Akcesoria turystyczne
Trudno wyobrazić sobie pełną dbałość o higienę bez użycia ręcznika. Skóra co prawda wymaga optymalnego nawilżenia, a cały organizm nawodnienia, ale funkcjonowanie z mokrym ciałem nie jest ani zdrowe, ani komfortowe. Podróżowanie nie zwalnia z czynności higienizacyjnych, ale też często jest dość drobiazgowo zaplanowane, dlatego nie warto tracić czasu na tak prozaiczne czynności, jak choćby suszenie standardowego ręcznika, a ten zazwyczaj schnie znacznie wolniej, niż chciałby tego jego właściciel. Na każdy dłuższy wypad – czy to górski, trekkingowy, czy po prostu dłuższą wycieczkę ze znajomymi warto zabierać ręcznik szybkoschnący Martes. Kiedy ma się za sobą intensywny dzień, jedna z pierwszych myśli to odświeżenie się i odprężenie pod prysznicem, po którym trzeba się osuszyć i w tym pomaga wymieniony wcześniej gadżet. Jego nazwę można potraktować dosłownie – rzeczywiście szybko schnie, więc w nowym dniu można go szybko schować do plecaka, bez obaw o zawilgocenie pozostałej zawartości.
Ręcznik Rockland ma w sobie wiele zalet, a jedną z nich jest jego niska waga, co dla piechura ma tym większe znaczenie, bo przecież z każdym przebytym kilometrem każdy nadprogramowy gram bagażu jest mocniej odczuwalny i niepotrzebnie potęguje dodatkowe zmęczenie. Tempo jego wysychania jest naprawdę imponujące. Swoje właściwości zawdzięcza nowoczesnym technologiom oraz odpowiedniej strukturze włókien. To ich struktura odpowiada za efektywne pochłanianie wilgoci. Warto pamiętać o pewnej istotnej zależności: im wyższy poziom absorpcji wody, tym dłuższy czas wysychania ręcznika i odwrotnie – mniejsza pochłanialność wody to krótszy czas schnięcia. Wiele modeli jest wzbogaconych o jony srebra, które mają właściwości antybakteryjne, zatem bakterie nie rozmnażają się zbyt szybko, a przykry zapach nie jest tak intensywny. Zdecydowanie powinno się zwracać uwagę na tę ważną cechę podczas zakupów.
Ręczniki frote są miękkie, przyjemne w dotyku, ale zajmują relatywnie sporo miejsca, co ma znaczenie pod względem wielkości bagażu. Ręczniki welurowe są mniejsze i schną jeszcze szybciej. Natomiast dla zdecydowanych minimalistów najlepsze będą ręczniki uszyte z wykorzystaniem mikrofibry. Materiał jest możliwie najcieńszy, a przy tym bardzo lekki. Te właściwości ma w sobie pocket towel Sea to Summit, któy na dodatek – po złożeniu – rzeczywiście przyjmuje rozmiary wręcz kieszonkowe. O pełnej funkcjonalności często decydują szczegóły. W przypadku ręcznika będzie to np. szlufka, dzięki której można go łatwo zawiesić w wielu miejscach. W kwestii wygodnego i łatwego transportu ważny i przydatny okazuje się pokrowiec. Szeroko pojęte podróżowanie to nie jedyna kategoria zastosowania takich ręczników. Coraz częściej można je zauważyć również w klubach fitness, czy na siłowni. W takich miejscach może posłużyć m.in. jako osłona maty treningowej; można go także zawiesić na ramie roweru, czy poręczach bieżni, by – w razie potrzeby – otrzeć pot z twarzy.
Podróż to nie tylko piesze pokonywanie kolejnych kilometrów, to także częste przejazdy samochodem – czy to z perspektywy kierowcy, czy pasażera. Drugi z nich może pozwolić sobie na mniejszą koncentrację i na odpoczynek w pełnym wymiarze, ale za to oby dwaj mogą odprężyć swoje spięte szyje – na pewno pomoże im w tym wygodny, ergonomiczny Rockland zagłówek. Bardzo dobrze dopasuje się do kształtu szyi, ale również doskonale układa się pod każdą głową i wówczas staje się klasyczną poduszką. Poduszka turystyczna rogal może być godną namiastką domowej, miękkiej poduszki, na której zasypianie zawsze jest przyjemne, a sama głowa ma skuteczne podparcie. A w samochodzie zawsze to lepsze rozwiązanie niż opieranie głowy na samej szybie. Na poduszce także łatwiej o skuteczny relaks. Można nią poratować towarzysza podróży, który – w danym momencie – może okazać się bardziej zmęczonym. Na pewno będzie zadowolony z takiej formy wsparcia. Kolejny środek transportu, w jakim można wykorzystać ten przydatny gadżet to samolot. Loty potrafią trwać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Często jest to na tyle długi czas, że warto wesprzeć się taką poduszką, gdy zagłówek fotela staje się niewystarczający.
Nawodnienie jest bardzo istotne, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, kiedy organizm – wraz z potem – wydala także wodę. Nie trzeba już ściągać plecaka, by wyciągnąć z niego butelkę wody/ Wystarczy zamienić ją na wygodny bukłak Camelbak. Dzięki niemu można ugasić swoje pragnienie w dowolnym momencie, gdy tylko istnieje taka potrzeba, bez konieczności zajmowania do tego dłoni, które pozostają nadal swobodne. Worek wodoszczelny odpowiednio chroni garderobę oraz inne ważne rzeczy przed deszczem, piaskiem i przed zabrudzeniami. W swoim plecaku warto mieć również kosmetyki Lifeventure, które zostały stworzone właśnie z myślą o podróżnych. Są pakowane do kompaktowych opakowań, by można je było łatwo schować i skorzystać w razie potrzeby. Akcesoria turystyczne znacząco ułatwiają każdą małą i dużą podróż, a ta zaczyna się od skompletowania bagażu i od pierwszego kroku.