Bielizna męska

( ilość produktów: 27 )
Rozmiary
  • Ubrania
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Niezależnie od pory roku wszyscy chcą i lubią odczuwać komfort termiczny, bo oprócz przyjemnego i nieprzerwanego odczuwania ciepła na odpowiednim poziomie, zapewnia on także całkowitą i nieprzerwaną swobodę wykonywanych ruchów, co jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie przerywać podjętej wcześniej aktywności, co w przypadku sportu (choćby tego rekreacyjnego) jest bardzo istotne, bo finalnie pomaga zrealizować wcześniej założone cele. 4F bielizna męska jest bardzo ważna i przydatna, ponieważ to właśnie ona zakładana jest jako pierwsza i to ona jest łącznikiem pomiędzy skórą, a pozostałymi warstwami ubrań.

Under Armour bielizna termoaktywna nie bez przyczyny jest nazywana, słusznie zresztą – drugą skórą. Skutecznie robi wszystko, by ciało nie przegrzewało się i nie stawało się mokre, a gromadząca się nadmiernie wilgoć jest efektywnie odprowadzana na zewnątrz. Dzięki temu skóra długo pozostaje sucha, nie wydziela się nieprzyjemny zapach, a to przekłada się na komfort podczas wykonywania różnych, często sportowych, czynności, jak choćby zjazd na nartach lub na snowboardzie. Już sama nazwa marki, w dosłownym tłumaczeniu: „pod pancerzem”, zdradza sporo – wyraźnie podkreśla znaczącą ochroną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i przed wychłodzeniem. Warto pamiętać o tym, że – wbrew pozorom – lepsze, dla organizmu, jest jego lekkie niedogrzanie, niż przegrzanie, co może wydawać się z lekka zaskakujące, ale jest zgodne z rzeczywistością. Prawdą jest również to, że to przez głowę i stopy ucieka najwięcej ciepła, ale nie można przy tym zapominać o pozostałych częściach ciała. Koszulka termoaktywna męska powinna być dobrana do warunków temperaturowych, w jakich najczęściej będzie się z niej korzystać. Zasadniczo można wyróżnić tę na okres przejściowy lub na początki zimy, kiedy temperatura przekracza 5 stopni na plusie; tę zasadniczą, na zimę, gdzie temperatura dochodzi do -5 stopni Celsjusza i wreszcie tę na silniejszą zimę, kiedy robi się naprawdę zimno. Źle dobrana koszulka straci swoje cenne właściwości termoizolacyjne i nie będzie spełniać się w swojej roli, dlatego tak ważna jest kwestia wypośrodkowania.

Kiedy jest chłodno lub wręcz zimno, wówczas warto ubierać się na „cebulkę”, czyli zakładać na siebie kilka cienkich warstw. Tę swoistą układankę powinna rozpoczynać 4F koszulka termoaktywna, natomiast zwieńczyć powinien ją polar albo, kiedy jest bardzo mroźno, kurtka zimowa. Kluczowe zadania koszulki to termoregulacja oraz ochrona pozostałych ubrań przed potem. Oczywiście warto zachować zdrowy rozsądek i odpowiednie proporcje – im jest cieplej, tym warstw ma być mniej i odwrotnie – im zimniej, tym więcej warstw należy założyć. To bardzo sprytny patent – kiedy robi się cieplej, dane ubranie można łatwo ściągnąć; gdy znów robi się zimniej, wtedy zdjęte wcześniej ubranie można ponownie szybko na siebie włożyć.

Temperatura jest ważnym, ale nie jedynym, czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniej bielizny termoaktywnej. Choć prognozy długoterminowe odznaczają się średnią sprawdzalnością, to jednak warto zaufać im na tyle, by sprawdzić chociażby poziom wilgotności powietrza w miejscu, gdzie będzie przebywać się najdłużej lub najczęściej. Należy też rozróżnić temperaturę wskazywaną przez termometr od tej realnie odczuwanej – z reguły ta druga będzie nieco niższa, dlatego Brubeck koszulka termoaktywna potrafi być przydatna przez cały rok, nawet podczas jazdy na rowerze. Co do grubości i ilości warstw zakładanych ubrań, ważny jest jeszcze jeden element – intensywność i częstotliwość podejmowanego wysiłku. Im jest bardziej wymagający i odbywa się częściej, tym ubrań może być mniej i mogą one być cieńsze, gdyż pod wpływem wysiłku organizm i tak wydziela dodatkowe ciepło, którego naprawdę nie powinno nagromadzić się zbyt dużo.

Nawet najlepsza koszulka to jeszcze nie wszystko, bo do okrycia i do ochrony są także pozostałe partie ciała. Okolice intymne wymagają szczególnej dbałości i delikatności, w jej zapewnieniu pomogą Brubeck bokserki męskie. Doskonale dopasowują się do każdej sylwetki, jednocześnie niczego nie uciskając, chronią przed bolesnymi otarciami i to nawet podczas intensywnego wysiłku, którego jedną z częstszych, popularniejszych form jest oczywiście bieganie. Właściwy materiał, a jeszcze lepiej jego odpowiednie kompilacje, mają ogromne znaczenie w odniesieniu do właściwości termicznych. Często wykorzystywane są: poliester, poliamid czy wełna z merynosów. Wykorzystywany materiał łatwo, ale nie przesadnie, rozciąga się, więc na każdym ciele leży, jak ulał. Gdy spojrzeć dokładnie na Brubeck spodnie termoaktywne, wtedy można zauważyć, że zostały wzmocnione w miejscu przewidzianym na kolana. To właśnie kolana są mocno narażone na otarcia, a same spodnie na przedarcie, stąd tak ważne jest wzmocnienie newralgicznych miejsc. Najlepiej działać kompleksowo, by osiągać pełnowymiarowe efekty. Bielizna termoaktywna komplet to bardzo dobre i pomysłowe rozwiązanie, zwłaszcza gdy często i aktywnie będzie przebywać się na dworze w zimowe dni.

pixel