Rollery i piłki do masażu

( ilość produktów: 2 )
Kolor dominujący

Masaż może mieć charakter relaksacyjny lub leczniczy. Można go wykonywać przy użyciu samych dłoni, można też wspomagać się różnymi sprzętami lub akcesoriami. Za dobry przykład niech posłuży wałek do ćwiczeń. Wygląda bardzo niepozornie, ale ma spore możliwości, o których warto wspomnieć – można korzystać z niego w różnych pozycjach i przy wielu ćwiczeniach. Jako jeden z przedstawicieli będzie świetny do automasażu, który może sprawdzać się w dwóch rolach – relaksu po ciężkim dniu pracy lub rozluźnieniu mięśni po ciężkim treningu.

Rolki piankowe od dłuższego już czasu są mocno popularne zarówno wśród trenerów, fizjoterapeutów, jak i oczywiście wśród osób, które korzystają z ich usług. Rolowanie nim pospinanych partii mięśni to najprostszy sposób na ich rozluźnienie. Twardość i rodzaj pokrycia rolki należy dopasować do kilku istotnych czynników, chodzi o: wagę i wiek danej osoby oraz o rodzaj treningu, jaki ta wykonuje. Wałek do masażu i ćwiczeń, w trakcie jego aktywnego użytkowania, nie powinien w żaden sposób odkształcać się i uginać pod ciężarem czyjegoś ciała, co najwyżej może nastąpić lekkie ugięcie. Z jednej strony wałek powinien odznaczać się stosowną sprężystością, z drugiej powinien mieć właściwą dla siebie twardość. Jego relatywna lekkość sprawi, że transportuje się go z łatwością na każdy trening i z powrotem. W drodze powrotnej ma to jeszcze większe znaczenie, gdyż z treningu i tak wraca się zmęczonym, więc nie ma co go sobie niepotrzebnie potęgować.

Osoby początkujące często decydują na treningi w domowym zaciszu. O ile trenowanie z własnoręcznie zrobionymi hantlami, czyli z butelkami wypełnionymi wodą, jest całkowicie w porządku, to już używanie pełnej plastikowej butelki jako wałka jest sporym błędem. Znacznie lepszy i bardziej profesjonalny będzie SportVida roller. Zasadnicza skala twardości dzieli się na 3 stopnie: lekki, średni, twardy. Twardość jest bezpośrednio zależna od gęstości użytego tworzywa. Sporo osób, początkowo, popełnia następujący błąd: na samym początku wybierana jest rolka zbyt twarda, często najtwardsza. Znacznie lepiej jest systematycznie rolować ciało, niż robić to rzadko, ale nader mocno. Wszystko powinno odbywać się płynnie. Zdecydowanie twardość rolki powinna być dostosowana do poziomu napięcia mięśniowego. Ruch rolowania powinien odbywać się stosunkowo powoli i jednostajnie, w jednym rytmie. W ramach jednej serii powinno zostać wykonanych od 8. do 10 powtórzeń. Najlepiej wykonać kilka takich serii, jedna po drugiej, w odstępie kilkunastu sekund między sobą. Ból odczuwany podczas automasażu powinien być znośny, akceptowalny, do wytrzymania. Rolka o średniej twardości jest bardzo uniwersalna, ale najlepsza jest dla osób będących na początku drogi do rozciągnięcia. Sprawdzi się na powierzchni każdej partii mięśniowej.

Rolka twarda sprawdzi się na wyższym poziomie zaawansowania. Powinien wybrać ją ktoś o atletycznym budowie sylwetki i z dużą masą mięśniową. Solidnie rozciągnięte osoby zawsze mogą ją wykorzystywać, niezależnie od swojej wagi. Poziom twardości to jedna ważna kwestia, ale nie mniej istotny jest aspekt tego, z jakiego materiału stworzony został dany model. Najprostszy podział wyróżnia rollery gładkie oraz te z zagłębieniami. Wiele będzie zależeć od partii ciała, nad którą ma nastąpić największa koncentracja. Pierwsze z nich są znacznie bardziej uniwersalne. Skutecznie rozmasują zarówno stopy, nogi, plecy, a także ramiona. Rolki karbowane rozluźnią mięśnie dwu- i czworogłowe ud. To widoczne wypustki sprawiają, że stymulacja jest głębsza i intensywniejsza. Pobudzone zostają układy – limfatyczny i krwionośny, zatem polepsza się krążenie krwi. Krew i serce zostają dotlenione. Toksyny zostają sukcesywnie usuwane z organizmu, a co ważne szczególnie dla pań – redukowany jest niechciany cellulit. Kręgosłup to bardzo ważny element – to on odpowiada za utrzymywanie środka ciężkości oraz umożliwia zarówno stanie, chodzenie i siedzenie. Pozycji siedzącej za bardzo nie lubi, warto o tym pamiętać. Do jego rozluźnienia nadaje się piłka do masażu Martes. Można ją utrzymać wygodnie w każdej dłoni, dopasowując poziom nacisku zależny od konkretnych potrzeb. Dla osób, które – oprócz rozluźnienia, odprężenia ciała – chcą także nauczyć się poprawnie oddychać i przyjmować różne prozdrowotne pozycje, odpowiedni będzie wałek do jogi. Nikt, od razu, nie wykona słynnego „kwiatu lotosu”, ale systematyczność na pewno pomoże do tego doprowadzić.

Jeśli ktoś jest prawdziwym minimalistą i do tego chce trafiać dokładnie w punkty najbardziej napięte, dlatego najodpowiedniejsza będzie piłka do masażu z wypustkami. Jest niezwykle kompaktowa i oddziałuje dokładnie tam, gdzie trzeba. Można z niej korzystać w wielu miejscach – począwszy od własnego mieszkania, przez biuro, po gabinet fizjoterapeutyczny. Zakres zastosowania jest imponująco szeroki i warto z niego korzystać. Piłka do masażu Lacrosse jest niewielka, ale ma spore możliwości. Doskonale radzi sobie w miejscach, do których pozornie trudno dotrzeć i niełatwo zaktywować. Rollery i piłki są bardzo użyteczne.

pixel