Stojaki pod obciążenia
Stojak treningowy na obciążenia z miejscem na gryfy Endorfit EH-S111
Kondycja fizyczna jest ważna absolutnie dla każdego. Jeszcze lepiej uzupełniać ją siłą, a aby zwiększyć tę drugą, potrzebny jest umiarkowany, rozsądny trening siłowy. Można go przeprowadzać w kilku miejscach, a przez to na kilka sposobów – w klubie fitness, na siłowni plenerowej lub w warunkach domowych. Pierwsze miejsce jest zwyczajnie kosztowne i czasem także uporczywe, bo niekiedy – w oczekiwaniu na upragniony sprzęt – trzeba wyczekiwać w kolejkach. Siłownia „pod chmurką” znajduje się nierzadko w kiepskim stanie technicznym, a i pogoda często jest kiepska i nie do końca przewidywalna, co może znacząco utrudnić, a niekiedy wręcz uniemożliwić przeprowadzenie treningu. W ten prosty sposób dochodzi się do wniosku, że najlepszym, optymalnym rozwiązaniem będzie domowa siłownia. Takie rozwiązanie pozwala swobodnie i maksymalnie dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Można ją też tworzyć etapowo, w zależności od aktualnej wielkości budżetu oraz od tego, jakie partie mięśni chce się obecnie wzmocnić. Zasadniczo można trenować dwojako – z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała albo ze wsparciem ciężarów lub obciążeń. Ten drugi wariant trudno wyobrazić sobie bez podnoszenia sztangi. I znów, talerze nakładane na gryf można wykorzystywać bezpośrednio na nim lub jako samodzielny sprzęt. Tak czy inaczej, gdzieś trzeba je przechowywać, kiedy już się nie korzysta, a zdecydowanie najlepszy – do tego – będzie stojak obciążenia. Jest bardzo stabilny i pojemny – pomieści gryfy, obciążenia czy hantle o różnej wadze.
Stojaki na obciążenia muszą, w każdej chwili, być gotowe na przyjęcie sporych ciężarów, często przekraczających 100 kilogramów, a jeśli do tego, np. ze zmęczenia, talerz lub gryf zostanie zwyczajnie rzucony na docelowe miejsce, wówczas ta odporność na uszkodzenia musi być jeszcze wyższa. Oczywiście za bezpieczeństwo podczas korzystania ze sprzętu i w trakcie całego treningu to sam przyszły siłacz sam odpowiada najbardziej, ale stojak jest dla niego wsparciem i pomaga zachować porządek w pomieszczeniu, w którym znajduje się. Ponadto, do pewnego stopnia, ułatwia on organizację pracy, ponieważ osprzęt jest ułożony, często, w kolejności od najmniejszego do największego, od najlżejszego do najcięższego. Zdecydowanie najlepszym materiałem, z którego podstawa w postaci stojaka powinna być wykonana, jest stal. Potrafi, w krótkim czasie, przyjąć na siebie spore ciężary, bez ryzyka odkształcenia się i uginania, w przeciwieństwie do aluminium, które może jest i lżejsze, ale pod naporem obciążenia może ulec szybkiemu uszkodzeniu.
Stojak pod obciążenia - sprawdzona marka HMS
Zawsze należy zaczynać od podstaw, także w doborze sprzętu siłowego. Na samym początku treningowych poczynań można zrobić stricte domowe hantle, czyli plastikowe butelki wypełnione wodą, czy stworzone – w warunkach domowych przedmioty przypominające talerze, jednak wraz z poprawą kondycji warto także wejść na wyższy poziom sprzętowy i postawić na profesjonalny stojak na obciążenia talerze. Pozwala on zarówno odłożyć obciążenia w bezpieczne miejsca i przechować je tam do następnego razu, ale również pomaga dobrze zaprezentować je przed potencjalnymi gośćmi, którzy – w ten sposób – zawsze mogą zostać zachęceni, by samemu zabrać się za stopniowe trenowanie. Ilość „zaczepów” na sztangę potrafi znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas odkładania jej na miejsce. To ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, bo niespodziewane i niekontrolowane upuszczenie sztangi może być zwyczajnie niebezpieczne. Najlepiej, kiedy obciążenie stojak jest nie jako wbudowany w stojak na sztangę – w ten dość prosty i skuteczny sposób zyskuje się stabilną i funkcjonalną konstrukcję, dzięki której – dodatkowo zaoszczędza się cenną powierzchnię. Dodatkowo stojak w kształcie piramidy pomaga w estetycznym i użytecznym ułożeniu talerzy. W ten sposób odchodzi kłopot z porozrzucanym, po całym pokoju, sprzętu. Taki widok może skutecznie odstraszyć od kolejnego treningu. Wzrost trenujących jest różny, stąd przydatna jest możliwość regulacji stojaka – tak, by każdy mógł swobodnie z niego korzystać.
Siła tkwi nie tylko w człowieku, ale i w krajowej gospodarce. Aby rzeczywiście była silna, należy korzystać z usług i produktów polskich usług. Właśnie choćby z tego powodu warto wyposażyć się w stojak HMS. Potwierdza on sobą polskie solidne wykonanie. Właścicielem marki HMS jest, powstała w 1990 roku, firma Abisal. Jej produkty (siłowe i fitness) są rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. Natomiast, na szeroko pojętym rynku, dostępne są także stojaki pod obciążenia żeliwne. Są pokryte warstwą antypoślizgową, więc zmniejsza się ryzyko niekontrolowanego wyślizgnięcia się z rąk. Endorfiny to hormony szczęścia, które wydzielają się podczas wysiłku fizycznego, a Endorfit stojak na obciążenie pomaga to szczęście osiągnąć jeszcze lepiej, gdyż utrzymanie porządku, obok formy, polepsza efekt końcowy treningu. Oczywiście, przy wyborze stojaka, należy uwzględnić wzrost użytkownika, rodzaj obciążeń i ich łączną masę, a także rodzaje najczęściej wykonywanych ćwiczeń.