Czapki damskie

( ilość produktów: 3 )
Płeć
Marka

Zima jest zarazem piękna i wymagająca, dlatego wymaga odpowiednich przygotowań, również tych związanych bezpośrednio z garderobą. Swoistą podstawą, zwłaszcza na chłodne i zimne dni, jest bielizna termoaktywna – zdecydowanie to od niej powinno rozpoczynać się kompletowanie zestawów ubraniowych. Najlepsza i najefektywniejsza ochrona zostanie zapewniona wtedy, gdy ktoś będzie ubierał się na cebulkę, czyli będzie nakładał na siebie kilka cienkich warstw ubrań, które – w razie konieczności – można łatwo i szybko zdjąć, a w razie ochłodzenia – ponownie założyć. A wszystko oczywiście po to, by zapewnić sobie odpowiedni komfort termiczny. Bielizna to jednak nie wszystko. W każdej szafie powinny znaleźć się: kurtka, buty na zimę, szalik rękawiczki i czapka damska zimowa. Taki komplet jest wręcz idealny na zimę, bo sprawia, że jego właścicielka odczuwa ciepło na odpowiednim poziomie. Uniwersalność czapek, jeśli chodzi o ich rozmiar, pozwala na ich łatwe i skuteczne dopasowanie do każdej głowy.

Bardzo ważny jest materiał, z którego czapka damska została wykonana. Najczęściej stosowana jest wełna. Ma ona doskonałe właściwości termoizolacyjne. Nie ma co obawiać się luźniejszego splotu, ponieważ także i on gwarantuje stosowną ochronę przed wiatrem i przed zimnem. Choć może wydawać się to nieco zaskakujące, to jednak tak właśnie dzieje się w praktyce. Wełna z merynosów cechuje się niskim współczynnikiem pochłaniania wody, co jest jej ogromną zaletą. Zwykłe rodzaje wełny potrafią być gryzące, co na wiele osób potrafi oddziaływać mocno denerwująco. Poza tym okazuje się, że syntetyk wcale nie taki zły, jak go malują, czego dobrym przykładem jest akryl. Charakteryzuje się elastycznością, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do każdej sylwetki. Zaś polar jest lekki i bardzo dobrze oddycha, a co za tym idzie – doskonale radzi z odprowadzaniem gromadzącego się potu, co jest szczególnie ważne dla biegaczy, dla których ważna i przydatna będzie czapka biegowa. Całkiem zgranym duetem jest wełna połączona z polarem. Dostępny asortyment jest na tyle szeroki, że z pewnością każda pani znajdzie model najbardziej odpowiedni właśnie dla niej i nie chodzi tutaj tylko o kolor, ale także o właściwy fason – właściwy, czyli taki, który rzeczywiście będzie pasował do danego kształtu twarzy. Dobrze jest kiedy czapka kolorem jest zbliżona do kompletnej stylizacji. Z pomponem sytuacja jest dość prosta i klarowna – albo się go lubi, albo nie; albo prezentuje się w nim dobrze, albo niekoniecznie. Panie, finalnie, często decydują się na opcję, gdzie ich czapka damska jest wzbogacona o pompon.

Czapka z daszkiem kojarzona jest głównie z latem, bo to właśnie wtedy słońce operuje najintensywniej, ale warto rozszerzyć swoje spojrzenie na ten element garderoby, bo promienie słoneczne, w różnej ilości, są obecne przez cały rok, co w górach odczuwalne jest jeszcze mocniej. Właśnie na górskich terenach można opalić się równie wyśmienicie, co nad morzem, a niekiedy jeszcze lepiej. Dbałość o maksymalne bezpieczeństwo jest ważna zawsze, bez wyjątku i biegacze doskonale to wiedzą. Niektórzy decydują się na aktywność całoroczną, niezależnie od panujących warunków zewnętrznych i im należy się największe uznanie. Zwłaszcza dla nich przydatna będzie 4F czapka do biegania, a to dlatego, że nawet długo trwający i wymagający trening nie spowoduje, że ta będzie zsuwać się z głowy w niespodziewany i niekontrolowany sposób. Do tego skutecznie usuwa pot z włosów, by te nie stały się mokre zbyt szybko, gdyż taki stan znacząco obniżył by komfort odbywającego się truchtu lub biegu.

Daszek przy czapce chroni przed niekorzystną pogodą i spowalnia uciekanie ciepła przez głowę. Iguana czapka z daszkiem jest niezwykle łatwa do odpowiedniego wyregulowania – tak, by pasowała do każdej głowy, niezależnie od jej kształtu i wielkości. W zależności od potrzeby chroni przed słońcem lub przed deszczem i wiatrem. Dla osób z okrągłą twarzą najlepsza będzie czapka ze stosunkowo cienką warstwą materiału, by twarz nie została niepotrzebnie optycznie powiększona. Modele, które lekko osuwają się do tyłu, mogą nieco optycznie ją wyszczuplić. Osoby z pociągłą twarzą powinny wybrać grubszy splot, który wyrówna proporcje sylwetki. 4F czapka zimowa przydaje się zarówno w chłodne, jak i w stricte zimowe dni, więc w ciągu roku można korzystać z niej całkiem sporo. Produkuje ją sprawdzony polski producent, ubierający m.in. polskich sportowców, a wśród nich skoczków narciarskich. Białe szaleństwo, dla wielu osób, jest fantastycznym doświadczeniem. Także do niego trzeba przygotować się w odpowiedni sposób, w czym pomaga włoska Brugi czapka. Uszyto ją z trwałego i oddychającego materiału. Bardzo dobrze przylega do głowy. Wiele będzie zależeć od miejsca, w którym dana czapka będzie wykorzystywana. Powinno dopasowywać się do otaczających okoliczności i przy tym kierować się sezonowością. To bardzo przydatne, funkcjonalne rozwiązanie. W jego skutecznej realizacji pomoże Hi-Tec czapka. Prawidłowo dobrana czapka jest bardzo użyteczna o każdej porze roku.

pixel