Odzież męska

( ilość produktów: 89 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Zima bywa uporczywa, zwłaszcza jeśli srogi mróz długo utrzymuje się, a opady śniegu są częste i intensywne, ale jest też piękna, co najbardziej wykorzystują miłośnicy białego szaleństwa – niezależnie od tego czy wybierają narty, czy deskę snowboardową. Niewątpliwie potrzebują do tego śniegu, przydatna będzie dla nich również garderoba termoizolacyjna, która pomoże skutecznie utrzymać komfort termiczny. Pierwszą warstwę powinna stanowić bielizna termoaktywna. To ona – jako pierwsza – ma kontakt ze skórą i pozwala jej swobodnie oddychać przez długi czas. Całą stylizację może śmiało zwieńczyć 4F kurtka męska w połączeniu z czapką zimową. Kurtka osłania tułów, a czapka znacząco spowalnia ucieczkę ciepła przez głowę.

Męska kurtka puchowa 4F jest funkcjonalna i bardzo użyteczna. Pozwala przetrwać nawet w wymagających warunkach, bez uszczerbku na samopoczuciu i zdrowiu. Przy doborze właściwej kurtki ważna jest właściwa membrana, To dodatkowa warstwa materiału, która ma za zadanie chronić przed przemoknięciem i przed przemarznięciem, które mogą doprowadzić do przeziębienia lub do grypy, a zachowanie na któreś z nich spowoduje konieczne zaprzestanie zimowych aktywności. Efektywna membrana powinna mieć w sobie wysokie wartości określające wodoszczelność i wiatroszczelność. Obydwa parametry potrafią skutecznie wpłynąć na lepszą ochronę przed kiepską pogodą. Właściwa wodoszczelność mieści się w zakresie od 1000 mm do 10000 mm. Jeszcze przed zakupem powinno się zastanowić nad tym w jakich okolicznościach i w jakich warunkach pogodowych będzie przebywać się najczęściej. W rzeczywistości dobra ochrona zaczyna się od 4000 mm. Największe membrany dedykowane są choćby górskim wspinaczom i wszystkim innym osobom, które mają częsty kontakt ze śniegiem i temperaturami poniżej zera. Nikt nie lubi przemieszczać się w przemokniętych ubraniach, a kwestia ta bardzo mocno odnosi się do kurtek zimowych, choć oczywiście nie tylko. Po przemarznięciu samodzielne działanie jest znacząco utrudnione.

Kolejna istotna cecha membrany to jej oddychalność – tę wyraża się w miligramach. Ich ilość sygnalizuje, ile wody pod postacią wilgoci może odparować przez daną kurtkę, w ciągu doby. Wyższa skala przekłada się wprost na wyższą skuteczność. Warto przyjrzeć się także zamkowi – ważne, by z łatwością zasuwał się i rozsuwał, co pomoże w skutecznej termoregulacji ciała, a gromadzone ciepło nie będzie uciekać, na zewnątrz, zbyt szybko. Hi-Tec kurtka męska ma wodoodporne zamki, które pokryto laminatem, czyli specjalną warstwą chroniącą je przed zamoczeniem, bo śmiało można ustalić jedno – mokry zamek to zamek całkowicie bezużyteczny. Co może zaskakiwać, szwy klejone są trwalsze od tych szytych w tradycyjny sposób. Często można zaobserwować je w miejscach, które są szczególnie narażone na działanie wilgoci, jak chociażby okolice ramion. Kanały wentylacyjne skutecznie cyrkulują powietrze, ograniczając tym samym nadmierną potliwość, nawet w czasie intensywnego wysiłku. Newralgiczne miejsca to okolice pach, bo ta część ciała poci się dość intensywnie, stąd m.in. tam potrzeba stale sporo świeżego powietrza. Aby tak się zadziało wystarczy odsunąć wszyte dodatkowo zamki.

Ściągacze na rękawach i opcjonalnie wokół kaptura dopasują każdą kurtkę do danego typu sylwetki i do kształtu głowy. Dzięki nim śnieg, deszcz, czy drobinki piasku nie dostaną się do środka ubrania. Dobierając kurtkę we właściwy sposób można mieć pewność, że nikomu nie będzie ona, w żaden sposób, krępować ruchów. W razie ewentualnego upadku sprawdzi się dopinany pas śniegowy. Sprawi on to, że kurtka na dłużej pozostanie sucha. Kieszenie wydają się niepozorne, ale są przydatne i na początek warto uważnie przyjrzeć się, czy dana kurtka w ogóle ma kieszenie, a jeśli tak to ile, o jakiej głębokości i na ile ergonomicznie zostały rozmieszczone przez producenta. Pozwalają one np. przechować rękawice narciarskie, kiedy te nie są użytkowane albo można w nich ogrzać zmarznięte dłonie. Można schować do nich różne przydatne rzeczy, które niekoniecznie chce się prezentować przed innymi.

Bezpieczeństwo jest niezaprzeczalnym priorytetem podczas podejmowanych działań, niezależnie od miejsca i okoliczności, w których przebywa się. Najwięksi miłośnicy narciarstwa będą szosować nawet wieczorem, korzystając z oświetlonych stoków. Powinni oni zwrócić uwagę na to, by na ich zewnętrznym odzieniu znajdowały się elementy odblaskowe. Oprócz samej kurtki przydatne będą również spodnie narciarskie męskie 4F. Zapewnią nogom osłonę przed śniegiem i zimnem. Przed zimą dobrze jest przywdziać polar męski Hi-Tec. Jest przyjemny w dotyku oraz dostarcza optymalne ciepło. Do uprawiania wielu sportów z pewnością przyda się bluza męska sportowa. Gwarantuje wygodę i przewiewność. Natomiast pod bluzą powinna znaleźć się bielizna termoaktywna męska. Dopasowuje się do ciała, ale go nie uciska i nie krępuje jego ruchów. Odprowadza z jego powierzchni nadmiernie gromadzącą się wilgoć. Swoją uwagę warto nakierować także na ubranie, jakim jest koszulka męska 4F. Odzież męska ma tak szeroki asortyment, że każdy pan ubierze się w zgodzie ze swoimi preferencjami.

pixel