Baseny ogrodowe

( ilość produktów: 6 )
Przedziały cenowe

Każdy, częściej lub rzadziej – nawet usilny domator – lubi niekiedy opuścić domowe pielesze. Aktywność ruchowa, rekreacja jest bardzo istotna w życiu każdego z nas i powinna się odbywać regularnie, możliwie każdego dnia, lecz sport to nie wszystko, ponieważ – dla równowagi – należy stawiać również na relaks. Również i tutaj wariantów jest tyle, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zgodnego z osobistymi preferencjami. Jeśli chodzi o prywatną przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu, to przyznać trzeba, że w najtrudniejszej sytuacji znajdują się wszyscy zamieszkujący bloki, gdyż nawet spośród nich nie wszyscy mogą cieszyć się choćby maleńkim balkonem. Pozostali mają do dyspozycji tarasy albo większe ogrody lub mniejsze ogródki i w tych dwóch ostatnich miejscach warto na chwilę się zatrzymać. W wielu z nich obok trampolin można zauważyć niejeden basen ogrodowy. To świetna alternatywa dla zatłoczonych basenów miejskich. Jeśli znajduje się pod zadaszeniem to można z niego korzystać nawet w lekko pochmurny dzień. Jest to w pełni trafiony pomysł na wspólną, rodzinną rozrywkę i integrację w jednym.

W ten prosty sposób skutecznie oszczędza się czas i pieniądze – czas, bo nie trzeba dojeżdżać na pływalnię i pieniądze, gdyż nie trzeba już wykupować pojedynczych biletów lub karnetów – wystarczy kupić basen do ogrodu, wypełnić go wodą i cieszyć nowym nabytkiem. Ilość wody wlewana do takiego basenu może – początkowo – robić wrażenie, bo najczęściej jest to kilkaset litrów, ale oczywiście – za sprawą oczyszczania i filtrowania – nadaje się do wielokrotnego użytku. Dodatkowo basen do ogrodu można wzbogacić o specjalną, materiałową pokrywę, która będzie stanowić skuteczną ochronę przed owadami, liśćmi i przed nadmiernym nagrzewaniem się wody. Prawda jest taka, że do postawienia basenu nie są potrzebne jakieś gigantyczne przestrzenie – wystarczy stabilne podłoże. To w zasadzie tyle.

Basen basenowi nie równy i asortyment dostępny na rynku stale się poszerza, tym samym wybór jest coraz szerzy, ale to wcale nie musi oznaczać, że jednocześnie jest trudniejszy. Zasadniczo można wyróżnić dwa ich rodzaje. Pierwszy z nich to basen rozporowy. Będzie to doskonały wybór zwłaszcza dla osób, które niespecjalnie lubią zagłębiać się w kwestie techniczne. Taki basen wystarczy napompować, ustawić w wybranym przez siebie nalać i w ten prosty sposób można się relaksować. A nie ma przecież lepszego połączenia niż kąpiel wodna połączona z tą słoneczną. Największą radość z wodnych zabaw mają najczęściej dzieci, ale przecież każdy dorosły ma w sobie pierwiastek z dziecka. Woda to ciecz absolutnie wyjątkowa – towarzyszy nam, w różnych formach i stanach, przez całe życie. Jak każdy żywioł odznacza się potęgą i może być niebezpieczna, lecz szczęśliwie ma też dużo pozytywniejsze oblicze i zachowując ostrożność, warto skoncentrować się właśnie na nim.

Budżet oraz poziom umiejętności pływackich to pojęcia względne, każdy ma je różne. Dla osób, które są w stanie przeznaczyć na basen nieco większą kwotę, doskonałym rozwiązaniem będzie basen stelażowy. Wymaga on specjalnego, równego podłoża, które da pewność, że po krótkim czasie dno basenu zwyczajnie się nie przedrze. Podobna ochrona w postaci materiałowej pokrywy powinna występować od góry. Takie, stosunkowo proste rozwiązania, znacząco wydłużą użyteczność basenu i zredukują do minimum ryzyko zanieczyszczeń wody. Dodatkowo o czystość zadba pompa basenowa. Coraz częściej jest ona od razu dołączona do wybieranego przez nas basenu – szczególnie dzieje się tak w odniesieniu do większych basenów stelażowych. Najczęściej cechuje się ona całkiem sporą przepustowością, zatem – w razie konieczności – można wodę sprawnie wypompować, by ją wymienić lub – po sezonie – schować basen do garażu.

Nawet najlepszą pompę warto wzbogacić o urządzenie, którego nieco tajemnicza nazwa brzmi: skimmer. Niniejsze urządzenie ściśle współpracuje właśnie z pompą przez wyłapywanie większych zanieczyszczeń, z którymi sama pompa mogłaby sobie nie poradzić i finalnie zwyczajnie się zapchać. Najnowocześniejsze skimmery mają jeszcze jedną istotną funkcję – dołączony jest do nich specjalny pojemnik, w którym może być umieszczona chemia basenowa. Najczęściej będzie nią chlor w tabletkach, który – w zależności od potrzeb – będzie się powoli rozpuszczał, dezynfekując w ten sposób wodę. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego basenu, warto zdecydować się na basen Avenli od firmy Jilong, gdyż stawia ona na trwałe materiały najwyższej jakości – począwszy od wytrzymałego PVC, po stabilny i równie wytrzymały stelaż. Akcesoria basenowe w postaci pompy, skimmera, filtru czy nawet drabinki, która znacząco ułatwia wejście do basenu i wyjście z niego stanowi kompleksowy zestaw, który warto nabyć – także wtedy, gdy siebie i/lub dziecko dopiero chce się przekonać do pływackiej przygody i zobaczyć, czy poprzestać na przydomowym relaksie, czy jednak – poza sezonem przenieść się pod kryty basen. To scenariusz godny rozważenia…

pixel