Akcesoria fitness i siłowe

( ilość produktów: 7 )
Marka
Kolor dominujący

Każda aktywność – czy to sportowa, czy to podróżnicza wymaga odpowiedniego planu i stosownych przygotowań. Charakter przygotowań oraz zawartość bagażu będzie zależeć przede wszystkim od długości i charakteru wyprawy. Niezmienne jest jednak jedno – nikt nie lubi taszczyć za sobą zbędnych kilogramów, które wraz z każdym kolejnym kilometrem i tak potęgują zmęczenie. Poszczególne produkty lądujące w walizce lub w plecaku powinny zostać tak skompletowane, by poradzić sobie nawet w zaskakujących, niespodziewanych okolicznościach. Dbanie o higienę to przecież absolutna konieczność i to niezależnie od warunków, w jakich ktoś znajduje się. Infrastruktura turystyczna sukcesywnie rozszerza się, niemniej najbardziej osobiste rzeczy zawsze warto mieć przy sobie, na wyłączność. Regułę tę, po całości, potwierdza ręcznik szybkoschnący Martes. Jego nazwa absolutnie nie jest przypadkowa – rzeczywiście wysycha bardzo szybko, by być gotowym do ponownego użycia.

Rockland ręcznik szybkoschnący jest świetny nie tylko dla turystów i podróżników, ale także dla sportowców – zwłaszcza tych, którzy uprawiają dyscypliny mocno powiązane z wodą, począwszy od pływaków. Przy możliwie najniższej wadze zachowana zostaje maksymalna wydajność, chłonność. Taki ręcznik szybko i skutecznie wchłania w siebie wilgoć, przy jednoczesnym jej dynamicznym odprowadzaniu. Wysoka chłonność i szybkie schnięcie są możliwe dzięki odpowiednio drobnym włóknom, pomiędzy którymi odbywa się swobodna cyrkulacja powietrza. Ultralekka waga ręcznika jest cechą bardzo przydatną, ale równie ważne jest to, by ten pochłaniał znacznie więcej wody, niż sam waży. Dobry ręcznik powinien składać się sprawnie i szybko, by nie tracić czasu pierwotnie przeznaczonego na odkrywanie nowych miejsc lub na poznawanie tych dotychczasowych na nowo. Niektóre egzemplarze mają dołączony pokrowiec, który ułatwia transportowanie ręcznika i upraszcza dostęp do niego. Podróż mała i duża nieszczególnie pozwala na częste zmiany, dotyczy to także bagażu, dlatego ręcznik powinien być wyprodukowany z materiału o właściwościach antybakteryjnych lub być pokryty jonami srebra, które będą pełnić taką rolę. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest mikrofibra – doskonale radzi sobie z przyjmowaniem i odprowadzaniem sporych ilości wody, w przeciwieństwie do przyjemnej w dotyku bawełny, która jednak szybko przemaka.

Skakanka dość mocno kojarzy się z dzieciństwem, ale śmiało mogą korzystać z niej także dorośli. Jest tania, ale wytrzymała; po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, a jej zastosowanie jest znacznie szersze, niż same skoki. Można z niej korzystać niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Skakanka HMS pomaga nie tylko poprawić kondycję, ale również koordynację ruchową. Początkowo zgranie z sobą, zsynchronizowanie nóg i rąk może nie być najprostsze, ale wraz z nabyciem wprawy synchron będzie coraz lepszy. Aktywne korzystanie ze skakanki pomaga też łatwiej przemieszczać się z miejsca na miejsce. Skakanie podkręca metabolizm, pomaga tym samym walczyć ze zbędnymi kilogramami. Ponadto wzmacniają się mięśnie, a płuca zostają dotlenione. Regularny i coraz bardziej zaawansowany trening zawsze popłaca. Dobrze jest skakać jak najczęściej i przynajmniej przez kilkanaście minut w ramach jednego podejścia. Linki w skakankach mogą być sznurkowe, z rzemienia, metalowe lub z PCV. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się ostatni z wymienionych materiałów. Obuwie wykorzystywane podczas skoków powinno być wzbogacone o amortyzację, by redukować powstające wstrząsy.

SportVida gumy najlepiej jest kupić w zestawie – w przeliczeniu na jedną taśmę jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Zajmują niewiele miejsca. Różnorodne kolory nie tylko przykuwają uwagę, ale także odzwierciedlają zakres oporu, który bezpośrednio przekłada się na poziom trudności. Należy go podwyższać, podkręcać wraz z rozwojem sytuacji. Crossfit to dyscyplina stale ciesząca się sporą popularnością. Jest treningiem siłowo-wytrzymałościowym, więc jego oddziaływanie na organizm ma charakter całościowy. Bardzo istotne jest to, aby wykonywać sporo serii danego ćwiczenia i wykorzystywać do tego – przede wszystkim – ciężar własnego ciała. Niemniej pewne akcesoria, jak np. guma do crossfitu, potrafią zwiększyć możliwości treningowe i urozmaić taki trening.

Kompleksowy trening powinien składać się z trzech części: rozgrzewki, zasadniczych ćwiczeń i stretchingu, czyli rozciągania. Szczególnie do ostatniego ze wspomnianych etapów przyda się wałek roller do masażu. Pozwala zmniejszyć napięcie mięśni i zredukować finalne zmęczenie. Podłoże przygotowane pod trening powinno być równe, wygodne i powinno też zapewniać całkowitą swobodę wykonywanych ruchów. Pomaga w tym SportVida mata. Jej zadaniem jest także izolacja osoby trenującej od często zimnej i nierównej nawierzchni. Piłka gimnastyczna HMS sprawdzi się w treningach, w rehabilitacji i w korekcie wad postawy. Może nawet stać się niestandardowym krzesełkiem. Dla osób, które chcą o siebie zadbać nie tylko treningami dobra będzie mata do akupresury. Akcesoria warto traktować jako wsparcie podczas treningu.

pixel