Plecaki

( ilość produktów: 3 )
Marka
Pojemność
Kolor dominujący

Przyznać trzeba, że od pewnego czasu trekking mocno zyskał na popularności i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, niemniej należy dookreślić skąd się wziął, czym jest w rzeczywistości i jak go poprawnie uprawiać. Można postawić go pośrodku – po nordic walkingu i przed wspinaczką średnio- i wysokogórską. Prawidłowo wykonywany nordic walking jest nie tylko ciekawą alternatywą dla tradycyjnego spaceru, ale i skutecznym sposobem aktywacji i wzmocnienia zdecydowanej większości mięśni człowieka, ten poziom dochodzi do aż 90%. Należy dynamicznie i naprzemiennie przestawiać prawą nogę z lewą ręką oraz lewą nogę z prawą ręką. Okazuje się, że swobodne ciągnięcie za sobą kijków jest całkowicie nieefektywne i nieprawidłowe. Szeroko pojęta historia bywa często postrzegana jako nudząca i mało ciekawa, ale nad powstaniem oraz nad ewolucją trekkingu rozumianego jako dyscypliny sportowej. Swoich początków sięga i tym samym – bezpośrednio – wiąże się z tzw. Wielką Wędrówką, czyli migracją Burów, którzy w XIX wieku skolonizowali południową Afrykę. Turystycznego znaczenia termin „trekking” nabrał dopiero w połowie ubiegłego stulecia. Za prekursora tej dyscypliny uchodzi Jimmy Roberts będący brytyjskim oficerem i himalaistą zarazem. Stał się popularny dzięki wyprawom w wysokie partie gór. To, co wówczas mogło zaskakiwać to fakt, że w tych eskapadach uczestniczyły także osoby z mniejszym górskim doświadczeniem. Rozumienie trekkingu należy rozszerzyć poza góry, bo jest to pokonywanie wszelkich trudnych terenów (nie tylko górskich) – często z pomocą specjalnych kijków, ale może to być nawet rower. Jak widać pojmowanie tego sportu jest bardzo szerokie. Niezależnie od poziomu zaawansowania danej osoby, nawet na jednodniowy wypad, warto zabrać z sobą plecak trekkingowy. Jest on solidny, pomieści wszystko, co jest potrzebne i użyteczne w czasie wyprawy, a przy tym – wizualnie – prezentuje się bardzo dobrze.

Tak jak trekking jest bardziej zaawansowany niż nordic walking, tak – podobnie podróżowanie jest bardziej zaawansowane i bardziej wymagające niż turystyka. Oczywiście – w żaden sposób – nie chodzi o lekceważenie tej drugiej – taka już jest prawidłowa kolejność: najpierw nabiera się (bez)cennego doświadczenia będąc turystą i opierając się na przewodnikach – i na tych osobowych, i na tych książkowych oraz korzystając z wyznaczonych szlaków, by następnie przejść na wyższy poziom wtajemniczenia w postaci małych i dużych podróży. Czy to wycieczka, czy podróż – każda z nich zaczyna się od pierwszego kroku… Plecak turystyczny już dawno przestał być jedynie mało mało atrakcyjnym workiem, do którego wrzuca się różne rzeczy. Przyznać trzeba, że od długiego czasu jest wręcz odwrotnie – pozwala on skompletować bagaż tak, by każda eskapada była w pełni udana, a bagaż przygotowany do niej – kompleksowy.

Teraz warto, na chwilę, zwrócić się ku górom, które w zasadzie od zawsze budzą ogromny respekt i każdy wspinacz potwierdzi, że nie wybaczają najmniejszych błędów, stąd wymagają tak długich, intensywnych i starannych przygotowań, a już podczas samego ataku na szczyt potrzeba pełnej precyzji w postępowaniu i pamiętać o wszelkich regułach bezpieczeństwa. Przygotowania do wspinaczek górskich muszą odbywać się na kilku płaszczyznach – przede wszystkim, rzecz jasna, pod kątem fizyczno-kondycyjnym, bo to siła i sprawność pozwalają pokonywać kolejne metry i kilometry w naprawdę ekstremalnych warunkach. Plecaki górskie odznaczają się równie niepowtarzalną specyfiką, co wspinający się człowiek – muszą spełniać określone wymogi, by przetrwać, kiedy będą długotrwale wykorzystywane w bardzo niskich temperaturach i nierzadko ich bezpośrednim podłożem będzie solidna warstwa śniegu. Taki plecak musi mieć również zdecydowanie wysoką odporność na przemoczenia i na wilgoć. Nikt nie lubi przemoczonych ubrań, a do tego – na poziomie kilku tysięcy metrów nad poziomem morza – trudno o wysuszenie odzieży, a już w ogóle niemożliwa jest wymiana ich na nowe. Lód jest „podłogą” znacznie mniej prawdopodobną, bo choć w górach jest go też sporo, to zawsze należy mieć na uwadze to, że nawet pozornie gruba jego warstwa, w każdej chwili, może się załamać przez co ktoś wpadnie do lodowatej wody, a w podobny sposób może skończyć osoba, która podejmie próbę ratowania współtowarzysza.

Równie sporym wyzwaniem, choć podejmowanym w szerszym zakresie niż himalaizm, są wszelkie obozy przetrwania, surwiwale, które – jak mało co – pomagają skutecznie nabywać umiejętności, które pozwalają np. przetrwać samodzielnie, nawet przez dłuższy czas w lesie. Takie działania hartują organizm na trudniejsze warunki, a także pokazują, że – wbrew pozorom i wbrew temu, co pozornie wydaje się być trudnym do uwierzenia – da się przeżyć i efektywnie funkcjonować bez większych wygód. Tego rodzaju obozy wymagają, aby ich uczestnicy zabrali ze sobą plecaki militarne. Pomagają mieć przy sobie potrzebne wyposażenie, m.in. latarkę, żywność wysokoenergetyczną czy podręczny pojemnik na wodę, która jest podstawową substancją potrzebną do życia. Bez jedzenia można przetrwać nawet do miesiąca, bez wody jedynie kilka dni. Plecak wojskowy będzie doskonały dla osób jeszcze bardziej zainteresowanych wojskowym światem, które wręcz pretendują do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, a później – docelowo – nawet do zawodowej armii. Na froncie czy nawet podczas ćwiczeń, nigdy do końca nie wiadomo, kiedy znów adepci wojska znów znajdą się pod dachem, we względnie dogodnych warunkach, dlatego plecak Wisport staje się dla nich swoistym małym domem – pozwala na choć częściowe ułatwienie realizacji podstawowych potrzeb w terenie. Warto wspierać rodzimą gospodarkę, zatem wybór produktów marki Wisport jest tym bardziej trafiony. Firma istnieje już od 1984 roku i od tak długiego czasu dzieli się swoim doświadczeniem, dostarczając plecaki specjalistyczne i miejskie, szeroko rozumianą odzież odporną na trudne warunki, a nawet peleryny przeciwdeszczowe.

Pora zejść z gór na ziemię, by pójść do szkoły. A trudno się do niej wybrać, jeśli uczeń nie wyposaży się plecak szkolny Nike. Swobodnie pomieszczą się w nim: podręczniki, zeszyty, piórnik, a nawet laptop. Tu warto dodać, że plecak Nike wyróżnia się ciekawym, niepowtarzalnym designem. Plecak do szkoły jest na tyle często używany, że nie powinien ani opatrzeć się samemu właścicielowi, ani jego rówieśnikom. Ten niepozorny przedmiot często oddaje charakter jego posiadacza i ukazuje niekiedy jego charakter.

Marka Hi-Tec przedstawia swój szeroki wachlarz produktów już od 1974 roku. Od początku sukcesywnie go poszerzano. Pójście do szkoły także wymaga przygotowań. Małe dzieci należy oswoić ze specyfiką szkoły, w czym pomoże plecak dla dziecka. Jego noszenie nauczy małego obywatela obowiązkowości. Poza szkołą (a i w niej za sprawą lekcji w/f-u) warto stawiać na sport, a skoro sport to treningi, na które trzeba dotrzeć ze stosownym strojem i z ręcznikiem, a te najlepiej spakować w plecak sportowy Adidas. Bardzo dobrze, że możliwości wyboru plecaka jest wiele, bo i dużo jest okazji do jego noszenia.

pixel