Bagaż

( ilość produktów: 9 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Są takie etapy w naszym życiu, przez które każdy musi przejść i takie rzeczy, które podczas tych etapów trzeba mieć. Niewątpliwie doskonałym tego przykładem jest szkoła. Szczególnie na początku uczęszcza się do niej niechętnie, a kiedy już definitywnie jest opuszczana, wówczas często włącza się tęsknota za nią, a szczególnie za paczką swoich przyjaciół. Niezależnie od nastawienia do szkoły i do edukacji każdy, na początku, dzierży ze sobą tornister, który – z czasem – zamienia się na plecak szkolny. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na pojemność głównej komory i na układ pozostałych kieszeni. Współczesne czasy są nierozerwalne z nowymi technologiami, z których edukacja również korzysta. W żaden sposób nie może i nie powinno zaskakiwać korzystanie z tabletów i laptopów, które trzeba zmieścić w stosownej kieszeni, przeznaczonych właśnie na taki sprzęt. Noszenie plecaka wydaje się być oczywistością, ale nie do końca tak jest – najczęściej jest zarzucany tylko na jedno ramię, zatem ciężar jest rozłożony mocno nierównomiernie, co prowadzi do skrzywień ramion i samego kręgosłupa. A wystarczy nosić plecak na obu paskach i przeciążenia przestają być kłopotliwe. Każdy plecak to swoiste opakowanie dla swojej zawartości, warto więc zwrócić uwagę na jego wygląd. Ciekawe barwy i interesujące wzory przykuwają uwagę nie tylko samych właścicieli, ale również otoczenia.

Przy wyborze plecaka warto kierować się nie tylko ceną, gdyż często ta najniższa oznacza nieco gorszą jakość, a przecież nie o to chodzi. Jakość przekłada się na to, że z plecaka korzysta się możliwie najdłużej. Przykładem odpowiedniego dobranego plecaka jest plecak Hi-Tec. Firma korzysta z materiałów najwyższej jakości i z nowoczesnych technologii. Jej korzenie sięgają 1974 roku, a narodziła się w Wielkiej Brytanii. Tak długi okres działalności nie może być kwestią przypadku… W odzież i obuwie, dzięki tej firmie, wyposażą się sympatycy, chociażby biegania i trekkingu. Natomiast w Polsce główną grupą odbiorczą są miłośnicy wszelkich górskich eskapad. Odzież i obuwie outdoorowe powstają przy dokładaniu najwyższych starań, ponieważ pełnią nie tylko rolę osłonną, ale również ochronną – dają ochronę przed ekstremalnymi warunkami zewnętrznymi oraz utrzymują komfort termiczny. Oficjalny przedstawiciel marki Hi-Tec, w Polsce, to sieć sklepów Martes Sport.

Konkurencja na rynku (w zasadzie w każdej branży) jest przydatna, bo weryfikuje poszczególne marki, a samym klientom pozwala wybierać to, czego rzeczywiście najbardziej potrzebują. Rodzimą gospodarkę powinno wspierać się możliwie najmocniej i najczęściej – kupowanie krajowych produktów i korzystanie z miejscowych usług nakręca tutejszą koniekturę, pozwala utrzymywać dotychczasowe miejsca pracy i tworzyć nowe. A do tego podatki nie uciekają do innych państw. Dobrym przykładem polskiej, godnej polecenia marki jest 4F. Obecnie należy ona do spółki OCTF. Wcześniej spółka ta skrywała się pod nazwą Horn Partner. Rok 2010 był początkiem sprzedaży detalicznej. Przy czym, początkowo, marka nosiła nazwę 4Fun, by w 2007 roku zmienić się w 4F Sport Performance i w 2010 – wreszcie – ukształtowała się jako 4F. Od 2016 roku podbija rynki zagraniczne – jej produkty docierają na Łotwę, na Słowację, do Rumunii i do Czech. Siedziba mieści się w Krakowie. 4F współpracuje, od 2008 roku, z Polskim Komitetem Olimpijskim, 2 lata później dołączył jego paraolimpijski odpowiednik. Współpraca odbywa się jeszcze także na innych polach, a konkretnie chodzi tutaj o związki sportowe – w Polsce to m.in. Związek: Narciarski, Biathlonu, Lekkiej Atletyki, Narciarstwa Szybkiego. Wśród wielu zaufanych i popularnych ambasadorów znajdują się choćby: skoczek – Kamil Stoch; tenisista – Łukasz Kubot, czy trenerka personalna i jednocześnie żona naszego króla strzelców – Anna Lewandowska. Te (i inne) nazwiska doskonale potwierdzają zasłużone zaufanie do marki 4F, która w swoim – naprawdę szerokim asortymencie – ma m.in. plecak 4F. Jest wygodny w czasie transportu i funkcjonalny – pomieści najpotrzebniejsze rzeczy.

Idąc, skutecznie, za ciosem warto wesprzeć kolejnego rodowitego producenta. Tym razem jest to spółka Bagar z siedzibą w Tyńcu Małym, która jest właścicielem marki Wisport. Produkcja odbywa się we Wrocławiu. W tym samym mieście zlokalizowany jest sklep firmowy. Działalność rozpoczęła się jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, bo w roku 1984. Gdyby wymienić produkt, w którego tworzeniu firma się mocno wyspecjalizowała, to będzie to plecak Wisport. W zasadzie trudno znaleźć grupę użytkowników, dla której nie można by znaleźć towaru docelowego. W pełni usatysfakcjonowani będą miłośnicy polowań (oczywiście tych legalnych i bezpiecznych), sympatycy surviwalów i wszelkich obozów przetrwania, które – jak mało co – hartują nas do przetrwania nawet w trudnych warunkach, bez powszechnego dostępu do codziennych przygód, do których – na co dzień - 4 nie przywiązuje się większej wagi. Zadowoleni z postawienia na Wisport będą również sympatycy wojska i militariów. Z myślą o nich tworzony jest plecak wojskowy. Rzecz jasna jest on także trafionym wyborem dla wszystkich, którzy lubią samodzielne wyprawy połączone z nocowaniem poza wygodnymi hotelami. Ten rodzaj plecaków jest uszyty z wytrzymałych, wodoodpornych materiałów, jest pojemny i ma system zapięć, który pozwala wygodnie i bezpiecznie przemieszczać się po niekoniecznie łatwych do przejścia terenach.

Warto podkreślić, że plecaki wojskowe to niejedyny ich rodzaj, który można nabyć od Wisport. Dla nieco mniej doświadczonych podróżników idealnym rozwiązaniem będą plecaki trekkingowe. Trekking to, w dużym skrócie, przemieszczanie się po trudnych terenach (nie tylko górskich), często w towarzystwie specjalnych kijków, które właśnie razem z plecakiem tworzą świetny zespół pomocników. Warunki podróżnicze często i szybko zmieniają się, a plecak pozwala zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy na różne okoliczności. Trekking to etap pośredni między nordic walking, a górskimi podbojami.

Zarówno na podróże małe jak i te duże zabierany jest odpowiedni bagaż. Najczęściej jego wielkość zwiększa się wraz z długością pobytu lub wypadu. Poruszanie się z walizką, w niektórych miejscach, może być utrudnione, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie torba podróżna. Często, na dole, ma zamontowane kółka ułatwiające transport oraz wygodne uchwyty, które upraszczają jej przenoszenie. Na krótki, jednodniowy wypad lub do szkoły, albo do pracy w pełni wystarczające są plecaki Nike. Wyglądają na niepozorne, ale są w pełni wystarczające. Przy tym ciekawy design przyciąga uwagę nie tylko właściciela, ale i otoczenia.

Nawet najdłuższą wyprawę trzeba zacząć od podstawowych treningów. A skoro trening to często wiąże się z nim dojazd właśnie na niego. Trzeba zatem spakować choćby stosowny strój i obuwie, a to wszystko najlepiej pomieści torba na trening. W pełni funkcjonalna torba sportowa ma często osobną kieszeń, która pozwala czyste rzeczy oddzielić od zabrudzonych i pachnących nieprzyjemnie. Okoliczności do spakowania bagażu jest wiele, na szczęście szeroki jest też asortyment, z którego można i warto skorzystać.

pixel