Akcesoria do plecaków

( ilość produktów: 2 )

Za sprawą coraz trwalszych materiałów i coraz bardziej zaawansowanych technologii, plecaki są niezwykle wytrzymałe w wielu okolicznościach i to przez długi czas. Można mieć zatem pewność, że każdy wybierze model najbardziej odpowiedni właśnie dla siebie, który posłuży przez przynajmniej kilka sezonów. Ochrony potrzebuje nie tylko sam właściciel plecaka, ale również zawartość dzierżona dzielne na plecach. Przed opadami atmosferycznymi i innymi niekorzystnymi warunkami ochroni Rockland pokrowiec. Tutaj zasada działania jest bliźniaczo podobna do peleryny przeciwdeszczowej zakładanej przez ludzi. Ten niepozorny materiał sprawi, że zawartość bagażu na długo pozostanie sucha, a to ważne, bo przecież nikt chce przemieszczać się później w zawilgoconych ubraniach. Jest to niewygodne, nieprzyjemne i wytrąca z komfortu termicznego. Szczególnie w górach warunki pogodowe potrafią być bardzo dynamiczne i to często w tę niekorzystną stronę, zatem w przypadku trekkingu czy klasycznej wspinaczki warto być przygotowanym praktycznie na wszystko.

Brzmi to dość bezwzględnie, ale w górach często jest się zdanym na samego siebie. Nawet najwiarygodniejsze prognozy zawsze pozostają tylko prognozami i zawierają w sobie pierwiastek niepewności, dlatego trzeba spodziewać się najtrudniejszych okoliczności, które niekiedy pozostaje bezpiecznie przeczekać. Zastosowanie, jakie ma Rockland pokrowiec plecak jest naprawdę szerokie – można go używać od morza po góry, od lata po zimę. Warto zabezpieczać się nie tylko przed samym deszczem, ale również przed śniegiem czy przed piaskiem. Takie kompleksowe podejście pozwala być aktywnym przez cały rok. Nie ma złej pogody, są tylko ludzie niewłaściwie do niej przygotowani. Wspomniany już pokrowiec sprawia, że woda szybko z niego spływa i nie ma szans dostać się do środka, a on sam szybko staje się suchy, kiedy już przestaje padać. Po złożeniu, z łatwością, można go schować do nawet maleńkiej kieszonki, bo zajmuje naprawdę mało miejsca. Dzięki wszytemu sznurkowi można go z łatwością dopasować do różnych modelów plecaków. Poza tym na trasie objętość bagażu potrafi się zmieniać, czyli najczęściej zmniejszać, więc taki pokrowiec warto przykurczyć, by nie osuwał się w niekontrolowany sposób i nadal sprawdzał się w stworzonej dla niego roli.

Niektórzy nie przepadają za zbyt krzykliwymi kolorami i jest to całkowicie zrozumiałe, niemniej pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak powinien, by – w razie niebezpieczeństwa – można było łatwiej i szybciej odnaleźć zagrożoną osobę. Ubrania relatywnie prosto można wysuszyć, ale zamoczone dokumenty czy zalana elektronika są praktycznie nie do uratowania. A odzyskiwanie dokumentów to długi i żmudny proces, zaś sprzęt często jest kosztowny. Jak by tego było mało przemoknięcie – z dużą dozą prawdopodobieństwa – może prowadzić do przeziębienia. Może przed nim uchronić sucha, zapasowa garderoba, która powinna skrzętnie skrywać się w plecaku osłoniętym pokrowcem. W sytuacji awaryjnej zawsze warto z niej skorzystać. Połączenie plecaka z pokrowcem to duet iście idealny, który sprawi, że kiedy ma się ze sobą także śpiwór, nie trzeba już się martwić o to, czy na swojej trasie znajdzie się miejsce do przenocowania pod dachem. Odpowiednie skompletowanie ekwipunku pozwala pozostać w możliwie bliskim kontakcie z naturą, przy jednoczesnym utrzymaniu dbałości o swój organizm.

Wodoodporność i wodoszczelność to swoiste słowa-klucze, które powinny mocno decydować o ostatecznym wyborze pokrowca. Wyższe wartości liczbowe to wyższa skuteczność, ale nie można zapominać o trwałości szwów. Najlepiej, kiedy są klejone. Górska sceneria to nie tylko piękne widoki, lecz też wymagająca nawierzchnia – nierówna i kamienista. Nie można zatem doprowadzić do sytuacji, w której słaby materiał szybko przedziurawi się, tracąc tym samym swoje cenne właściwości ochronne. Pokrowiec to warstwa zewnętrzna i to on stanowi ochronę na pierwszej linii, stąd o nią szczególnie warto zadbać. Żadne ostre kamienie nie mogą stanowić przeszkody nie do pokonania – stopy chronione są przez buty z solidną podeszwą i pogłębionym bieżnikiem, a plecak może liczyć na osłonę ze strony pokrowca. Niektóre egzemplarze skutecznie łączą w sobie funkcję przeciwdeszczową z tą transportową.

To prawda, że zawartość bagażu powinna być przemyślana i zależna od kilku czynników, na czele których znajdują się długość i charakter wyprawy, jednak niekiedy trudno o minimalizm. Dla osób bardziej wymagających i planujących dłuższe eskapady potrzebna będzie kieszeń do plecaka Wisport. Jest niepozorna, ale bardzo pojemna. W łatwy sposób można ją dopinać do plecaka lub od niego odpiąć. Wisport kieszeń charakteryzuje się lekkością, którą docenia wiele osób, a przy tym może pomieścić w sobie naprawdę sporo. Natomiast miłośnicy biegania chętnie wykorzystają pas biegowy. Pozwala mieć przy sobie najpotrzebniejsze drobiazgi i pomaga w nawadnianiu organizmu. Jest ergonomiczny i z łatwością dopasowuje się do każdej sylwetki. Sympatycy sportów wodnych zdecydują się na worek wodoszczelny Rockland. Dzięki niemu ubrania (i nie tylko) pozostają suche nawet w mocno wodnych warunkach.

pixel