Trekkingowe

( ilość produktów: 2 )
Płeć
Rozmiary
Kolor dominujący

Trekking to bardzo szerokie pojęcie i coraz popularniejszy sport. Na samym początku warto doprecyzować podstawowe kwestie. Nie odbywa się on tylko w górach, ale wszędzie tam, gdzie teren do pokonania można śmiało określić jako wymagający, zatem może to być nawet pustynia. Trekking jest doskonałą przejściówką pomiędzy nordic walkingiem – który jest przeznaczony zwłaszcza dla osób początkujących, chcących aktywnie spędzić wolny czas oraz wzmocnić swoje mięśnie i ciało – a wspinaczką górską, przeznaczoną dla najbardziej doświadczonych osób.

Niezależnie od tego, jaki charakter ma dana wyprawa i jak długo potrwa, zawsze warto mieć na swoich stopach skarpety trekkingowe męskie. Zapewnią właściwą otulinę, komfort termiczny zostanie utrzymany, a i ryzyko bolesnych otarć zostanie wyraźnie zniwelowane. To bardzo ważne, bo przecież obolałe stopy, z odciskami i z pęcherzami w zasadzie uniemożliwiają dalsze przemieszczanie się, a więc eliminują z podjętej wcześniej aktywności. Podczas stawiania kolejnych kroków powstają wstrząsy, które męskie skarpety trekkingowe w odpowiedni sposób amortyzują, pochłaniają; co więcej, przyczyniają się do termoregulacji – stopie dostarczana jest wystarczająca dawka ciepła, a ta może nadal swobodnie oddychać.

Przyznać trzeba, że skarpety często są lekceważone i traktowane – niesłusznie – jako mało istotny element garderoby, także tej w wydaniu sportowym. By uzmysłowić sobie, że jest to błędne podejście, wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdzie – na szlaku górskim – do buta wpada niepozorny kamień (albo nawet kilka sztuk), który przy dłuższym pobycie w nim potrafi sprawić ból i polanie się krwi, a szybkie opatrzenie rany nie zawsze jest możliwe od razu, dlatego tak ważne jest, by mieć założone skarpety trekkingowe 4F. Oczywiście występują w różnych kolorach i rozmiarach, co pozwala wybrać te najlepsze dla siebie. Ważny jest dobrze dobrany rozmiar – nie może być zbyt duży, bo skarpety będą osuwać się w niekontrolowany sposób, a to zmniejszy ochronę i wygodę stóp; zbyt małe skarpety będą zwyczajnie ciasne i po dłuższym upływie czasu mogą prowadzić do silnego ucisku, a ten może zakończyć się obrzękami.

W przypadku tego elementu garderoby, w wydaniu trekkingowym, chodzi o znacznie więcej niż o ładnie wyglądającą stylizację. Magnum skarpety pozwalają zapomnieć o odciskach i otarciach naskórka. Z wyborem ściągacza sprawa ma się bliźniaczo podobnie, jak w przypadku rozmiaru – moc jego działania powinna być zrównoważona, by sprawdzał się w przewidzianej dla niego roli, a nie powodował dyskomfort. Natomiast będzie dobrze, jeśli szwy będą zupełnie płaskie i to z dwóch powodów – po pierwsze, znika ryzyko, że „obrobią” stopę a po drugie, są praktycznie niewidoczne, co sprawia, iż właściciel skarpet będzie prezentował się w nich jeszcze lepiej.

Pozornie bawełna uchodzi za materiał przystępny i przyjemny w dotyku, ale ma jedną, dość zasadniczą wadę – kiepsko radzi sobie z wilgocią, szybko nią nasiąka, a mało efektywnie pozbywa się jej. Intensywność podjętego wysiłku bezpośrednio przekłada się na poziom potliwości ciała, stąd warto zadbać o odpowiedni przebieg termoregulacji. Bawełna, zdecydowanie, nie będzie w tym pomocna. Skarpety z tego materiału lub z jego przewagą szybko staną się mokre, a przez to stopy przestaną dobrze oddychać i zaczną męczyć się szybciej. To kwestia o ogromnym znaczeniu , ponieważ stopa ma bezpośredni kontakt z podłożem, a to – w przypadku trekkingu – często nie należy do najprostszych.

JJW skarpety sprawdzą się świetnie u wszystkich miłośników wspinaczki. Góry są wymagające nie tylko dla samych osób wspinających, ale także dla kompletowanej przez nich garderoby. Szczęśliwie rynek outdoorowy oferuje szeroki asortyment, dlatego można mieć absolutną pewność, że każdy znajdzie ten produkt, który będzie najbardziej odpowiadał jego potrzebom. Ważne i przydatne jest korzystanie z informacji dołączonych do danego produktu. Dzięki nim można dowiedzieć się np. o zastosowanym materiale, zasadniczym przeznaczeniu oraz o sposobie pielęgnacji, a wszystko po to, by dany produkt służył każdemu możliwie najdłużej. Tak jak różne są trasy do pokonania, tak i różne są skarpety do trekkingu.

W kontekście przygotowania adekwatnego do okoliczności, dobrze jest zastanowić się nad tym czy zakładać jedną, czy dwie pary skarpet. Tutaj jednoznaczna odpowiedź jest trudna, ale nie niemożliwa. Zwolennicy jednej pary zaznaczają, że to rozwiązanie redukuje ostateczną wagę bagażu, a także pozwala na lepsze, wyraźniejsze wyczuwanie stopy. Natomiast pomysł zakładania dwóch par jednocześnie pomaga uniknąć otarć i odcisków. Cieńszą, wewnętrzną skarpetę znacznie łatwiej jest wyprać i wysuszyć w warunkach polowych, co przekłada się bezpośrednio na trwalszą świeżość stóp. Smartwool skarpety męskie dopasowują się do każdej stopy i na dodatek, nieprzerwanie, pomagają zachować jej oddychalność na naprawdę wysokim poziomie. Skarpetki są niepozorne, ale zdecydowanie warto zwracać na nie należytą uwagę podczas dokonywanych zakupów.

pixel