Legginsy damskie

( ilość produktów: 7 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Szczęśliwie bieganie jest sportem dość uniwersalnym i przewidzianym niemal dla każdego, co nie zmienia faktu, że należy przygotować się do niego we właściwy sposób – wszystko powinno odbywać się etapowo, bez nadmiernych przeskoków. Kondycja fizyczna jest bardzo ważna, bo im jest lepsza, tym dłuższy dystans pozwala przebiec w krótszym czasie. Poprzeczkę, dosłownie, należy podwyższać sobie etapowo, by nowy dystans nie był dla organizmu przesadnie forsowny. Każdy obiera inny cel i powinien do niego dążyć.

Nierzadko zapomina się o dwóch elementach. Pierwszym z nich jest często pomijana rozgrzewka. A to ona stanowi, dla ciała, etap przygotowawczy do właściwego treningu. Dzięki niej wszystko odbywa się optymalnie. Drugi z zasygnalizowanych elementów to stosowny strój, czyli taki, który będzie właściwy dla poszczególnych dyscyplin. Ten przeznaczony do biega koniecznie musi być wygodny i przewiewny, a wszystko po to, by zapewnić nieustanny komfort termiczny i skuteczną cyrkulację powietrza, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci pod postacią niechcianego potu. Nadeszła najwyższa pora, by zwykłe spodenki zostały zastąpione przez legginsy damskie. Zapewne dopasują się do każdej kobiecej sylwetki i na dodatek jeszcze wyraźnie wymodelują ją. W ten sposób ciało nie tylko zostanie wzmocnione, ale i wyraźnie wysmuklone. Efekt będzie podwójny.

Bieganie można pojmować dosyć szeroko – można chociażby biegać z różną prędkością i na różnych nawierzchniach. Kolejne, prawidłowo wykonywane treningi powinny przynosić jeszcze lepsze rezultaty. Legginsy do biegania mają za zadanie zapewnić komfort termiczny i jednocześnie ochronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy dobieraniu ich pod konkretną osobę, trzeba wziąć pod uwagę, w jakich temperaturach i okolicznościach – najczęściej – będą odbywać się treningi. Prognozy nie zawsze i nie do końca sprawdzają się, niemniej – przynajmniej do pewnego stopnia – warto kierować się nimi. Tu zasada jest dość prosta: im panująca temperatura jest wyższa, tym spodnie mogą być cieńsze i odwrotnie – im jest chłodniej, tym spodnie powinny być grubsze, a co za tym idzie – cieplejsze. Wiele będzie zależeć od intensywności i od długości przeprowadzanych treningów – intensywniejszy wysiłek przełoży się na wyższą temperaturę ciała, a tu warto zasygnalizować, że lepiej być lekko niedogrzanym, niż nieznacznie przegrzanym.

Jesienią i zimą temperatury są dość niskie i wtedy warto ubierać się na „cebulkę”, czyli zakładać na siebie kilka cienkich warstw ubrań, które – w razie potrzeby – można łatwo z siebie zdjąć, gdy komuś jest wystarczająco ciepło lub sprawnie ponownie założyć, gdy zrobi się chłodno lub wręcz zimno. Pierwszą, podstawową warstwę powinna stanowić bielizna, a w warunkach, o jakich mowa, sprawdzi się Brubeck bielizna termoaktywna. To ją nakłada się na ciało jako pierwszą – by nie tylko odpowiadała za komfort cieplny, ale także wyraźnie oddzielała pozostałe ubrania od ciała, by te nie przesiąkły potem, który przylepia ubrania do skóry i rozprzestrzenia nieprzyjemny zapach, bezpośrednio z nim związany. Termoregulacja organizmu to jego ważna umiejętność, lecz nie powinno się jej nadużywać. Znacznie lepiej jest ubrać się stosownie do panującej pogody, bo to prawda, że ona nigdy nie jest zła; to ludzie są ubrani nieadekwatnie do niej.

Wygoda to pojęcie względne i dla każdego może ona oznaczać coś innego i być wyrażana na różne sposoby. Garderoba wiosenno-letnia jest lekka i przewiewna, ta jesienno-zimowa jest grubsza i często wzbogacona o odpowiednie membrany. Kolor powinien odpowiadać indywidualnym upodobaniom, ale nie powinien decydować o wyborze, w największym stopniu. Asortyment jest na tyle szeroki, że – z całą pewnością – każdy znajdzie model legginsów najbardziej odpowiadający właśnie jemu. Do produkcji odzieży wykorzystuje się trwałe materiały i zaawansowane technologie. Antidotum na naprawdę siarczyste mrozy mogą być legginsy zestawione ze spodniami – taki duet będzie podwójnie efektywny i to nawet w najtrudniejszych, najbardziej wymagających warunkach.

Funkcjonalność jest ważna i bieganie pokazuje tę cechę bardzo dobrze. Ubranie przewidziane do biegania musi być wygodne, a także bardzo dobrze dopasowane do sylwetki. Płaskie szwy są wytrzymałe i zapobiegają uporczywym otarciom. Bezpieczeństwo to podstawa i po zmroku trzeba o nie dbać ze zdwojoną mocą, w trosce o innych i o siebie. Pomagają zapewnić je jasne ubrania wzbogacone o elementy odblaskowe. Każdy wybór warto stosownie przemyśleć.

4F spodnie biegowe damskie to zawsze dobrze przemyślana decyzja. Tym bardziej, że pochodzi od polskiej marki, współpracującej m. in. z polskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami. Wśród rodzimego asortymentu warto spojrzeć również na Brubeck spodnie. Co ważne dla najbardziej wymagających klientek, są odporne na uszkodzenia i posłużą przynajmniej przez kilka sezonów. Natomiast legginsy termoaktywne wzbudzają zadowolenie choćby wśród biegaczy i wszystkich osób, które lubią podejmować zimowe aktywności.

pixel