimowe. Założenie tych właściwych będzie zapewniać dłoniom optymalną temperaturę i to przynajmniej z dwóch powodów: skóra dłoni jest bardzo wrażliwa i ciepło ucieka z niej szybko. Pojęcie ciepłoty jest bardzo względne i dla każdego będzie oznaczać coś innego, dlatego warto zagłębić się w szeroki asortyment dostępny na rynku, a w jego zakresie znajdują się np. rękawiczki męskie 4F. Co ważne, pochodzą od polskiego producenta powstałego w 2007 roku. Dzięki marce 4F, oprócz niezliczonych przeciętnych klientów, ubiera się również wielu znakomitych sportowców i to nie tylko tych z Polski. Niestety organizm przypomina sobie o dłoniach niemal na samym końcu, stąd tak przydatne i użyteczne będą 4F rękawice męskie.

Trochę historii, zwłaszcza tej ciekawej, zawsze się przyda. Okazuje się, że absolutne początki rękawiczek sięgają Persów, którzy chcieli chronić swoje dłonie przed otarciami podczas bitew i eskapad. Jednakże, w kontekście ochrony przed zimnem, zaczęli zakładać je Galowie. Nie ma co ukrywać, na przestrzeni wieków zmieniły się i stosowane technologie i używane materiały, a wszystko po to, by ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi była jeszcze efektywniejsza i trwalsza, bo kiepska pogoda to nie tylko mróz, ale i śnieg, a jeszcze wcześniej deszcz ze śniegiem. Warto pamiętać, że w rzeczywistości nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwie ubrani ludzie. Każdy kto jest zaprawiony w zimowych i górskich wyprawach, dobrze wie jak dynamiczna i wręcz nieprzewidywalna potrafi być zimowa aura, dlatego zawsze warto ubrać Viking rękawiczki. Dostarcza je kolejny sprawdzony, polski producent. Jednym z najistotniejszych czynników wyboru właściwego produktu jest jego krój i dokładnie tak samo sprawa ma się w odniesieniu do rękawiczek. Ich stosowna konstrukcja przekłada się bezpośrednio na właściwości termiczne. Dwa najczęstsze rodzaje to te dwu- i pięciopalczaste. Niekiedy można natrafić także na te pośrednie, ale warto skoncentrować się na tych najczęstszych.

W rękawiczkach dwupalczastych przewidziano dwa otwory – pierwszy na 4 palce i drugi na kciuk. Taki układ pozwala spowalniać i niwelować straty ciepła, gdyż wspomniane 4 palce wymieniają się między sobą energią i ogrzewają się wzajemnie. Ciepło jest ważne, ale biorąc pod uwagę fakt, że zimy w naszym kraju są łagodniejsze, należy decydować się na odpowiednią grubość rękawic – te zbyt cienkie zaburzą odczuwanie komfortu cieplnego, te zbyt grube będą mieć kiepską oddychalność, ręce zaczną się pocić, a to sprawi, że rękawiczki zawilgotnieją i tym samym utracą cenne właściwości termiczne. Modele dwupalczaste mogą nie być najwygodniejsze, kiedy trzeba będzie wykonać jakieś precyzyjne czynności, np. odkręcenie/zakręcenie termosu, czy regulacja czołówki albo kijków trekkingowych. Jeśli na swojej trasie trzeba będzie podjąć więcej precyzyjnych działań, wówczas znacznie lepiej sprawdzą się rękawice zimowe męskie Viking w wariancie pięciopalczastym, gdzie oczywiście każdy palec ma swój odrębny otwór i ogrzewa się samodzielnie. Proces ten trwa nieco dłużej, lez w zamian zachowana zostaje swoboda ruchów, czucie w palcach będzie silniejsze, wyraźniejsze. Kiedy nie trzeba co chwilę ściągać rękawiczek, wtedy nie ma też co się martwić o to, że nagromadzone wcześniej ciepło będzie szybko i bezpowrotnie utracone.

Kluczem do skuteczności rękawiczek jest zdolność do utrzymywania nagromadzonego w ich wnętrzu ciepła i to pomimo utrzymywania się, na zewnątrz, wyraźnie niskiej temperatury. Tutaj właściwości izolacyjne są zdecydowanie nieocenione. Taką gwarancję dostarczają rękawiczki na zimę męskie. Dzięki nim dłonie nie będą ani wychłodzone, ani podrażnione. Dobra, skuteczna membrana jest wręcz bezcenna, bo skutecznie odpycha od dłoni drobinki śniegu, które uporczywie próbują dostać się do środka, a wszystko dzięki odpowiedniej strukturze, jaką mają Gore-Tex rękawiczki. Ta dodatkowa izolująca warstwa materiału składa się z wielu mikrootworów, które są mniejsze od kropli deszczu lub śniegu, dzięki czemu ubranie nie jest przemoczone, a dłonie wychłodzone. Taka efektywność będzie ważna dla wszystkich, ale najbardziej dla miłośników białego szaleństwa, którzy chcą mieć zapewniony pewny chwyt, wysoką oddychalność i swobodne poruszanie palcami. Rękawiczki dla mężczyzn zazwyczaj są stonowane kolorystycznie, ale prezentują się bardzo gustownie. Często zapomina się o ich zabraniu z domu lub bywają gubione, lecz trudno ich nie mieć, by znacznie łatwiej przetrwać zimę.

pixel