Dom i ogród

( ilość produktów: 15 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Relaksować się warto o każdej porze roku i choć aktywny odpoczynek przynosi organizmowi więcej korzyści, to jednak od czasu do czasu można pozwolić sobie na błogie lenistwo, do którego śmiało można wykorzystać Eno hamak. Doskonale sprawdza się on w szeroko pojętej turystyce i to w podwójnej roli – zarówno jako miejsce odpoczynku w ramach przerwy regeneracyjnej lub jako godny zamiennik łóżka, który sprawdzi się pod gołym niebem, niezależnie od pogody – przy pomyślnych warunkach atmosferycznych można podziwiać gwiaździste niebo; przy kiepskich okolicznościach można schronić się pod specjalnym turystycznym daszkiem. Niska waga hamaka łączy się bardzo dobrze z jego długą trwałością, a to dzięki nowoczesnym, wytrzymałym materiałom. Hamak już dawno przestał być kawałkiem przypadkowego materiału, który po zawieszeniu pomiędzy dwoma punktami i tak finalnie nie pomagał się zregenerować, bo zwyczajnie był niewygodny. Szczęśliwie takie skojarzenia są już przeszłością i dziś rynek oferuje asortyment na tyle szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie model najbardziej odpowiadający jego preferencjom.

Sporą satysfakcję użytkowania, wśród obozowiczów, budzi Nils Camp hamak. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ z jednej strony ma ogromną nośność, zatem pomieści nawet bardziej masywne osoby; natomiast z drugiej jest ultra lekki i po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca – obie te cechy są ważne dla osób lubiących samodzielne podróże, gdyż zbyt ciężki bagaż będzie niepotrzebnie potęgował zmęczenie, które i tak nasila się wraz z kolejno przemierzanymi kilometrami. Wysokiej jakości nylon jest odporny na przedarcia i na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto sprawnie przepuszcza powietrze, więc szybko wysycha i w krótkim czasie jest gotowy do ponownego rozłożenia. Oprócz wytrzymałego materiału ważne jest solidne mocowanie. Tylko z takim połączeniem siedzenie lub leżenie w hamaku będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. W zapewnieniu bezpieczeństwa, częściowo, pomoże solidny stelaż, który dobrze jest pomalować proszkowo, aby żadna pogoda nie była mu straszna. Jeśli ma się wystarczającą przestrzeń taki sprzęt można rozłożyć nawet we własnym mieszkaniu, własnym pokoju, by bez opuszczania ścian – choć przez krótki czas – poczuć się niczym na wakacjach. Dla osób dopiero rozpoczynających swoje samodzielne podróżnicze przygody, spanie w hamaku, może być swoistą próbą generalną przed nocowaniem „pod chmurką” na kompletnie nieznanym wcześniej terenie.

Niezwykle ciekawą alternatywą, w warunkach domowych, dla hamaka lub standardowej huśtawki, jest Nils Camp bocianie gniazdo. Tego rodzaju huśtawka to bardzo ciekawa odmiana miejsca relaksu, które – niejako mimochodem – pozwala trenować coraz to lepsze utrzymywanie równowagi. Chętnie zasiadają na niej nie tylko dzieci, ale i dorośli. W łatwy sposób się ją montuje, a linkę można regulować w prosty sposób, by huśtawka była idealnie dopasowana do każdego użytkownika. Za sprawą takich rozwiązań wracają wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to huśtawka była jednym z bardziej obleganych sprzętów na placach zabaw.

Maj to miesiąc rozpoczynający sezon grillowy. Trzeba tutaj wyraźnie podkreślić, że grill to nie tylko smażenie potraw i konsumpcja, ale to wcześniej także okazja do wspólnych spotkań i do biesiadowania. Nie trzeba już delegować jednej osoby, by ciągle nadzorowała proces grillowania; wystarczy wyposażyć się w Campingaz grill gazowy. Jest wygodny w użytkowaniu, nie wydziela drażniącego dymu, a niektóre jego elementy można myć w zmywarce. Powierzchnia przewidziana na miejsce do grillowania jest spora, zatem można wyeliminować obawy o to, że jakaś potrawa – w niekontrolowany sposób – znajdzie się na ziemi. Palniki to swoiste centrum gazowego grilla. Będzie fantastycznie kiedy zakres ich regulacji będzie dochodził do 180 stopni, bo wtedy najłatwiej uzuskana zostanie optymalna temperatura grillowania. Campingaz ruszt bardzo łatwo wsuwa się na płytę grzewczą i równie prosto z niej wysuwa. Wszystko to umożliwia ergonomiczna, drewniana rączka. Odpowiednia konstrukcja grilla i bezpieczne (a zarazem skuteczne) środki czyszczące sprawiają, że doprowadzenie grilla do stanu wyjściowego zdecydowanie przestaje być udręką. Z szorowaniem tego rodzaju sprzętu naprawdę nie warto zwlekać – im później ten proces zostanie rozpoczęty, tym trudniej będzie zakończyć go sukcesem. Akcesoria Campingaz usprawniają przyrządzanie poszczególnych dań. Nie narażają dłoni ani na niepotrzebne zabrudzenie, ani tym bardziej na niebezpieczne oparzenia. Są zakończone wygodnymi zawieszkami, które pomagają zachować porządek.

Po uczcie warto napełnić basen Avenli rozporowy wodą, by skutecznie i jednocześnie przyjemnie ochłodzić swoje ciała. Model rozporowy nie wymaga montażu, dodatkowo kołnierz stabilizuje basen. Ścianki są odporne na rozerwanie i na warunki atmosferyczne. Basen ogrodowy rozporowy jest całkowicie bezpieczny, również dla małych dzieci. Aby posłużył on rzeczywiście długo warto, by znalazła się pod nim mata ochronna pod basen. Izoluje dno basenu od nawierzchni i tym samym chroni go od przedarcia.

pixel