HI-TEC

( ilość produktów: 43 )
Płeć
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Kiedy zapytać o najsilniejsze skojarzenie z Wielką Brytanią, zapewne dominującą odpowiedzią byłaby następująca triada: „królowa Elżbieta II, pałac Buckingham i Big Ben”. Zdecydowanie warto dorzucić jeszcze jedno – brytyjską markę odzieżowo-sportową: Hi-Tec. Niełatwo znaleźć osobę, która nie lubiłaby żadnej, formy aktywności. Coś dla siebie znajdą sympatycy biegania, tenisa, a nawet golfa, który z jednej strony, dalej pozostaje sportem elitarnym, ale zarazem staje się coraz powszechniejszy i dostępniejszy.

Firmę Hi-Tec, w 1974 roku, założył Frank Van Wezel. Czego to nie robi się dla prawdziwej miłości, a taką niewątpliwie były dla niego tenis i squash, dlatego jednym z pierwszych produkowanych produktów było obuwie Hi-Tec przeznaczone właśnie dla bywalców kortów. By stać się niekwestionowanym liderem w swojej branży, trzeba na to wielu lat ciężkiej, konsekwentnej pracy. Produkty spod szyldu Hi-Tec można spotkać aż w 85 krajach. Rzeczy nie byłyby dystrybuowane w tak wiele miejsc, gdyby nie cieszyły się ogromną popularnością.

Nie ma większego znaczenia, gdzie ma miejsce odpoczynek oraz rekreacja, natomiast istotne jest to, w jaki sposób, i czy regularnie się odbywają. Regularność, systematyka, wytrwałość – to one są podstawą pełnego sukcesu. Wędrowanie poza wyznaczonymi szlakami jest niebezpieczne, ale to nie zmienia faktu, że warto nie ulegać wyborom większości, by odkryć prawdziwe piękno najbliższej okolicy. W deszczu, podczas burzy trudno o aktywność i w górach i nad morzem – warunki są niekorzystne, wycieczki i wyprawy stają się dużo trudniejsze. Świadomy turysta i dojrzały podróżnik zawsze będzie przygotowany na różne, często zmieniające się warunki atmosferyczne.„Tu i teraz” jest jedynym idealnym momentem na rozpoczęcie jakiegokolwiek działania.

W przestrzeni publicznej można zauważyć coraz więcej osób poruszających się z użyciem kijków, jednak nie każdy, nie zawsze i nie do końca wie, o co w tym wszystkim… chodzi. Pomiędzy nordic walkingiem a trekkingiem nie można stawiać znaku równości. Ten pierwszy odbywa się na płaskich terenach, zaś drugi jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych. Do obu form przydadzą się odpowiednio dobrane kijki oraz plecak trekkingowy Hi-Tec. Plecak plecakowi nierówny, ale za to warto równo go nosić, tzn. zawieszać na obu ramionach, by nadmiernie nie obciążać kręgosłupa i nie doprowadzać do wad postawy, a następnie do ich pogłębienia.

Przez moment warto zatrzymać się nad źródłem słowa „trekking”. Jest to bezpośrednie nawiązanie do tzw. Wielkiej Wędrówki, czyli do migracji Burów, którzy w XIX wieku skolonizowali południową Afrykę. Brytyjczyk będący zarazem i oficerem, i himalaistą w jednej osobie – Jimmy Roberts, bo o nim mowa – spopularyzował trekking. Pomocna i przydatna okaże się kurtka trekkingowa Hi-Tec. Po każdorazowym jej założeniu odczuwalny jest komfort termiczny. Nie ma też problemu z odprowadzaniem nadmiernej wilgoci i uporczywego potu. Góry nie wybaczają nawet najmniejszych błędów. Długość i stopień trudności wybieranych tras należy dostosowywać do swoich możliwości i umiejętności. Trekking pozwala wychodzić poza utarte szlaki – te rzeczywiste i te mieszczące się w naszych głowach. Góry doprowadzają ciało i umysł do granic ludzkich możliwości, uczą determinacji, konsekwencji i pokory. O poziomie górskich trudności niech świadczy fakt, że szczyt K2 jeszcze nigdy nie został zdobyty zimą. To właśnie podczas wszelakich wycieczek, podróży i wypraw kobiety kategorycznie i zdecydowanie obalają mit słabej płci. Zarówno kobietom oraz mężczyznom wygodę, komfort i bezpieczeństwo jednocześnie przyniosą buty. Plecak turystyczny jest zdecydowanie wygodniejszy od popularnej, acz często niepraktycznej i angażującej dodatkowo rękę – walizki. Zapewnia on swobodę ruchów, daje wolne ręce.

Wszystkie wakacje, urlopy, weekendy są zawsze za krótkie. Co więcej, psychologowie zauważają mniejszą efektywność pracy nie tylko tuż przed urlopem, ale i zaraz po nim, kiedy to następuje powrót do rzeczywistości, a pracownicy potrzebują tzw. „urlopu po urlopie”, by mieć czas na ponowne zaaklimatyzowanie się w otaczających warunkach, od których urlopowicze zdążyli już odwyknąć. Wbrew nazwie i wbrew pozorom, po położeniu się w śpiworze, można poczuć się równie wygodnie, co we własnym łóżku. Najlepszą temperaturą do spania jest 18. kreska powyżej zera. To wtedy odczuwalny jest komfort termiczny, a organizm najlepiej się regeneruje, by następnego dnia działać na pełnych obrotach. Śpiwory Hi-Tec są gwarantem staranności wykonania produktu oraz jego najwyższej jakości.

Rekreacyjnych, zimowych rozrywek w żaden sposób nie można równać ze wspinaczką, ale za każdym razem trzeba być ubranym stosownie do okoliczności. Zawsze zgrany zespół stanowią: czapka, szalik, rękawiczki i oczywiście… kurtka puchowa Hi-Tec. Przed wyjściem na stok można spać spokojnie, bo kurtka narciarska cena nie zwali z nóg. Za naprawdę akceptowalną cenę można wzbogacić się o produkt najwyższej jakości. Zima jest nielubiana także ze względu na konieczność wielowarstwowego ubierania się oraz z obawy o niekorzystny wygląd. Te dylematy skutecznie rozwiewa damska kurtka na narty.

pixel