Akcesoria

( ilość produktów: 5 )
Płeć
Marka
Rozmiary
  • Ubrania
Kolor dominujący

Prawidłowo dobierane i zmieniane w zgodzie z danym sezonem czapki można śmiało nosić przez cały rok, a wszystko po to, by odczuwać pełną wygodę niezależnie od podjętej wcześniej aktywności. Czapka damska jest naprawdę świetnym dodatkiem do wielu stylizacji. Zasadniczo wyróżnia się dwa sezony – wiosenno-letni i jesienno-zimowy, zatem swobodnie można ją nosić od wiosny po zimę. O głowę warto i należy dbać szczególnie, ponieważ to właśnie przez nią ucieka najwięcej ciepła. Zdecydowanie godne uwagi są modele dziergane, bo zdecydowanie nadają się zarówno na sytuacje codzienne, jak i te bardziej oficjalne, a przy tym skutecznie utrzymują ciepło. Zima potrafi być piękna i wymagająca jednocześnie, dlatego ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – niezależnie od tego, w której jest się grupie i tak warto stosownie przygotować się do niej, a pomoże w tym czapka zimowa damska.

Naturalna wełna to doskonały materiał na czapkę i to z kilku powodów. Nawet kiedy przemoknie, nie zwiększa poczucia przepocenia i przy właściwym poszanowaniu potrafi posłużyć przez naprawdę długi czas. Nie ma też co obawiać się o luźniejszy splot, bo także i on chroni przed wiatrem i przed niskimi temperaturami. Za najbardziej luksusową i najdelikatniejszą wełnę uchodzi ta z merynosów lub z alpak. Warto o tym pamiętać, spoglądając na metkę. Pompon przy czapce to niekiedy kwestia nadal nieco kontrowersyjna – jedni prezentują się z nim dobrze i chcą go nosić, a inni wręcz przeciwnie, gdyż kojarzy się on im z obciachem. Finalnie, wiele będzie zależeć od indywidualnych upodobań.

Rękawiczki, obok czapek, to ważne uzupełnienie zimowej garderoby. Niestety często zapomina się o zabraniu ich z domu lub bywają pozostawiane w miejscach publicznych, czyli zwyczajnie gubione. Ważne są materiały, z których produkuje się je. Zdecydowanie dominują: skóra i wełna. Sprawdzają się w utrzymywaniu ciepła i zapewniają oddychalność na odpowiednio wysokim poziomie. Rękawiczki damskie Viking nadają się nawet na najbardziej srogie zimy. Ważna jest ich odpowiednia długość, najczęściej dochodzi nieznacznie poza nadgarstek. Ręce, mimo materiałowej osłony, nadal zachowują pełną swobodę ruchów. Rękawiczki skórzane stanowią idealne zestawienie z garniturami i z płaszczami. Warto, w tym miejscu, obalić mit, że garnitury są przeznaczone praktycznie tylko dla panów; dobrze skrojony garnitur, o odpowiednim fasonie będzie każdej kobiecie dodawał maksimum szyku i elegancji.

Podczas łagodniejszej zimy lub w okresie przejściowym można założyć rękawiczki mające delikatne wycięcie. Mogą różnić się między sobą nie tylko kolorami, lecz również ilością otworów przewidzianych na palce. Może być ich dokładnie 5, by każdy z palców miał przydzielone swoje miejsce, wówczas każdy z nich ogrzeje się samodzielnie i choć będzie to trwało nieznacznie dłużej, niż w przypadku rękawiczek z dwoma otworami, to większość czynności, jak choćby obsługa termosu z gorącą herbatą, przebiegnie sprytnie, bez konieczności ściągania i późniejszego ponownego nakładania ich. Rękawiczki, które mają 2 otwory, przewidziane są szczególnie na większe spadki temperatur, bo palce ogrzewają się wzajemnie i stosunkowo szybko.

Miłośnikiem szeroko pojętego białego szaleństwa albo jest się od najmłodszych lat, albo – co też zdarza się u wielu osób – takowe zamiłowanie przychodzi wraz z wiekiem. We wczesnym dzieciństwie można usiąść na sankach, a później zapiąć jedną lub dwie deski i aktywnie korzystać ze stoku. Aby rzeczywiście być dobrze przygotowanym do zjazdów warto zadbać nie tylko o swoją formę i dobór sprzętu, ale też o właściwe rękawice narciarskie damskie. Pomagają pewnie utrzymywać kije, a rzep zapobiega wpadaniu śniegu do wnętrza rękawicy i tym samym finalnemu wychłodzeniu. Trzeba pamiętać o tym, że przemoczona rękawica to rękawica całkowicie bezużyteczna, bo traci swoje cenne właściwości termiczne, a wręcz zaczyna działać szkodliwie. Jednak rękawice są swoistym zwieńczeniem narciarskiego stroju. Jego kompletowanie warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej bielizny termoaktywnej, a jako następne powinny zostać wybrane skarpety narciarskie Brugi. Pochodzą od włoskiej marki, a przecież to właśnie Włosi doskonale znają się na narciarstwie i to nie tylko tym alpejskim.

Istotna jest nie tylko ochrona stóp, dłoni i głowy, lecz także i twarzy, bo jej skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa na niskie temperatury. Na szczęście ochronę zapewni kominiarka termoaktywna damska. Niezwykle łatwo zakłada się ją na twarz i z niej zdejmuje, a przy tym dopasowuje się ona zarówno do kształtu głowy, jak i do warunków temperaturowych panujących w otoczeniu. Wszystko po to by nie doszło ani do przegrzania, ani do wychłodzenia. Kominiarki Balaclava sprawdzą się nie tylko na chłodzie i w mrozie, ale także podczas wszystkich szalonych, ale jednocześnie bezpiecznych, poczynań na torze kartingowym lub wyścigowym. Dla miłośników rozwiązań, gdzie jeden przedmiot skutecznie zastępuje kilka innych, odpowiednia jest chusta wielofunkcyjna Viking. Godnie zastępuje m.in. czapkę czy kaptur. Na deszcz lub śnieg użyteczna będzie peleryna przeciwdeszczowa. Dzięki niej ubrania pozostaną zupełnie suche.

pixel