Bluzy męskie

( ilość produktów: 5 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że należy się ruszać, a aby robić to skutecznie i efektywnie należy w każdym swoim planie dnia uwzględnić choćby niewielką dawkę sportu rekreacyjnego. Wachlarz możliwości jest tak szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, co będzie odpowiadać jego osobistym preferencjom i możliwościom.

Każda dyscyplina wymaga odpowiednich przygotowań i to nie tylko tych na płaszczyźnie fizyczno-kondycyjnej, ale także pod względem skompletowania odpowiedniego stroju sportowego. Tak, jak w życiu codziennym – inne ubrania będą potrzebne do sportów zimowych, a zupełnie inne do letnich. Natomiast sporty wodne to zupełnie osobna historia. Jednak bluza męska rozpinana śmiało wykracza poza sportowy świat, gdyż swobodnie można nosić ją także podczas codziennego funkcjonowania. Jest przyjemna w dotyku, można ją łatwo zasunąć lub rozsunąć zamkiem błyskawicznym, tak by stale odczuwać komfort termiczny. Choć klimat panujący w Polsce jest określany jako umiarkowany, to jednak trudno mówić o umiarkowaniu pogodowym w naszym kraju, stąd nikogo nie dziwią słotne i deszczowe dni, podczas których niezwykle przydatna, o ile nie niezbędna, jest męska bluza z kapturem odgrywającym kluczową rolę w skutecznej ochronie przed deszczem i/lub wiatrem. Najczęściej jest on regulowany, więc łatwo dopasuje się do każdej głowy, a jednocześnie – w żaden sposób – nie jest uporczywy i nawet przy dłuższym narzuceniu na głowę nie przeszkadza w swobodnym przemieszczaniu się.

Jeśli chodzi o początki sportowe to – jako pierwsze – na myśl przychodzi bieganie. To dyscyplina bardzo popularna i dość prosta do przeprowadzenia – wystarczą wygodne buty, spodnie lub spodenki, koszulka (najlepiej termoaktywna) i oczywiście bluza sportowa, zwłaszcza na chłodniejsze chwile. Cały ten zestaw sprawi, że biegacz będzie czuł się wygodnie i komfortowo, na ile to tylko możliwe. Problemem nie jest też nawierzchnia, bo można wybrać począwszy od asfaltu, a kończąc na leśnym dukcie czy na przybrzeżnym pasie plaży, choć tu na jedną kwestię warto zwrócić uwagę – im pokonywany teren jest naturalniejszy, tym znacznie lepiej dla kręgosłupa, który słabiej odczuwa powstające wstrząsy; poza tym warto znajdować się możliwie blisko natury, wówczas łączy się przyjemne z pożytecznym, a i działanie prozdrowotne jest jeszcze silniejsze, skuteczniejsze.

Bluzy produkowane są z różnych materiałów, najczęściej z poliestru. Należy odczarować negatywne podejście do materiałów syntetycznych. Zapewniają stałą temperaturą i efektywną wentylację oraz odprowadzają gromadzącą się wilgoć (pot). Na rynku dostępne są również bluzy z dodatkiem elastanu, który uelastycznia je i zapobiega ich deformacji. Niewłaściwe do biegów będą bluzy bawełniane, gdyż nie usuwają potu, szybko stają się wilgotne i ciężkie, a przecież bieg to intensywny wysiłek, którego zdecydowanie nie warto niepotrzebnie sobie utrudniać, a zmęczenie i tak, co oczywiste, wzrasta wraz z każdym kolejnym przebytym kilometrem.

Wydłużony tył bluzy chroni lędźwie i zapobiega ryzyku przewiania, które może skutkować rozchorowaniem się. Podwyższony kołnierz pomaga zatrzymywać ciepło uciekające górnymi partiami ciała. Do tego bluza powinna mieć wszyte elementy odblaskowe, co jest szczególnie ważne, gdy biega się tuż po zmroku lub wieczorem, bo jest to bardzo skuteczny sygnał dla wszystkich osób, które wiedzą, że w tym momencie powinny zachować szczególną ostrożność. Oprócz ostrożności, warto pamiętać o jeszcze jednym – nikt nie odpowiada za nasze bezpieczeństwo równie mocno i skutecznie, jak my sami. I producenci i rodzice dobrze wiedzą, jak wymagającymi klientami i odbiorcami są dzieci. Nie zawsze łatwo sprostać ich wymaganiom i oczekiwaniom, dlatego działania muszą być wyjątkowo staranne, stąd bluzy dziecięce i młodzieżowe mają ciekawy, przykuwający uwagę design. Wybór musi być tym bardziej trafiony i przemyślany, że Hi-Tec bluza z kapturem posłuży przynajmniej przez kilka sezonów. Za to sama marka istnieje już od kilkudziesięciu lat, a konkretnie od 1974 roku. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a obecną siedzibę ma w Amsterdamie. Na kaptur i na wygodne kieszenie – idealne do przechowywania przydatnych drobiazgów lub do ogrzania zmarzniętych dłoni – naprawdę warto zwrócić większą uwagę, wówczas można mieć pewność, że dokonało się zakupu całkowicie kompletnego.

Oczywiście nie można zakwestionować jakości oferowanej przez zagraniczne firmy, ale absolutnie zawsze swoje konsumenckie wybory powinno się rozpoczynać od polskich marek. Jednym z pierwszych (jeśli nie pierwszym) wyborów konsumenckich powinna być polska 4F bluza męska. Marka powstała w 2007 roku i niemal od samego początku ubiera polskich sportowców w odzież reprezentacyjną, na czele z olimpijczykami, którzy zakładają m.in. bluzy 4F męskie. Natomiast za polski sport narodowy uchodzi piłka nożna. Ma ogromną popularność zarówno po stronie kibiców, jak i zawodników – nieważne czy zawodowców czy amatorów, ale wszyscy niewątpliwie są ogromnymi pasjonatami. Kibice na trybunach, a piłkarze poza murawą zgodzą się, że bluza piłkarska jest przydatnym elementem wyposażenia praktycznie każdej garderoby. Największym zapaleńcom pomaga trenować w chłodne jesienne dni, a nawet zimą, bo aby błyszczeć w sezonie, trzeba dokładać starań przez cały rok. Skoro futbol jest tak mocno spopularyzowany, praktycznie na całym świecie, to warto – w różnych aspektach – pokazywać, że rzeczywiście na tak wyjątkowe traktowanie i prestiż zasłużył.

Bluza polarowa męska jest godnym zamiennikiem klasycznego polaru. Bywa od niego nieco cieńsza, ale nadal jest przyjemna w dotyku i co najważniejsze – zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne. Na stoku, gdzie ryzyko bezpośredniego kontaktu ze śniegiem jest jednak spore, może nie do końca się sprawdzić, bo ma tendencję do szybkiego przemakania, ale już na zimowym spacerze poradzi sobie iście doskonale. Kolejny raz potwierdza się, że nawet sztuczny materiał potrafi być bardzo przydatny. Przyznać też trzeba, że mężczyźni, wybierając bluzy sportowe męskie, kierują się – głównie – wygodą oraz stonowaną kolorystyką. Nikogo niech nie dziwi fakt, że część z nich – celowo – wybiera model większy o jeden lub nawet o dwa rozmiary, by to poczucie komfortu było możliwie największe. Ten poziom wygody, znacznie, może jeszcze zwiększyć bluza kangurek, kiedy np. chce się ogrzać ręce lub zwyczajnie nie wiadomo, co z nimi zrobić albo chce się mieć pod ręką paczkę chusteczek higienicznych. Znany znaczek w postaci zbliżonej do litery V może oznaczać tylko jedno, że jest to Nike bluza męska. Amerykański gigant zrodził się w 1964 roku i do dziś jest znany na całym świecie, łącznie z Polską. Równie dobrym wyborem będzie bluza Adidas od niemieckiej marki założonej przez dwóch braci – Adolfa i Rudolfa Dasslerów. Ta firma powstała jeszcze wcześniej od poprzedniczki, bo już w 1949 roku. Po tych przykładach widać, że tradycja i doświadczenie idą w parze z nowoczesnością. Bluza męska jest przykładem ubrania niekiedy niedocenianego i warto to zmienić.

pixel