Rowery

( ilość produktów: 3 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Jazda na rowerze jest rzeczywiście czymś, czego nie zapomina się i bardzo dobrze, bo nawet po pewnej przerwie śmiało można do niej powrócić. Może przybrać formę wyłącznie rekreacyjną, która pozwala nie tylko na poprawienie kondycji i ogólnego stanu zdrowia, ale również na integrację z bliskimi lub ze znajomymi. U niektórych osób jazda na rowerze może również przybrać formę wyczynową. Na szczęście kask rowerowy przestał już (słusznie) być synonimem obciachu, stał się za to oznaką dbałości o bezpieczeństwo, które zawsze należy traktować jako absolutną podstawę każdego działania, w tym oczywiście również jazdy na rowerze. Im większa prędkość jest osiągana przez rowerzystę i im jego przejazd odbywa się na bardziej wymagającej nawierzchni, tym większą uwagę należy zwracać na bezpieczeństwo. Niby to oczywistość, ale zawsze warto powtarzać ją, niczym mantrę – upadki zdarzają się nawet najlepszym i kask znacząco złagodzi skutki awaryjnego lądowania. Sprawi, że głowa będzie wyraźnie mniej obolała.

Kask rowerowy Uvex należy dokładnie dopasować do swoich potrzeb, a wbrew pozorom jest ich kilka – rodzaj kolarstwa (czy będzie ono szosowe, czy jednak bardziej terenowe), wiek i płeć kolarza/kolarki – dorosły człowiek będzie potrzebował odpowiednie większego kasku, niż kasku. Ponadto, z dużą dozą prawdopodobieństwa, to panie częściej niż panowie wybiorą kask z ciekawym wzorem/motywem. By prawidłowo dobrać rozmiar kasku, należy wcześniej zmierzyć głowę, by poznać jej obwód. Kask można regulować – zarówno pokrętłem znajdującym się na jego tyłach, jak i paskiem pod brodą, zapinanym na klamrę. Po założeniu gadżet ten nie może ani uciskać/obcierać głowy, ani też przesuwać się po jej powierzchni i to nawet jeszcze przed zapięciem paska. Kask ma pozostawać na miejscu. Jego przód powinien znaleźć zaraz nad brwiami; natomiast paski powinny być pod uszami i dodatkowo zostać ściągnięte jak najwyżej. Kumulacja sezonu rowerowego przypada na wiosnę i na lato, choć najbardziej konsekwentne i zaprawione w bojach osoby potrafią jeździć jednośladem przez cały rok. Na intensywne ciepło i na skuteczne radzenie sobie z nim warto być przygotowanym, dlatego efektywny kask zdecydowanie powinien mieć właściwy system wentylacyjny, który pomoże odprowadzić nadmiar gromadzącej się wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu włosy będą suchsze, a kask nie będzie się zsuwał pod wpływem potu.

Do mocno ekstremalnej jazdy właściwy będzie kask dość zabudowany, zaś ten przewidziany do jazdy po mieście powinien solidnie wentylować głowę za sprawą wielu sporych kanałów. Bezpieczeństwa naprawdę nigdy dość, dlatego w przypadku elementów odblaskowych dobrze jest trzymać się zasady: „im więcej, tym lepiej”. Takowe powinny znaleźć się także na kaskach. Sam kask, od wewnętrznej strony, powinien być wyścielany przyjemną w dotyku gąbką. O ile to tylko możliwe, warto wymieniać ją na nową, gdy jej użyteczność wyraźnie dobiega końca. Kask do jazdy górskiej można założyć przed wyjazdem na asfaltową ścieżkę rowerową, ale w drugą stronę już to tak nie działa – kask miejski nie za bardzo sprawdzi się na trudnym terenie. Uvex kask rowerowy skutecznie i w całości łączy wygodę z bezpieczeństwem.

Nawet jeśli trudno to sobie uzmysłowić, człowiek w większości składa się z wody i dodatkowo wydala ją zgodnie z prawami fizjologii, dlatego konieczne jest jej systematyczne uzupełnianie. Powinno się przyjmować30 ml płynu (zdecydowanie najlepiej wodę) na każdy 1 kilogram masy ciała, a latem na pewno więcej, by nie odwodnić organizmu, co może doprowadzić choćby do omdleń. Napełniony bidon rowerowy Camelbak zawsze warto mieć ze sobą, by małymi łykami, ale sukcesywnie, nawadniać się. Jest bardzo poręczny, wygodnie trzyma się to w każdej dowolnej dłoni i co ważne – w żaden sposób nie zmienia smaku wody. Suchość w ustach i/lub spierzchnięte wargi to sygnał odwodnienia, do którego zdecydowanie nie powinno doprowadzać się. Bidon rowerowy termiczny jest niezwykle użyteczny dla osób, które lubią jeździć w chłodniejsze wieczory lub jesienią, kiedy temperatury są raczej dość rześkie i tak ważne jest utrzymanie komfortu termicznego na optymalnym poziomie. Cenne właściwości termiczne (a te można uzyskać za sprawą specjalnej konstrukcji i podwójnym ściankom, które utrzymują ciepło wlanego wcześniej napoju). Przy większości ram rowerowych znajduje się specjalny uchwyt, przewidziany właśnie na bidon. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba przerywać jazdy, by spokojnie i swobodnie napić się. Oczywiście z takiego pojemnika można skorzystać w trakcie postoju, w czasie przerwy regeneracyjnej.

Dbałość o nogi i głowę jest bardzo istotna, ale nie wolno zapominać o ochronie rąk – w końcu to one dzierżą rowerową kierownicę i to z ich udziałem wykonuje się ruchy kierownicą. Ręce rowerzysty są narażone na nadpotliwość, odciski, otarcia i wreszcie na podrażnienia. Przed tymi czynnikami ryzyka skutecznie ochronią je rękawice rowerowe IQ. Są bardzo wygodne i ergonomiczne. Warto zadbać o oświetlenie rowerowe zestaw, który pozwoli zauważyć cyklistę w gąszczu ruchu drogowego.

pixel