Bluzy damskie

( ilość produktów: 5 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Bluza jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej kobiecej szafy i absolutnie nie ma się czemu dziwić, bo nadaje się do wielu okazji: na nieoficjalne, nieformalne spotkania; do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, a nawet do swobodnego poruszania się po domu. Nie istnieje coś takiego, jak bluza zupełnie uniwersalna, ale na szczęście asortyment jest na tyle szeroki, że każda pani znajdzie coś odpowiedniego właśnie dla siebie. Można zastanawiać się i wybierać – czy ma to być zwykła bluza wciągana, czy może jednak bluza damska rozpinana?

To drugie rozwiązanie jest znacznie lepsze. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na szybką regulację ciepłoty ciała, by mieć stale zapewniony komfort termiczny. Jest to bardzo istotne, ponieważ optymalna temperatura jest bardzo pomocna przy sprawnym funkcjonowaniu, zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że – wbrew pozorom – lepiej lekko się nie dogrzać, niż przegrzać. Organizm ma fantastyczną zdolność do samodzielnej termoregulacji i doskonale wie, co zrobić by utrzymywać stosowną temperaturę. Dodatkowo, kiedy musi się dogrzać, to zużywa więcej energii, więc tym samym spala więcej kilokalorii.

Aby zamek, w bluzie z opcją rozpinania, był w pełni funkcjonalny powinno pokryć się go specjalną wodoodporną warstwą – bez takiego zabezpieczenia, po dłuższym kontakcie z wodą, szybko stanie się bezużyteczny i nie będzie już mógł spełniać się w swojej istotnej roli. Opisywany mechanizm ma jeszcze jedną ważną zaletę – dzięki zamkowi można bluzę (zgodnie z nazwą) błyskawicznie rozpiąć, zdjąć, złożyć i schować sprytnie do plecaka, by zachować wolne ręce, a w razie potrzeby – ponownie założyć i zasunąć. Wiadomym jest, że w Polsce pogoda lubi być kapryśna i – niestety – dni z pochmurno-deszczową aurą przeważają nad tymi ciepłymi i słonecznymi. Przed tą pierwszą efektywnie ochroni damska bluza z kapturem. Za jej sprawą już żaden deszcz i/lub wiatr nie będzie straszny. Dopasowuje się do każdej głowy, niezależnie od jej kształtu i wielkości. Dołączony sznurek znacząco ułatwia regulację, a sam kaptur sprawia, że ciepło nie ucieka na zewnątrz. A to tym ważniejsze, że właśnie przez gołą głowę ucieka ono najbardziej i najszybciej. Oprócz kaptura solidna bluza powinna mieć kieszenie – przynajmniej jedną typu kangur, która świetnie ogrzeje ręce lub dwie z zamkiem błyskawicznym, w których można przechować przydatne drobiazgi.

Na pewno dobra będzie bluza wykonana z dominującym składem bawełny, bo to właśnie ten materiał jest odporny na odplamienia i na uszkodzenia mechaniczne, można więc mieć gwarancję, że posłuży przynajmniej przez kilka lat. Z wykorzystania tego materiału na pewno zadowoleni będą wszyscy alergicy, gdyż nie podrażnia skóry i nie powoduje uczuleń. Ucieszą się też wszystkie zmarzluchy, ponieważ bawełna daje sporo przyjemnego ciepła. W kwestii designu panie mogą postąpić dwojako – albo postawić na klasyczne, stonowane kolory – na czele z szarością, albo wybrać kolory bardziej wyraziste, pastelowe, które można jeszcze – dodatkowo – wzbogacić różnymi wzorami, np. dużym napisem przedstawiającym logo producenta. Także i w tym aspekcie występuje sporo możliwości do wyboru. Właśnie, pozostając przy kwestii odpowiednich wyborów, podejmując swoje decyzje zakupowe, warto zaczynać od krajowych producentów. Za przykład potwierdzający wysoką jakość pochodzącą z rodzimego rynku niech posłużą bluzy 4F damskie, w które – oprócz tradycyjnych klientów – ubiera się wielu znakomitych sportowców. Marka powstała w 2007 roku. Niemal od początku współpracuje z Polskimi Komitetami – Olimpijskim i Paraolimpijskim, a także dostarcza odzież, obuwie i akcesoria sportowe do zagranicznych związków sportowych. Producent wykorzystuje trwałe materiały i nowoczesne technologie, choćby po to by powstała 4F bluza damska. Jest wygodna, nie krępuje ruchów, a także pozwala funkcjonować nawet w chłodne i zimne dni.

Równie przyjemna, co produkty bawełniane, jest bluza polarowa damska. Stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego, znanego wszystkim klasycznego polaru. Ma nawet wyraźną przewagę nad bawełną – znacznie lepiej odpycha napierającą wodę i wilgoć. Mowa tu oczywiście o opadach atmosferycznych i o pocie. Taka bluza będzie doskonała np. podczas rodzinnych spotkań przy grillu czy w czasie ogniska ze znajomymi. Dla kogoś, kto lubi odczuwać ciepło, ale niekoniecznie chce mieć ręce schowane w rękawach, stworzona została damska kamizelka puchowa Hi-Tec. Będzie bardzo dobrze wieńczyć sposób ubierania się na tzw. „cebulkę”, kiedy to zakłada się na siebie kilka cienkich warstw ubrań, które można łatwo zdjąć, by się nie przegrzać. Kamizelka powinna być tą najbardziej zewnętrzną warstwą. Jest zasuwana wytrzymałym zamkiem błyskawicznym, który – w przeciwieństwie do guzików – nie będzie sprawiał żadnych kłopotów, szczególnie w znacznie niskich temperaturach. Puch jest delikatny i ciepły, ale nie można uciskać go zbyt mocno, zwłaszcza na czas pakowania, bo zacznie on tracić swoje cenne właściwości.

pixel