Czepki pływackie

( ilość produktów: 3 )
Marka
Kolor dominujący

Korzystanie z basenu może być traktowane jako przyjemność, np. w lecie – na basenie odkrytym lub w parku wodnym albo jako aktywność sportowa lub wreszcie jako jedna z form rehabilitacji. Już na wstępie można łatwo zauważyć, że możliwości jest całkiem sporo. Baseny pod zadaszeniem dają wręcz możliwość korzystania z nich przez cały rok, niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Przebywanie na pływalni, jak i w samej niecce basenu wymaga odpowiednich przygotowań i właściwych zachowań. Co do tych pierwszych: panowie potrzebują założyć kąpielówki, panie zaś kostium jedno- lub dwuczęściowy. Wszyscy natomiast powinni mieć ze sobą klapki, bo zapewniają bezpieczny kontakt z często mokrym i śliskim podłożem, a w ten sposób pomagają zapobiegać niebezpiecznym upadkom; drugi konieczny, choć niepozorny i niekiedy zapominany, przedmiot to czepek na basen. Jego zakładanie nie tylko pomaga zmniejszyć poziom zmoczenia włosów, co jest ważne szczególnie dla kobiet o długich włosach, ale także chroni włosy przed zbyt silnym wnikaniem chloru w ich głąb oraz przed drobnoustrojami.

Dobrze nałożony czepek pływacki może osłonić nie tylko włosy, ale i uszy, do których woda będzie dostawać się ze znacznie mniejszym natężeniem. Natomiast włosy nie tylko będą zatrzymane w jednym miejscu, ale i w związku z tym nie będą powodowały dodatkowego oporu. Za sprawą chloru i/lub ozonu włosy zbyt mocno przesuszają się. Dodatkowo sprawy, w tym wymiarze, nie ułatwia gorące powietrze silnie płynące z suszarki. Czepek pomoże choć trochę osłabić to zjawisko. Włosy nie lubią skrajnego traktowania i warto o tym pamiętać, a skóra głowy jest mocno wrażliwa na podrażnienia. Dezynfekcja basenowej wody jest konieczna, by korzystanie z niej było w pełni bezpieczne, ale właśnie wykorzystywane środki potrafią prowadzić do zaczerwienień skóry i/lub oczu, stąd zabezpieczanie się przed nimi odgrywa tak istotną rolę. Zakładanie czepków przez wszystkich korzystających z basenu jednocześnie wydłuża zdatność wody znajdującej się w samym basenie. Dobrze o tym pamiętać, gdyż całkowita wymiana wody to proces wymagający sporo czasu i nie mniej pieniędzy,

Istnieje kilka materiałów, z których powstają czepki pływackie. Czepki materiałowe są robione z lycry lub z poliestru. Jedną z ich niewątpliwych zalet jest fakt, że bardzo skutecznie utrzymują włosy w nienaruszonej formie. Silikon i lateks to materiały, które nieco trudniej naciągnąć na głowę (i uszy), ale za to zupełnie zmniejszone zostaje ryzyko, że czepek wykonany z któregoś z tych tworzyw, będzie się zsuwał i finalnie całkowicie spadał. Czepek pływacki Arena jest produktem niezwykle trwałym – wytrzyma długotrwałe treningi, jak i dynamiczne wyścigi na zawodach. Ma on opływowy kształt, więc swobodnie dopasuje się do każdej głowy. Jego wewnętrzna warstwa dobrze przylega do włosów, a silikon chroni je przed szkodliwym działaniem chloru.

Każdy, ale szczególnie czepek pływacki dla dzieci, musi być wręcz idealnie dopasowany do głowy przyszłego właściciela. Chodzi nie tylko o swobodę i ochronę podczas pływania, ale również o to by młodego pływaka nie zrazić do wody i tym samym nie zatrzymać go przed dalszymi działaniami. Jako swego rodzaju zachętę, często na czepkach przewidzianych dla najmłodszych, stosuje się ciekawe wzory i motywy, które mają skutecznie zachęcić ich do pływania w takim nakryciu głowy. Czepek SportVida Junior jest wygodny i przykuwa uwagę interesującym designem. U dzieci czepek warto stosować nie tylko w czasie pływania, lecz też podczas zabaw w wodzie. Takie rozszerzone działanie dziecku zagwarantuje większą swobodę działanie oraz mniej krzyku o zalaną głowę, a rodzicowi zapewni swobodniejsze wsparcie swojej pociechy. Każde spojrzenie na taki przedmiot będzie budziło pozytywne skojarzenia.

Źle dobrany czepek będzie zwyczajnie irytujący na każdym etapie – w czasie: zakładania, pływania i zdejmowania. Za to czepek do pływania Martes świetnie przylega do głowy, nie zawija się i tym bardziej nie zsuwa. Głowa jest w pełni chroniona bez ryzyka ucisku, który budziłby zupełnie niepotrzebny dyskomfort. Asortyment dostępnych czepków rzeczywiście można opisać określeniem: do wyboru, do koloru. Można zdecydować się albo na jednolity kolor, albo na różnorodny wzór. Zależy to po prostu od indywidualnych upodobań. Osoby z dłuższymi włosami powinny wybrać czepek z poszerzonym tyłem, by można je było swobodnie ukryć pod materiałem. Wcześniej włosy warto związać. Niektóre modele czepków zakrywają uszy jedynie do połowy, inne w całości. Dobrze jest zwrócić uwagę na ten aspekt jeszcze przed finalnym zakupem. Czepek Aqua Wave bardzo dobrze chroni głowę przed chlorem i jednocześnie nie powoduje jej uciskania. Jeśli ktoś chce chronić oczy przed chlorem z pomocą okularów, to najpierw powinien założyć czepek, a dopiero potem okulary – dokładnie taka kolejność będzie najlepsza, najefektywniejsza. Bezpieczeństwo należy zapewniać nie tylko samemu ciału, ale również głowie i włosom. Kompleksowy charakter działań przynosi najlepsze rezultaty.

pixel