Sprzęt turystyczny

( ilość produktów: 39 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Dbałość o nawodnienie jest sprawą bardzo istotną, bo umożliwia organizmowi sprawne funkcjonowanie. Ilość spożywanych płynów jest zależna od kilku czynników: od wagi danej osoby, od wartości temperaturowych i wreszcie od intensywności podejmowanej aktywności. Większa masa ciała i intensywniejszy wysiłek to jednocześnie wyższe zapotrzebowanie na płyn. Najlepiej jeśli jest to woda – przegotowana, filtrowana lub lekko mineralna. Należy pić ją małymi łykami, ale za to możliwie często. W jej systematycznym uzupełnianiu pomoże butelka 360 stopni zrobiona ze stali nierdzewnej. Jest wygodna z kilku powodów – zdecydowanie można korzystać z niej wielokrotnie; w przeciwieństwie do butelki plastikowej ta jest znacznie przyjaźniejsza dla środowiska. Do tego nie odkształca się nawet podczas intensywnych drgań i jest mocno szczelna (dzięki zakrętce), więc żaden płyn z niej nie wycieknie i nie doprowadzi do wodnej katastrofy wewnątrz bagażu. Szkło jest lepsze od plastiku, ale istnieje ryzyko stłuczenia go, co może spowodować skaleczenie i krwotok. Stali nierdzewnej niestraszne są ani uszkodzenia mechaniczne, ani wysokie temperatury. W prosty sposób, szybko można butelkę z niej zrobioną wyczyścić, aby można było zabrać ją na kolejny wypad. Niektóre osoby lubią napoje utrzymywane w temperaturze pokojowej, natomiast inni potrzebują intensywnego orzeźwienia. W upalny dzień jest ono szczególnie ważne i przyjemne. Aby je uzyskać, wystarczy włożyć do butelki kostki lodu.

Osoby preferujące balans, także w nawadnianiu się i w odczuwaniu komfortu termicznego, potwierdzają pełną skuteczność, jaką ma Camelbak butelka termiczna. Przydaje się na krótkie i długie podróże. W zależności od potrzeb utrzyma wysoką lub niską temperaturą wlanej do niej zawartości, prze kilka godzin. Za termicznym sukcesem stoi próżnia znajdująca się pomiędzy ścianami naczynia. Nie przyjmuje zapachów pochodzących z jedzenia. Zaczep umożliwia łatwe doczepienie do plecaka, więc butelka nie ulegnie już nieumyślnemu zagubieniu. Polskie zupy, oparte na pełnych zdrowia i witamin warzywach, to fantastyczne dostarczycielki energii potrzebnej do dokonywania kolejnych skutecznych wojażów. Do nierdzewnej butelki można wlać swoją ulubioną gorącą zupą, by zasmakować jej w czasie przerwy.

Są sytuacje, w których nie trzeba się rozgrzewać, bo temperatura jest optymalna, ale ma się ochotę np. na lody. Stanie się doskonale, kiedy miejscem ich przechowywania stanie się Atlantic lodówka turystyczna. Oczywiście inne ulubione rzeczy również można w niej przechować. Są z niej zadowoleni m.in. miłośnicy pikników. Aby ten był w pełni udany musi złożyć się na to kilka elementów: dobra lub przynajmniej względna pogoda, doborowe towarzystwo, smaczne jedzenie i wygodne koce. Przedostatni warunek pomoże spełnić właśnie lodówka turystyczna. Ergonomiczny uchwyt pomaga wygodnie przenosić ją z miejsca na miejsce. Dostęp do prądu nie wszędzie jest możliwy, dlatego dobrze jest wybrać model, który działa dzięki specjalnym wkładom. Wkład chłodzący do lodówki wymaga wcześniejszego przygotowania, aby był w pełni funkcjonalny. W tym celu wystarczy, na kilka godzin, umieścić go w zamrażalniku. Po tym czasie jest gotowy do użycia. Utrzymywanie niskiej temperatury wzmacnia i wydłuża szczelna konstrukcja lodówki.

Trzeba przyznać, że dzieciaki to dość wymagający podróżnicy. Na szczęście, zazwyczaj, trudności zmniejszają się wraz z wiekiem. Niemniej pragnienie trzeba gasić zawsze i dobrze się na to odpowiednio przygotować, bo nigdy do końca nie wiadomo, kiedy pociecha zapragnie czegoś napić się. Camelbak butelka dla dzieci pomaga łatwo transportować ciepłą wodę lub schłodzoną wodę. Ciekawy design przykuje uwagę małego obywatela i będzie swego rodzaju zachętą do częstego sięgania po butelkę. Ustnik połączony z rurką ułatwia gaszenie pragnienia – nie trzeba przechylać butelki, znika więc ryzyko rozlania napoju. Taką wygodną butelkę warto zabierać nie tylko na dłuższą wycieczkę, ale również na rodzinny spacer czy do szkoły. Uchwyt umożliwia przytroczenie do plecaka lub wygodne utrzymanie naczynia w dłoni. Najwięksi wyczynowcy, którzy nie chcą zapominać o uzupełnianiu płynów, a przy tym nie chcą wybijać się z rytmu treningowego, wybierają sprawdzony Camelbak bukłak. Nie jest tylko niepozornym workiem, ale pomaga wygodnie przenosić wodę (lub inny napój) i korzystać z zawartości dosłownie w dowolnym momencie, za sprawą wężyka zakończonego ustnikiem. Okazuje się, że można dynamicznie biec, czy jechać na rowerze i napić się bez konieczności robienia przerwy.

Dbanie o higienę to absolutna podstawa niezależnie od warunków, w jakich znajduje się dany podróżnik. Jeśli nocuje się w miejscu innym niż hotel, to zawsze przyda się ręcznik szybkoschnący z mikrofibry. Mikrofibra pochłania wilgoć szybko i w dużych ilościach, a taki ręcznik rzeczywiście wysycha w imponującym tempie i po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca. Samowystarczalni podróżnicy nie potrzebują stacjonarnych toalet, bo korzystają z ich mobilnych odpowiedników. Po załatwieniu potrzeb do wyczyszczenia sprzętu wykorzystywany jest płyn do toalet turystycznych. Wydłuża on ich żywotność oraz zapewnia poczucie świeżości.

pixel