Torby medyczne

( ilość produktów: 2 )
Kolor dominujący

Istnieją numery, które naprawdę ratują życie. Mowa tutaj o numerze 112 – do Centrum Ratunkowego i o 999 – bezpośrednio do Pogotowia Ratunkowego. Obydwa numery są stosunkowo łatwe do zapamiętania. Poradzą sobie z nim nawet małe dzieci, które już niejednokrotnie udowadniały, że dzwoniąc pod te numery, potrafią uratować swoich dziadków lub rodziców, stając się tym samym prawdziwymi bohaterami. Druga sekwencja, którą warto pamiętać to 30:2, czyli w razie reanimacji trzeba wykonać naprzemiennie 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy i tak albo do odzyskania przytomności przez ratowanego, albo do przyjazdu załogi pogotowia, która przejmie stery w drodze do szpitala. Jako ważną ciekawostkę warto dodać, że polskie pogotowie ma jeden z najkrótszych czasów dojazdu do pacjenta, w Europie. Poza imponującą wiedzą medyczną istnieje dodatkowy powód do dumy z lekarzy i z ratowników. Nie ma co ukrywać, że ze względów czysto finansowych – coraz częściej – w ambulansach, zamiast lekarzy jeżdżą ratownicy. Niezależnie od tego czy ktoś jest ratownikiem zawodowym, czy doraźnym, np. na obozach i koloniach, to niewątpliwie każdemu z nich przyda się torba medyczna. Pomieści się w niej sprzęt, lekarstwa i akcesoria niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy.

Szeroko rozumiana pierwsza pomoc jest naprawdę bardzo istotna, stanowi swoistą podstawę dla dalszego rozwoju wydarzeń. Nie przez przypadek mówi się o tzw. „złotej godzinie” - to czas, w którym udzielna pomoc ma największe znaczenie i potężną moc oraz decyduje o tym, czy poszkodowany przeżyje, a jeśli tak, to w jakim znajdzie się stanie. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy i co może się przytrafić, np. na wyjeździe. W chwili, w której dojdzie do wypadku, należy najpierw ocenić stan ofiary, następnie udzielić niezbędnej pomocy przedmedycznej i wreszcie – finalnie – wezwać pogotowie. Podczas drugiego etapu bardzo użyteczna będzie torba medyczna Marbo. Została zaprojektowana tak, by korzystanie z niej było bardzo sprawne i funkcjonalne, nie można marnować cennego czasu na poszukiwania tego, co w danym momencie jest potrzebne. Czasami do osoby potrzebującej pomocy trzeba przebiec, np. kilkaset metrów. Wtedy, właśnie z pomocą, przychodzi wygodny, ergonomiczny uchwyt, który znacząco ułatwia przenoszenie torby.

W służbie zdrowia, od lat, brakuje pielęgniarek (i pielęgniarzy) a te, które pozostały, są już w dość dojrzałym wieku i za jakiś czas nie będzie miał kto ich zastąpić. Oczywiście kiepskie zarobki nie zachęcają do kształcenia się w tym kierunku. Trzeba uczciwie podkreślić to, że często pielęgniarka jest „prawą ręką” lekarza, a ponadto chroni pacjentów przed rutynowymi postępowaniami swoich kolegów. Nie można też absolutnie zapominać o pielęgniarkach środowiskowych. To one, codziennie, przychodzą do domów pacjentów choćby po to, by zaaplikować im potrzebne zastrzyki. Torba pielęgniarki jest jej nieodzownym wsparciem w codziennej pracy. Wszystkie leki, środki odkażające, opatrunki są bezpiecznie transportowane, bez ryzyka niekontrolowanego przemieszczania się ich bez kontroli. Jest to forma bezpośredniego zabezpieczenia samej pielęgniarki, ale i pośrednio jej podopiecznych.

Marbo torba pielęgniarki skutecznie niweluje ryzyko rozsypania się tabletek, zabrudzenia rękawiczek jednorazowych, czy złamania się ampułek i rozlania ich zawartości. Możliwość regulacji poszczególnych przegródek jest bardzo przydatna – wówczas taka specjalistyczna torba może pomieścić w sobie różnorodną zawartość. Bezpieczeństwo jest elementarną podstawą, także w medycynie. Torby pielęgniarki stają się coraz powszechniejszą formą wsparcia dla nich, a popularność tych toreb tylko potwierdza, jak istotna, dla personelu pielęgniarskiego, jest istotne właśnie bezpieczeństwo – ich własne i oczywiście pacjentów.

Torby medyczne, w swojej podstawowej formie, są często widoczne na boiskach i to nie tylko na tych do piłki nożnej. Kiedy piłkarz zazna kontuzji, w momencie można pochwycić przygotowaną wcześniej torbę i jeszcze na boisku udzielić wymaganej pomocy. Torby medyczne Marbo są w pełni sprawdzonymi i całkowicie godnymi polecenia produktami. To przodujący producent w tej branży, a wejście na pozycję lidera nie jest tutaj kwestią przypadku. Najbardziej wymagające osoby z pewnością potwierdzą, że najlepszym wyborem jest torba medyczna z wyposażeniem. Jest nieco droższa od swojej podstawowej wersji, ale za to nie trzeba się martwić o to, czy aby na pewno wszystko zostało zabrane. Można śmiało stwierdzić, że torba medyczna jest większą i bogatszą wersją znanej wszystkim apteczki. W razie konieczności każdy potrzebuje pomocy. W wersji podstawowej, w takiej sytuacji, zawsze przydatna będzie apteczka turystyczna, którą warto mieć na wyposażeniu samochodu lub bagażu. Trzeba pamiętać o jej systematycznym, regularnym przeglądzie – czy niczego nie brakuje, czy jakiś lek nie przeterminował się – i w razie potrzeby o stosownym uzupełnieniu. Na udzielenie pomocy trzeba być gotowym zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności. Wtedy zawsze przydatna będzie torba medyczna.

pixel