Płyny do toalet turystycznych

( ilość produktów: 11 )
Marka
Przedziały cenowe

Choć dla wielu osób kwestia potrzeb fizjologicznych jest dość krępująca i wstydliwa, to jednak ten rodzaj potrzeb należy do tych zdecydowanie najważniejszych. Nawet w tym aspekcie to dom okazuje się być miejscem najbezpieczniejszym i najdogodniejszym, jednak – co oczywiste – nie da się w nim przebywać ciągle – trzeba wyjść: czy to do pracy, czy do szkoły, a czasem wybyć na dłużej, np. w podróż – prywatną lub służbową. Zarówno sama dostępność, jak i stan techniczno-higieniczny toalet publicznych jest mocno dyskusyjny, a i sama ich ilość jest zdecydowanie niewystarczająca, dlatego tak często, jak to tylko możliwe, np. w samodzielnej wyprawie (zawsze brzmi to znacznie lepiej niż podróż samotna) warto mieć ze sobą przenośną toaletę, która w pełni rozwiązuje problem poszukiwania stosownego miejsca do opróżnienia się, bo niekiedy nie ma też czasu na szukanie stosownej miejscówki, gdyż potrzeba nagli. Niewątpliwie higieny wymaga nie tylko i ciało, ale też sam sprzęt, który pomaga o tę higienę skutecznie dbać. Zawartość stacjonarnej toalety zwyczajnie można spuścić, do wariantu mobilnego potrzebny jest płyn do toalety turystycznej. To specjalny rodzaj cieczy pozwalający rozpuścić nieczystości i zutylizować wodę do spłukiwania. Oczywiście, jak każdej chemii, także i tej należy używać z należytą uwagą i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem, do tego rodzaju środków, dzieci nie mogą mieć dostępu.

Płyn do toalety jest dostępny najczęściej w poręcznych butelkach lub w formie wygodnych saszetek. Można go łatwo spakować do bagażnika samochodu osobowego lub coraz popularniejszego kampera. Nie zajmuje dużo miejsca, więc zdecydowanie nie jest kłopotliwy. To prawda, że podróże małe i duże dają zew wolności, ale nie jest i nie może ona być bezgraniczna, bezkresna. Z dbałości o naturę i o środowisko toaletę turystyczną należy opróżniać w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, np. na polach namiotowych czy w punktach obsługi kierowców. Płyn do toalety chemicznej, wlany do niej w odpowiedniej proporcji – zgodnej z instrukcją użytkowania, która jest widoczna na opakowaniu – będzie dbał zarówno o rozpuszczenie wydalonej zawartości, jak i o jakość oraz stan czystej wody wlanej do zbiornika. Warto poświęcić trochę czasu na wybór rzeczywiście najlepszego i najskuteczniejszego płynu, ponieważ kiepska niesprawdzona substancja może przyczynić się do szybkiego zniszczenia plastikowej konstrukcji toalety. Nie sprawdzą się środki, których na co dzień używa się do toalet domowych.

Płyn należy aplikować z należytą starannością, by znalazł się na całej powierzchni i by w pełni spełniał swoją pierwotną funkcję. Nie można pozwalać sobie na półśrodki. Najczęściej już kilkadziesiąt mililitrów wystarczy na kilkanaście litrów wody. Zatem dobrze widać, że płyn jest bardzo wydajny. O ile do wody czystej środek należy zastosować zawsze, o tyle do wody z nieczystościami już niekoniecznie – nie musi być to robione każdorazowo. Niemniej nieprzyjemnych zapachów i gazów warto się pozbywać choćby po to, by nie musieć męczyć się z tym wszystkim, czego nie toleruje (a przynajmniej nie lubi) każdy nos. W standardowych warunkach pozbycie się fekaliów nie jest większym kłopotem, ale już przy toalecie przenośnej może być, dlatego higiena toalety turystycznej jest tak ważna i powinna być utrzymywana systematycznie. Warto też zwrócić uwagę na samą miskę klozetową, w końcu to w niej ląduje wszystko to, czego każdy chce się pozbyć i szybko przestać czuć ten wyraźnie brzydki zapach. W tym wszystkim pomoże płyn do jej czyszczenia. Dodatkowo także usunie uporczywy kamień. Tu zasada efektywności jest prosta – aplikowanie płynu należy powtarzać przynajmniej do momentu, kiedy kamień i osad znikną, a najlepiej jeszcze dłużej, by uniknąć powtórzenia się sytuacji.

Co bardziej nowoczesne i bardziej zaawansowane toalety chemiczne płyn są wyposażone w czujnik zanieczyszczenia zbiornika i/lub we wskaźnik zużycia specjalistycznych płynów. Kilkuosobowa rodzina, a taką spotyka się zdecydowanie najczęściej, w ramach jednego cyklu użytkowania, może swobodnie używać jej przez kilka dni, co potwierdza, że korzystanie z niej jest absolutnie niekłopotliwe. Całkowite pozbycie się fekaliów to dopiero połowa sukcesu; następnie trzeba ją porządnie wyczyścić, by mogła ponownie i dalej służyć osobom, które potrzebują z niej skorzystać. Częstym i silnym wyobrażeniem jest kojarzenie toalety z ogromną ilością bakterii i zarazków, a jest to niesłuszne założenie, gdyż odpowiednia toaleta turystyczna płyn do zbiornika wlany tam gwarantuje wysoki poziom skutecznej higieny. Czasy się zmieniły, szczęśliwe turystyczna infrastruktura też. Obecnie przenośna toaleta to już rzadko kiedy jest zwyczajne wiadro. Zdecydowanie częściej i mocniej przypomina wygodne, domowe WC. Tym bardziej warto zabrać ją na wycieczkę, na biwak, a nawet na pielgrzymkę. Tak, na biwak też, wtedy nie trzeba stać w długich kolejkach i zastanawiać się nad tym, czy do upragnionej toalety zdąży się dotrzeć na czas. Załatwianie potrzeb fizjologicznych przestaje być przedwyjazdowym zmartwieniem.

pixel