Spodenki męskie

( ilość produktów: 5 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Krótkie spodenki męskie zbyt często i niesłusznie są kojarzone głównie z wypadami nad wodę. Warto korzystać z nich znacznie częściej. W ich przypadku dobór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo ważny, ponieważ – owszem, swoboda jest istotna, ale nie powinna przysłaniać dopasowania do talii i użyteczności często przez kilka godzin z rzędu. Spodenki męskie 4F mają klasyczny krój i można je założyć na całkiem wiele okazji. Przy zbyt dużym rozmiarze nogawki będą nader mocno rozchodzić się na boki, co nie tylko będzie wyglądać mało elegancko, lecz także zaburzy postrzeganie sylwetki, a przecież nie o to chodzi; właściwą prezencję warto zachować w każdej sytuacji, nawet w tej mało oficjalnej. Najbardziej, na stosowny wybór, powinni zwracać mężczyźni z wyraźnym tułowiem i jednocześnie szczupłymi nogami.

Natomiast spodnie typu ¾, czyli tzw. „rybaczki” mogą co niektórym panom skracać ich i tak niezbyt długie nogi. Bardzo negatywnie odbierani są panowie z brzuszkiem, wychodzący z plaży z nagim torsem i slipach. By zatrzeć to kiepskie wrażenie wystarczy założyć 4F szorty męskie. Pozwalają przemieszczać się w przestrzeni publicznej bez najmniejszego i niepotrzebnego poczucia obciachu. Panowie zwracają nieco mniejszą uwagę na kolorystykę swojej garderoby niż panie, dlatego decydują się na sprawdzoną klasykę, która zawsze będzie w stanie skutecznie obronić się. Asortyment dostępny na rynku jest na tyle szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie model odpowiedni właśnie dla siebie.

Za rzeczywiście krótkie uchodzą te spodenki, które kończą się w zakresie od 2,5 do 5 cm nad kolanem – dłuższe zaburzą sylwetkowe proporcje, krótsze zaś będą przypominać kąpielówki. Za aspekt komfortu noszenia spodenek mocno odpowiada zastosowany materiał. Dobrym rozwiązaniem będzie bawełna z syntetycznymi domieszkami, które dodadzą jej elastyczności i uchronią ją przed zbyt mocnymi zagnieceniami. Jeśli będzie uczestniczyć się w nieco mniej oficjalnej sytuacji, wówczas całkowicie trafionym wyborem będą spodenki z dodatkiem lnu, który odznacza się silną przewiewnością, a w czasie upałów jest ona tak pożądana i przyjemna. Subtelne zaznaczenie sylwetki jest jak najbardziej w porządku, ale nie należy jej niejako przekreślać. Pomogą w tym Adidas spodenki męskie, z których bardzo często korzystają chociażby piłkarze, dla których wygoda jest kluczowa, bo w trakcie dynamicznej gry nie ma czasu na to, by koncentrować się na właściwym ułożeniu spodenek.

Początki noszenia tej krótkiej dolnej części garderoby sięgają Wielkiej Rewolucji Francuskiej, podczas której obaleni zostali Burbonowie, a do tego doszło do dość głębokich zmian społeczno-politycznych. Na początku małe dzieci ubierano w długie białe sukienki, które wraz z wiekiem ulegały skróceniu. Kilkuletni chłopcy chodzili w krótkich spodniach, później były to bryczesy, zaś dorośli mężczyźni wkładali długie spodnie. Szorty, w dużej mierze, wywodzą się z wojska. Za najwcześniejsze przykłady można uznać mundury żołnierzy nepalskiej armii. Pochodzą one z 1880 roku. Występowały w kolorze khaki, miały 4 duże kieszenie i pas w talii, z klamrami.

Idąc dalej, na Bermudach, w latach 20. XX wieku, tamtejsza ludność zauważyła elegancko ubranych oficerów brytyjskich, po czym zaczęto kopiować ten styl na użytek cywilów. Rozpowszechnił się on – najpierw w USA, później w szeroko rozumianym świecie. Anglia bardzo mocno rozpropagowała szkolne mundurki, które najpierw przyjęły się w szkołach prywatnych, by później przejść też do tych publicznych. Najczęściej były to flanelowe szorty oparte na krótkim mundurze. Styl zapożyczyli brytyjscy skauci. Młodzież rozpowszechniła szorty. W 1932 roku tenisista Bunny Austin pojawił się na Mistrzostwach USA, w Forrest Hills na Long Island, w flanelowych szortach i od tego momentu wielu mężczyzn zaczęło ubierać się bliźniaczo podobnie. Ten rodzaj spodni zyskał jeszcze bardziej na popularności po II Wojnie Światowej.

Spacerowanie, jogging czy bieganie to jedne z częściej uprawianych dyscyplin. Do każdej z nich przydadzą się Nike spodenki do biegania. Są trwałe i wystarczą na wiele setek przebytych kilometrów. Panowie, którzy lubią korzystać z basenów lub z przebywania w morzu, zdecydują się na klasyczne szorty kąpielowe męskie. Często są doposażone w specjalną siateczkę, która zabezpiecza główny materiał przed zbyt szybkim zniszczeniem. Niezdecydowani powinni skierować swoją uwagę na szorty UA od amerykańskiego giganta, który – idąc za jego nazwą – daje swoim klientom dodatkową ochronę „pod pancerzem”. Under Armour spodenki męskie to świetny produkt wybierany i doceniany praktycznie na całym świecie. Ze znacznie bliższych terenów pochodzą Martes sport spodenki męskie. To wybór tym istotniejszy, iż pochodzi od rodzimej firmy założonej w Bielsku-Białej, w 1993 roku. Często nie trzeba szukać zbyt daleko, by dokonać trafnego wyboru i jest to kolejne potwierdzenie niniejszej zasady. Spodenki to powszechna część garderoby, ale należy nosić je tak, by nigdy nie stały się pospolite, a za to były pozytywnym wyróżnikiem męskiej mody.

pixel