Baseny stelażowe

( ilość produktów: 2 )

Szukanie skutecznej ochłody latem jest zarazem oczywistością i przyjemnością. Najlepiej robić to w basenie i do tego celu nie trzeba wcale wyruszać na pobliską (albo i dalszą) miejską pływalnię. Wystarczy wygospodarować przy domu pewien fragment względnie równej, najlepiej trawiastej przestrzeni, na której będzie można swobodnie i bezpiecznie postawić imponujący basen stelażowy. Finalnie jego kształt i wielkość będą zależne od kilku czynników – w znacznej mierze od budżetu; wielkości terenu, jaki można przeznaczyć pod basen i od ilości osób, jaka najczęściej będzie z niego korzystać w tym samym czasie. Kiedy wszystko zostanie już ustalone, wówczas można wybrać model najbardziej odpowiadający danym potrzebom, a asortyment jest na tyle szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego właśnie dla siebie. Basen wyraźnie staje się coraz powszechniejszym przydomowym widokiem i absolutnie nie ma się czemu dziwić, gdyż wybudowanie stałego basenu to ogromne koszty, a basen na stelażu to znacznie mniejsze koszty. W sezonie z przebywania w nim mogą cieszyć się zarówno dzieci, jak i dorośli. Ci drudzy, niejako przy okazji, mogą przywołać swoje pozytywne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to znacząca większość ludzi lubiła beztrosko pluskać się w wodzie.

Po zainwestowaniu we własny akwen odchodzą takie uporczywe kwestie jak czas stracony na dojazdy na pływalnię oraz na powroty z niej, a także pieniądze, które trzeba wydać na karnet. Niektórych od ostatecznej decyzji o zakupie takiego sprzętu odstrasza myśl o sporych kosztach użytkowania go, ale są to obawy niczym nieuzasadnione i bezpodstawne – wodę wymienia się naprawdę rzadko, wystarczy ją filtrować i uzdatniać do kąpieli przy użyciu specjalistycznej chemii basenowej. Szczególnie ze względu na dzieci i wszystkie osoby z wrażliwą skórą znacznie lepiej jest zastosować ozon niż chlor. Nie podrażnia on oczu i skóry, jest dla nich znacznie przyjaźniejszy. W czasie, kiedy nie korzysta się z basenu zdecydowanie warto przykryć go matą ochronną, która ochroni jego zawartość przed opadami atmosferycznymi i przed wpadającymi tam liśćmi. Rozwiązaniem proekologicznym, które warto zastosować nie tyle ze względu na siebie, ale przede wszystkim po to, by choć trochę chronić naturę, jest pomysł, aby stelażowy basen ogrodowy nie był napełniany po sam wierzch, bo po wejściu do niego już choćby tylko jednej osoby, woda zacznie niepotrzebnie wylewać się na zewnątrz.

Pobyt w basenie znacznie uatrakcyjniają rozmowy z bliskimi czy słuchanie ulubionej muzyki. Najmłodsi użytkownicy śmiało mogą wykorzystać swoje ulubione zabawki, wówczas frajda będzie jeszcze większa, a pozytywne wspomnienia zapadną w pamięci na jeszcze dłużej. Warto wybrać basen stelażowy Avenli – jest znacznie stabilniejszy niż zwykłe baseny rozporowe czy pompowane. Właśnie za sprawą solidnego stelaża, który jest bezpośrednią podporą, swoistym fundamentem dla basenu, jest on wyjątkowo stabilny, solidny i jego największe warianty potrafią pomieścić nawet kilkanaście osób jednocześnie. Dzięki temu integrować może się nie tylko rodzina, ale i paczka rzadko widujących się znajomych. Spośród wszystkich dostępnych rodzajów basenów te stelażowe są największe i najpojemniejsze. Do ich rozstawienia potrzeba relatywnie największej powierzchni, ale w zamian dostarczają największe możliwości, jeśli chodzi o relaks, zabawę oraz naukę pływania zdecydowanie najmłodszych, już nawet kilkumiesięcznych obywateli.

Małe dzieci świetnie radzą sobie w basenie, bo za sprawą wód płodowych środowisko wodne jest im doskonale znane, zatem doskonale wiedzą, jak się w nim poruszać i czują się tam doskonale, rzeczywiście niczym ryba w wodzie. Sytuacja z udziałem dzieci bardzo dobrze pokazuje, że stelażowy basen jest rozwiązaniem wręcz idealnym, bo wraz z rozwojem sytuacji i poprawą kondycji młodego obywatela, można coraz lepiej i coraz częściej pokonywać kolejne długości/szerokości basenu. Formę można nabyć tylko dzięki systematyczności i pełnemu zaangażowaniu.

Ochrony wymagają nie tylko osoby korzystające z basenu, choć to one oczywiście najmocniej odpowiadają za poczucie bezpieczeństwa – swoje i osób im towarzyszących. Dbać należy również o sprzęt, rzecz jasna na czele z basenem. Warto, by na nawierzchni, na której ma stać główny bohater, wcześniej została położona mata ochronna pod basen. Po pierwsze, wyrówna podłoże; po drugie ochroni basen przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed przedarciem jego ścian. Zdecydowanie warto mieć na względzie ten niepozorny gadżet, jakim jest mata. Avenli basen jest bardzo wygodnym miejscem odpoczynku, niemniej po prawidłowym rozstawieniu i rozłożeniu znajduje się na pewnej wysokości, dlatego dobrze wzbogacić się o drabinkę, która pomoże do niego sprawnie wejść i równie prosto go opuścić. Pompa z filtrem sprawi, że wody nie trzeba będzie wymieniać zbyt często. Avenli basen stelażowy to konkretny, sprawdzony sposób na ochłodę i dobrą zabawę jednocześnie. Nie trzeba wybywać daleko, aby naprawdę dobrze i ciekawie spędzić czas wolny.

pixel