Odzież damska

( ilość produktów: 79 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Z jednej strony zima jest piękna i to właśnie wtedy można poszaleć – czy to na nartach, czy na snowboardzie, a najmłodsi na sankach, ale żeby tak było potrzebny jest nie tylko śnieg, ale też garderoba o właściwościach termoizolacyjnych – począwszy od bielizny termoaktywnej, następna będzie 4F kurtka damska, a wszystko często wieńczy czapka zimowa, a wszystko po to, by nieprzerwanie odczuwać komfort termiczny.

Damska kurtka puchowa 4F już dawno przestała być zwyczajnym okryciem wierzchnim, za to stała się w pełni funkcjonalnym i bardzo użytecznym elementem garderoby. Współcześnie ubrania są wręcz zaawansowane technologiczne, dzięki czemu możliwe jest przetrwanie w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, a o te zimą nietrudno. Jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze kurtki jest właściwa membrana, czyli specjalna dodatkowa warstwa materiału, która chroni kurtkę przed przemoknięciem, a ciało przed przemarznięciem, które może prowadzić do przemarznięcia, a to zaś skutkuje wycięciem z aktywności na dłuższy czas. Skuteczną membranę określają: wodoszczelność i wiatroszczelność. Im wyższa wartość tych parametrów, tym też wyższa skuteczność i większa ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Poziom efektywnej wodoszczelności kształtuje się w zakresie od 1000 mm do 10000 mm. Oczywiście w tym przypadku potwierdza się zasada: im więcej, tym lepiej. To na co przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę to warunki, w jakich będzie się przebywać najdłużej i najczęściej. Najmniejsze membrany ochronią przed deszczem na kilkanaście minut. Natomiast, jeśli chce się mieć pewność, że nawet wywrotka na śniegu nie sprawi, że kurtka narciarska damska przemoknie zbyt szybko. W pełni efektywną ochronę dają membrany z wartościami od 4000 mm w górę. Największe membrany są przewidziane choćby dla wspinaczy wysokogórskich, bo to oni najczęściej natrafiają na najtrudniejsze warunki, z którymi muszą sobie samodzielnie poradzić.

Druga ważna cecha membrany, czyli oddychalność, wyrażana jest w miligramach. Ten parametr jest sygnałem, ile wody (wilgoci) jest w stanie odparować, przez kurtkę, w ciągu doby. Tutaj zasada działania jest bliźniaczo podobna do tej związanej z wodoszczelnością – wyższa skala oznacza wyższą skuteczność. Zamek to swoisty klucz do kurtki. To on pozwala ma jej łatwe zasuwanie i rozsuwanie, a przez to na szybką ochronę przed tym, by nagromadzone ciepło nie ulatniało się spod niej nader szybko i tak, dla przykładu, Hi-Tec kurtka damska ma wodoodporne zamki, a to za sprawą laminatu, czyli warstwy, która chroni je przed zamoczeniem, bo przecież mokry zamek to zamek bezużyteczny. Wbrew pozorom klejone szwy są lepsze i trwalsze od tych szytych tradycyjnie. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, które są mocno narażone na wilgoć, czyli np. okolice ramion. Odpowiednio stworzony system wentylacyjny pomaga skutecznie cyrkulować powietrze, nawet podczas najintensywniejszego wysiłku na stoku. Bardzo newralgiczny punkt to miejsce przewidziane na pachy, bo pocą się one dość intensywnie i potrzebują częstego dostarczania świeżego powietrza. W tym celu wystarczy odsunąć dodatkowo wszyte zamki.

Skuteczne ściągacze na rękawach i ewentualnie także wokół kaptura pozwalają dopasować kurtkę do każdej sylwetki i jednocześnie zapobiegają przedostawaniu się śniegu do środka ubrania. Właściwy rozmiar kurtki sprawi, że nadal zachowana zostanie pełna swoboda ruchów, w żaden sposób nie będą one krępowane. Dodatkową ochronę daje specjalny pas śniegowy. Sprawdza się nawet w sytuacji, kiedy dochodzi do upadku. Pas ma zadanie sprawić, by właściciel pozostawał w niej stale suchy. Nieprzerwane poczucie suchości jest równie ważne, co odczuwanie komfortu termicznego. Przemoczenie jest nie tylko nieprzyjemne, ale też potrafi być szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego warto robić wszystko, by do niego jednak nie doprowadzać. System kieszeni wydaje się być niepozornym, ale finalnie ma spore znaczenie. Dzięki kieszeniom można przechować rękawice (kiedy nie są używane) lub schować transport, albo dodatkowo ogrzać ręce. To ważna informacja, zwłaszcza dla największych zmarzluchów.

Bezpieczeństwo zawsze jest (a przynajmniej powinno być) niekwestionowanym priorytetem, dla każdego – niezależnie od tego z kim i gdzie się przebywa. Najbardziej zapalone narciarki chcą jeździć nawet wieczorami, by nie odbierać sobie całej frajdy i w tym pomocne są elementy odblaskowe. Jednak nawet najlepsza kurtka to nie wszystko. Trzeba też osłonić nogi i tu przydatne są spodnie narciarskie damskie 4F, które zapewniają odpowiedni poziom ciepła oraz chronią przed śniegiem i przed wiatrem. W okresie przedzimowym kurtka nie musi być koniecznością, wtedy w pełni wystarczający jest polar damski Hi-Tec. Oprócz przyjemnego dotyku zapewnia też przyjemne ciepło, w odpowiedniej – dla każdego – dawce. Jeśli podjęta aktywność odbywa się w aurze niekoniecznie zimowej, wówczas stosowna będzie bluza damska sportowa. Jest wygodna i przewiewna. Zimowa kurtka kończy stylizację, a bielizna termoaktywna damska ją rozpoczyna. Z jednej strony dostarcza ciepło, z drugiej odprowadza gromadzącą się wilgoć. Godna uwagi jest także koszulka damska 4F. Właściwie skompletowana damska garderoba pozwala paniom ubrać się od stóp po głowę.

pixel