Hamaki i fotele wiszące

( ilość produktów: 10 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Relaks jest ważny dla każdego niezależnie od pory roku, choć oczywiste jest to, że nie wszystkie możliwości są dostępne przez cały rok. Ciężko sobie wyobrazić leżakowanie na świeżym powietrzu w okolicznościach deszczu lub w porze zimowej, ale tu pewną alternatywą (choć nie u wszystkich) jest wykorzystanie przestrzeni domowej do błogiego leżakowania w hamaku. Hamak ogrodowy, jak w zasadzie każdy inny produkt, nie jedno ma imię, więc poszczególne modele będą różnić się między sobą – tak, by każdy potencjalny użytkownik znalazł egzemplarz idealny dla siebie. Przyznać trzeba, że u części społeczeństwa hamak przywołuje kiepskie wspomnienia, gdyż kojarzy się z luźno i kiepsko zawieszonym kawałkiem materiału, z którego – na dodatek – łatwo wypaść, a wtedy to już trudno mówić o jakimkolwiek odpoczynku…

Oczywiście pojęcie „ogrodu” jest bardzo szerokie i umowne, bo nie każdy ma szczęście cieszyć się z większego lub mniejszego ogródka; niektórzy muszą zadowolić się tarasem lub balkonem, ale nawet na tak małych przestrzeniach można rozmieścić hamak do ogrodu. Ogród pozwala najbardziej i najmocniej cieszyć się z leżenia na hamaku, lecz podstawą jest kreatywność i umiejętność wykorzystania dostępnego metrażu. Dobry hamak będzie kojarzył się tylko pozytywnie, przyjemnie i sprawi, że niezwykle chętnie będzie się do niego zwracać. Niektórych to jeszcze zaskakuje, ale dobrze zamontowany, z porządnego materiału hamak jest doskonałym zamiennikiem łóżka podczas wyjazdu pod chmurkę. Aby można było przespać w nim całą noc, bez zakłóceń, to musi on być i wygodny, i bezpieczny.

Na dobry początek warto jest ustalić kilka podstawowych kwestii. Trzeba postanowić, czy hamak jest instalowany w danym miejscu na stałe, czy miejsce jego zawieszenia będzie często zmieniane. Hamaki ogrodowe mogą okazać się ciekawą formą noclegu dla zapowiedzianych (lub nie) gości; jednocześnie są skutecznym rozwiązaniem, kiedy nie ma opcji, by swobodnie rozłożyć dodatkowy materac. Może wyglądają niepozornie, ale spokojnie – oprócz samego odpoczywającego – pomieszczą jego ulubioną książkę czy telefon. Dla fanów absolutnej klasyki dobrym rozwiązaniem jest hamak tradycyjny. Nie ma on zamocowanych żadnych drążków, zatem jest łatwy do rozłożenia i do składania. Kładąc się lekko w poprzek można mieć pewność, że drzemka będzie efektywna, a sen w pełni regeneracyjny. Opisywany sprzęt, pierwotnie, pozwalał spać bezpiecznie w dżungli, bez niechcianych gości w postaci wężów i pająków.

Natomiast drugi rodzaj hamaka to ten z drążkami, najczęściej drewnianymi. Osoba, która do niego wskoczyła, nie jest tak bardzo otulana, jak w klasyku, przez co ułożenie ciała jest bardzo zbliżone do tego w tradycyjnym łóżku. Doskonałym pomysłem będzie umieszczenie go w stałym miejscu. Sprawdzi się zdecydowanie bardziej do popołudniowego odpoczynku, niż do przespania całej nocy, bo bywa nieco wywrotny, a raczej nikt nie chce zaliczyć twardego lądowania. Dobór materiału, z którego zrobiona jest zasadnicza część hamaka, nie odnosi się tylko do względów i walorów estetycznych. Hamak sznurkowy – upleciony z grubego sznurka – rzeczywiście jest mało wygodny. Na szczęście hamaki wzorowane Meksykiem są plecione gęsto i kolorowo, a to przekłada się na wygodny i przyjemny odpoczynek. Tutaj, kolejny raz, można zauważyć jak istotny jest dobór odpowiedniej techniki wykonania i wybór stosownego materiału.

Ponadto istnieją jeszcze hamaki materiałowe, w których płótno jest mocowane do zaczepów za pomocą sznurków na krańcach siedziska. Są to hamaki grubsze, ale nie musi się to wcale przekładać na dłuższą trwałość, bo przy intensywniejszej eksploatacji płótno ma tendencję do przedzierania się. Zdecydowanie najczęściej stosowanym materiałem jest bawełna i nie ma się czemu dziwić, bo to materiał trwały, wytrzymały i przyjemny w dotyku zarazem. W warunkach zewnętrznych należy zwracać uwagę na to, by bawełna nie nabrała zbyt wiele wilgoci. Drugim popularnym tworzywem jest nylon. Charakteryzuje się trwałością, występuje w wielu ciekawych barwach i w postaci splotów jest przewiewny.

Skojarzenia z dzieciństwem są często dość pozytywne, a efektywnie przyczyniają się do tego m.in. różne wypady weekendowe i wyjazdy wakacyjne. Najdłużej w pamięci pozostają wydarzenia niestandardowe, nietypowe. Mogą to być np. noclegi na biwaku, pod namiotem lub w… hamaku. Większość osób, najczęściej jednak, poszukuje noclegów pod dachem, stąd nocowanie na zewnątrz i z użyciem hamaka może nabierać cech wyjątkowości. Zdarzają się sytuacje, kiedy w jednym hamaku chcą się znaleźć dwie osoby, np. troskliwa mama z małym dzieckiem czy małżeństwo. W obu przypadkach doskonały będzie hamak 2-osobowy – podobnie, jak jego jednoosobowy odpowiednik jest trwały, ale zapewnia dużo więcej miejsca i wygody razem z nim idącej. Można być wtedy pewnym, że żaden duet nie będzie musiał się gnieździć na jakimś niesprawdzonym skrawku materiału.

Do montażu hamaka należy podejść ze stosowną starannością, bo aby zabawa była przyjemnością musi być przede wszystkim bezpieczna. Solidny stelaż do hamaka jest bardzo prosty w złożeniu i bardzo przydatny. Po złożeniu i wybraniu miejsca docelowego wystarczy go postawić. Stelaże z górnej półki potrafią wytrzymać obciążenie dochodzące nawet do 300 kg. Kiedy taki stelaż zostanie pomalowany proszkowo, to żadna – nawet najkapryśniejsza – pogoda nie będzie mu straszna. Pokazuje to, jak ważna jest zewnętrzna ochrona materiału. W zasadzie jest tylko jedno miejsce, w którym stelaż nie do końca się sprawdzi – to tereny piaszczyste. Na takim podłożu po prostu będzie się zapadał… Poza tą sytuacją stelaż jest w zasadzie idealny, w końcu nie w każdym miejscu odpoczynku muszą znajdować się drzewa.

Dla osób, które nie mogą pochwalić się większą powierzchnią, ale nadal chcą czuć klimat związany z przebywaniem w hamaku, dobrym rozwiązaniem będzie fotel wiszący. Zajmuje znacząco mniej miejsca, jest bardzo zbliżony do hamaka i można go łatwo zamontować we własnym domu. Kolejny raz potwierdza się, że małe również jest piękne i przydatne. Hamak brazylijski, najczęściej, sprzedawany jest w zestawie: siedzisko + poprzeczka. Wspomniane siedzisko jest elastyczne, co pozwala na łatwe dopasowanie się do sylwetki każdego użytkownika oraz na przyjęcie pozycji półleżącej. Kto, w dzieciństwie, nie lubił się huśtać na placu zabaw? Warto do tego wrócić za sprawą wspomnianego fotela. To nieco zmieniona wersja tradycyjnej huśtawki, ale za to jakże to interesująca odmiana… Wchodząc w szeroki gąszcz wyboru, warto zdecydować się na to, co dobre i sprawdzone, czyli – w tym przypadku – na hamak Sportvida. To firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno w zakresie produkcji, dystrybucji, jak i sprzedaży. Założyli ją Oliwia Sanocka-Bednarska oraz Arkadiusz Bednarz. Finalnie okazuje się, że z hamaka lub z fotela brazylijskiego może korzystać każdy i to o każdej porze roku – stosownie: na zewnątrz lub w domu albo w mieszkaniu. Warto, by odpoczynek miał czasem nieco mniej standardowy wymiar, a na to właśnie pozwala hamak. Jeśli jeszcze ktoś go nie ma, to naprawdę nie ma się już nad czym dłużej zastanawiać…

pixel