Spodenki trekkingowe męskie

( ilość produktów: 2 )
Kolor dominujący

Trekking to doskonała forma pośrednia pomiędzy popularnym nordic walkingiem, a zaawansowaną i wymagającą wspinaczką wysokogórską. Nordic walking to sposób na efektywny spacer, który – o ile jest prawidłowo wykonywany – angażuje nawet 90% wszystkich mięśni, zwykły marsz na pewno nie da tak spektakularnego efektu. Prawidłowa technika to naprzemienne przekładanie prawej nogi z lewą ręką oraz lewej nogi z prawą ręką.

To co łączy nordic walking z trekkingiem to charakterystyczne kijki, które są różne, dla każdej z tych dyscyplin. W jednym i drugim przypadku należy traktować je jako formę asekuracji, a nie jako kolejny punkt podporu. Natomiast to co różni te dwie aktywności, to nawierzchnia, na której mają miejsce. Nordic walking, najczęściej, odbywa się na asfalcie i na – szeroko rozumianym – płaskim terenie, zaś trekking ma miejsce na każdym trudnym, wymagającym terenie i – wbrew powszechnej opinii – nie chodzi tutaj tylko o góry, ba – co więcej – może to być nawet pustynia.

Oczywiście na poziom trudności danej wędrówki wpływa także długość zaplanowanej (częściowo lub w całości) trasy. Do rodzaju wyprawy; do okoliczności (głównie pogodowych) w jakich będzie się ona odbywać, należy stosownie się przygotować. Jednym z ważnych elementów tych przygotowań jest skompletowanie właściwej odzieży i tak, jeśli wędrówka ma odbyć się latem, kiedy jest ciepło, wówczas przydadzą się spodenki trekkingowe męskie. W związku z tym, że są krótsze od pełnych spodni, są przewiewniejsze, a przy tym szybciej zapewnią oczekiwany komfort termiczny.

Niby to oczywistość, ale warto ją zaznaczyć i dookreślić. Otóż nie każde spodnie mogą nosić miano trekkingowych. Odczuwanie odpowiedniej temperatury jest o tyle ważne, że wpływa na komfort przemarszu. Latem sprawa jest prosta, bo wystarczy założyć spodenki trekkingowe 4F, by móc spokojnie przemierzać wymagający teren. Odznaczają się wysoką oddychalnością i niezwykle szybko schną. Obie te funkcjonalności są bardo przydatne w trasie, kiedy nie ma możliwości zatrzymania się na wygodny, dłuższy postój; na wysuszenie ich lub na założenie zupełnie nowej pary. Produkty od marki 4F zdecydowanie warto nabywać, gdyż pochodzą od rodzimej firmy, założonej w 2007 roku. Dzięki niej, oprócz przeciętnych klientów, ubierają się polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy oraz zawodnicy z wielu związków sportowych, także tych zagranicznych.

Zawartość bagażu trzeba zawsze dokładnie przemyśleć, dlatego powinno znajdować się w nim możliwie sporo ubrań – na okres wiosenno-letni przydatne będą choćby 4F spodenki trekkingowe męskie; w czasie jesienno-zimowym warto zwrócić uwagę na wodo- i/lub wiatroszczelną membranę, czyli specjalną, dodatkową warstwę, która daje skuteczną ochronę. Na rynku występują także spodnie przejściowe. W tym przypadku dobór rozmiaru jest istotny, ale nie najważniejszy; dużo większą uwagę trzeba zwrócić na cechy, które w praktyce usprawnią uprawianie trekkingu, a dla każdego czynniki wyboru mogą być nieco inne, ponieważ każdy ma różne potrzeby.

Ogromne znaczenie dla spodni i dla wygody ich noszenia ma materiał. To on, bezpośrednio, odpowiada za trwałość i wytrzymałość poszczególnych modelów. Skoro warunki są i będą wymagające, to nie można pozwolić sobie na to, by spodnie przedarły się zbyt szybko. Okazuje się, że materiały syntetyczne są wytrzymalsze, niż mogłoby się wydawać… Są trwałe, lekkie i schną wyraźnie szybciej niż ich naturalne odpowiedniki. Oddychalność została już lekko wspomniana, ale warto uwypuklić, czym jest i dlaczego jest tak przydatna – odprowadza cząsteczki potu na zewnątrz i chroni przed nim pozostałe warstwy ubrań. Tę cechę doskonale widać w przypadku jednego z częściej wykorzystywanych materiałów, jakim jest poliester. Jest gęsto spleciony i skutecznie chroni przed wiatrem.

Trekking ma przynosić efekty i frajdę z działania – aby tak było, nie można zapominać o wygodzie. Takową zagwarantują męskie spodenki trekkingowe. Ich krój przykuwa uwagę, ponieważ potrafi dopasować się do każdej męskiej sylwetki, zatem wykonywane ruchy nie są – w żaden sposób – krępowane. A im bardziej wymagający teren, tym jest to ważniejsze. Na trudnym, np. górskim podłożu naprawdę niełatwo o skuteczne, natychmiastowe poprawki. Podwyższanie poprzeczki, poprzez wybór trudniejszych szlaków, powinno dotyczyć nie tylko umiejętności, lecz też doboru jeszcze lepszych ubrań, które przetrwają nawet w najbardziej ekstremalnych i niedogodnych okolicznościach. Iguana spodenki można szybko wysuszyć i sprawić, że w krótkim czasie będą ponownie gotowe do założenia. Przydatne będą kieszonki, w których można swobodnie przechowywać najpotrzebniejsze drobiazgi. Jeśli użyto zamków to zostały one pokryte specjalną warstwą (laminatem), która chroni go przed zalaniem, które skutkuje w zasadzie tylko jednym – kompletną bezużytecznością i koniecznością wymiany zamka na nowy. Spodenki trekkingowe zostały stworzone także dla wszystkich, dla których wygoda jest ważna nie tylko w sporcie, ale i w codziennym funkcjonowaniu.

pixel