Baseny rozporowe

( ilość produktów: 6 )
Przedziały cenowe

Woda to jeden z żywiołów, ale jeśli podejść do niego z odpowiednim szacunkiem i skupić się na jej przyjaznej obliczu, wówczas przebywanie w niej okaże się ciekawym sposobem relaksu. Oczywiście w pierwszej kolejności warto decydować się na aktywny odpoczynek, ale czasami można pozwolić sobie na błogi odpoczynek niewymagający większego wysiłku. Nie każdy dysponuje sporym tarasem, czy ogródkiem, ale tak naprawdę ogród to pojęcie względne, bo praktycznie każdy jest w stanie wygospodarować pewną przestrzeń, na której umieści basen ogrodowy. Jest on wygodnym sposobem odpoczywania i jednocześnie rodzinnej integracji. To coraz powszechniejszy przydomowy widok, który pokazuje jak popularne jest to rozwiązanie. W ten sposób przywołuje się także przyjemne skojarzenia z dzieciństwa, kiedy to wiele osób lubi mieć częsty i bezpośredni kontakt z wodą. Basen w wydaniu domowym może przybierać różne kształty i mieć oczywiście różne pojemności. W kwestii wyboru wiele zależeć będzie od czyjegoś budżetu oraz od ilości osób, które w jednym czasie będą będą korzystać z takiego wodnego zbiornika.

Latem praktycznie wszyscy szukają ochłody. Można to robić na różne sposoby – począwszy od korzystania z wentylatorów i klimatyzatorów, przez przechadzki po sklepowych alejkach z mrożonkami, po wchodzenie do działających fontann. Ostatni z wariantów nie jest najlepszym rozwiązaniem, zdecydowanie lepiej wybrać basen rozporowy i zanurzenie się w nim. Dla najmniejszych dzieci środowisko wodne jest doskonale znane, a to za sprawą przebywania w wodach płodowych jeszcze przed przyjściem na świat. Nie może zatem dziwić, że najmniejsi obywatele doskonale radzą sobie choćby pływając w basenowych brodzikach, oczywiście pod nieustannym nadzorem rodziców. Basen rozporowy dla dzieci jest doskonałym miejscem do pierwszych szlifów pływackich, jeszcze przed wyjściem na publiczny, ogólnodostępny akwen. Bezpieczne pływanie to nie tylko prawidłowa technika i nadzór ratownika, ale także pilnowanie tego, by przez cały czas pobytu w basenie czuć grunt pod nogami, gdy przechodzi się z pozycji poziomej do pionu, choćby na krótką przerwę. Basen to miejscówka dobra nie tylko na samo pływanie, ale również na aqua aerobik czy ćwiczenia usprawniające, które mają poprawić koordynację ruchową. Jeden z niewątpliwych atutów wody to dostarczana przez nią wyporność i to właśnie ta cecha umożliwia samodzielne poruszanie się osobom, które na co dzień potrzebują wsparcia w tej kwestii od osób drugich.

Niektórym własny basen wydaje się być sporą inwestycją, nie tylko ze względu na sam zbiornik, ale i na ilość nalewanej wody. Tutaj, w tym aspekcie trzeba zaznaczyć, że wodę można zabezpieczać przed bakteriami odpowiednio dawkowanym chlorem lub ozonem, gdzie drugie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla skóry, a sam basen warto zasłonić pokrywą chroniącą przed opadami deszczu czy przed wpadającymi do środka liśćmi. Kiedy, na początkowym etapie, warunki domowe są w pełni wystarczające do trenowania, wówczas odchodzi wątek czasu straconego na dojazdy na pływalnię oraz pieniędzy wydanych na karnety. W momencie gdy znudzi się jedno miejsce, w łatwy sposób można przetransportować basen w nowe dogodne miejsce. Zmiana okoliczności zawsze uatrakcyjnia dotychczasowe działania. Poza sezonem warto schować basen do odpowiedniego miejsca, jaki będzie np. garaż lub piwnica.

Basen rozporowy Avenli jest sprzętem mocno wytrzymałym, a przy tym całkiem przystępnym cenowo. Fantastycznie sprawdza się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Ten rodzaju basenu wykorzystuje naturalne ciśnienie hydrostatyczne, przez co występuje napór na jego ścianki, a one same zostają usztywnione i cała konstrukcja staje się bardzo stabilna. Avenli basen rozporowy jest mocno odporny na uszkodzenia mechaniczne i na szkodliwe działanie kiepskich warunków atmosferycznych. W prosty sposób rozkłada się go, a także równie prosto składa, by nieużywany zajmował rzeczywiście mało miejsca. Naprawdę warto dobrze zastanowić się nad tym, w jakich okolicznościach (na jakiej przestrzeni) i przez ile osób będzie wykorzystywany dany model. Ważne jest rzeczywiste dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb. Tylko wtedy satysfakcja z jego użytkowania będzie pełna. Można być całkowicie spokojnym, bo Avenli basen nawet to przypadkowym przedziurawieniu nie spowoduje wodnej katastrofy, gdyż woda nie zacznie wyciekać zbyt intensywnie, a samą dziurę można z łatwością zakamuflować dołączoną łatą. Montaż basenu jest prosty i każdy jest w stanie sobie z nim poradzić, tym bardziej że do wielu z nich jest dołączona instrukcja montowania i konserwacji. Ochrony wymaga nie tylko osoba korzystająca z basenu, ale i on sam, dlatego powinna być podkładana pod niego mata ochronna pod basen. Chroni główny przedmiot zainteresowania przed przedarciem od spodu i niweluje nierówności podłoża. Najlepsza nawierzchnia pod taki sprzęt to teren trawiasty. Basenu nie warto napełniać po sam wierzch, bo po wejściu do niego różnych osób, woda zacznie niepotrzebnie wylewać się, a to podejście mało ekologiczne. Wodę należy systematycznie filtrować, by była stale użyteczna. Basen na własny użytek to doskonała forma ochłody i odpoczynku.

pixel