Rękawiczki rowerowe

( ilość produktów: 2 )
Płeć
Marka
Rozmiary

Zdecydowana podstawa dla każdego rowerzysty to oczywiście rower, ale wygodny strój jest nie mniej ważny, bo to on zapewnia skórze łatwiejsze oddychanie, a samemu cykliście pomaga utrzymać całkowitą swobodę ruchów. Całą stylizację powinny zwieńczyć rękawiczki rowerowe. Wyglądają bardzo niepozornie, ale to dzięki nim rowerzysta ma pewny chwyt kierownicy oraz skuteczną ochronę przed nadmiarem potu i przed otarciami. A tutaj warto pamiętać o tym, że ręce to jedna z najbardziej pocących się części ciała. Rękawice rowerowe to bardzo użyteczny, funkcjonalny gadżet, który na pewno przyda się każdemu rowerzyście, nawet jeśli ten decyduje się tylko na uprawianie kolarstwa rekreacyjnego. Dobierając parę idealną właśnie dla siebie trzeba nie tylko dobrać odpowiedni rozmiar, ale również zastanowić się nad tym, jak często i po jakim terenie ktoś będzie się przemieszczał swoim jednośladem.

Dłonie to realnie ważny punkt podporu, dlatego regularna dbałość o nie jest tak ważna. Rękawiczki na rower w odpowiedni sposób chronią je zarówno przed otarciami i przed odciskami, a niestety jedne i drugie potrafią być uporczywe i bolesne, dlatego warto zapobiegać im odpowiednio wcześniej. Najczęstsze i najbardziej bezpośrednie skojarzenie z rękawicami to oczywiście zima, ale nie jest to pełne ujęcie. Komfort termiczny warto utrzymywać przez cały rok i choć to rzecz jasna latem jest najgoręcej to bezpodstawne są obawy o to, że w trakcie krótkiej wycieczki lub długiej wyprawy dłonie przegrzeją się. Takim konsekwencjom pomogą zapobiec rękawiczki na rower Martes. Doskonale dopasowują się do kształtu każdej dłoni i sprawiają, że skóra, przez cały czas korzystania z nich, oddycha całkowicie swobodnie.

W wyniku podejmowanego wysiłku fizycznego zwiększa się zawsze odczuwalne zmęczenie, przy tym organizm wydziela więcej ciepła, a to przekłada się na podwyższoną potliwość ciała. Mokre, spocone dłonie są śliskie, więc jeśli nie będą osłonięte rękawiczkami, wówczas mogą zsuwać się z kierownicy w niekontrolowany sposób, a to może zakończyć się niebezpiecznym upadkiem. Te zdarzają się nawet najlepszym i warto być na nie na tyle przygotowanym, by możliwie najmocniej zniwelować ich skutki. Z pewnością pomogą w tym rękawiczki rowerowe Hi-Tec. Stanowią, dla rąk, doskonałą osłonę; zmniejszają siłę powstającego tarcia i finalnie mogą pomóc w zapobieganiu złamaniom. Jazda na rowerze, nawet po względnie równym terenie, to powstające drgania i wstrząsy, które – przynajmniej do pewnego stopnia – warto amortyzować, pochłaniać. Dokonując wyboru swoich rękawiczek dobrze jest zastanowić się nad tym czy dany model ma zakrywać całe dłonie, czy jednak mają to być rękawiczki rowerowe bez palców. Drugi wariant będzie świetny wszędzie tam, gdzie warunki do jazdy nie są ekstremalnie trudne, a nawierzchnia jest względnie równa, czyli będzie to np. szosa. Przez częściowo odkryte ręce powietrze przepływa sprawniej, a one same są chłodzone wyraźnie efektywniej.

Dzięki temu elementowi garderoby można w pełni swobodnie wykonywać praktycznie wszystkie ruchy i to także te, których bezpośrednio nie wiąże się z kolarstwem, jak np. chwycenie bidonu czy butelki z wodą i to wszystko bez konieczności zsiadania z roweru. Odsłonięte opuszki palców pozwalają na swobodne skorzystanie z telefonu lub z aparatu fotograficznego, a to w każdym dogodnym momencie, by żadna istotna chwila nie przeminęła bez utrwalenia. Niekiedy o dobrym zdjęciu, o ciekawym ujęciu naprawdę potrafią zdecydować sekundy. Natomiast pełne rękawiczki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trasa jest rzeczywiście wymagająca, jak choćby przejazd lasem, gdzie trzeba jechać z różną prędkością i częściej korzystać z przerzutek oraz z hamulców. W takiej sytuacji pot nie jest aż tak uporczywy, zatem sterowanie jazdą i wpływanie na jej styl jest jeszcze precyzyjniejsze i bardziej bezpieczne. W momencie przewrotki pełna rękawica zmniejszy siłę tarcia i osłabi odczuwanie bólu.

Siateczka widoczna na wierzchu niektórych rękawiczek podwyższa poziom oddychalności. To kwestia szczególnie istotna dla osób mających skłonność do przegrzewania się, a warto mieć na względzie to, że organizm wcale nie lubi być doprowadzany do stanu przegrzania. Bardzo przydatne są dodatkowe otwory wentylacyjne i warto zwrócić na nie uwagę podczas zakupów. Zawsze najlepszy, najbardziej optymalny będzie komfort termiczny. Zaś jeszcze lepszą amortyzację zapewnią dodatkowe, specjalne wkładki. Najczęściej funkcję tę pełni wkładka żelowa wszyta od wewnętrznej strony rękawiczki. Jej fabryczny brak będzie ważny dla osób, które chcą pewnie czuć kierownicę. Rekreacja ma znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Na wspólne, integrujące przejażdżki rowerowe przydadzą się IQ rękawiczki. Są trwałe i tym samym posłużą przynajmniej przez kilka sezonów. Szybko się je zakłada i równie łatwo zdejmuje. Właściwie dobrane rękawiczki nie będą się przesuwać ani marszczyć. Brubeck rękawki kolarskie są doskonałym uzupełnieniem stroju kolarskiego. Utrzymują komfort termiczny nie tylko samych dłoni, ale i całych rąk. Warto wziąć pod uwagę także rękawice Outhorn. Przygotowania przed wyprawą rowerową warto potraktować kompleksowo.

pixel