ENDORFIT

( ilość produktów: 92 )
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Regularne treningi to podstawa sukcesu. Nie chodzi tylko o satysfakcję, ale przede wszystkim o rozwój kondycji, koordynacji ruchowej i ogólnego samopoczucia. Optymalna częstotliwość trenowania to przynajmniej 3x w tygodniu. Niekoniecznie od razu trzeba wybierać się na siłownię. Po co tracić pieniądze na karnety i czas na dojazdy. Lepiej w swoim mieszkaniu/domu zagospodarować pewną przestrzeń, na której – w dowolnym momencie – będzie można trenować. Na własnej, dobrze znanej przestrzeni, którą zna się doskonale ćwiczy się bezpieczniej niż w szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Nawet najlepszy sprzęt nigdy nie będzie wyręczycielem sportowca, ale na pewno może być i wręcz powinien być dla niego bezpośrednim wsparciem. Za dobry przykład potwierdzający tę zasadę niech posłużą poręcze do dipów Endorfit.

Dipy to nic innego, jak pompki wykonywane z użyciem poręczy. To ciekawy sposób na wzmocnienie tricepsów i klatki piersiowej – inny niż zwykle, ale równie skuteczny. Ponadto barki staną się bardziej ruchome, bardziej elastyczne, a dzięki temu będą skuteczniej chronione przez kontuzjami i urazami. Regularny trening wzmacnia organizm, a także pomaga wysmuklić sylwetkę. Poręcze wydają się być do siebie podobne, ale finalnie warto zagłębić się w szczegóły, by mieć pewność, że wybierany model będzie odpowiedni właśnie dla danego użytkownika. Wytrzymałość poręczy jest bardzo istotna, to ona przekłada się na solidność i stabilność, a stabilność odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo treningu. Najlepiej, kiedy sprzęt jest wykonany ze stali nierdzewnej, która najlepiej kiedy jest pomalowana proszkowo. Dobrze jest wyposażyć je w antypoślizgowe nóżki, bo sprawią one, że poręcze pozostaną na swoim miejscu, nie będą przesuwać się w najmniej odpowiednim momencie.

Za każdym razem chwyt powinien być na tyle pewny, by osoba trenująca mogła skupić się wyłącznie na wykonywanych ćwiczeniach, bez niepotrzebnego zastanawiania się, czy aby na pewno wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie. Poręcze stacjonarne mają tę niewątpliwą przewagę nad swoimi odpowiednikami mocowanymi do ściany, że z łatwością można je przenosić w nowe dogodne miejsce. Wygodne w użyciu zawsze są poręcze do pompek Endorfit. Odległość pomiędzy poręczami można z łatwością ustalać, zmieniać – w zależności od potrzeb. Niektóre modele mają możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu z jednego sprzętu może naprzemiennie korzystać cała rodzina.

Czasami naprawdę warto zamienić poręcze na uchwyty do pompek Endorfit, choćby dla odmiany i uatrakcyjnienia dotychczasowych treningów. Jeden i drugi sprzęt pozwala na większą intensywność treningu, dzięki czemu pompki są głębsze i pełniejsze, zatem przynoszą lepsze rezultaty niż te wykonywane bez wsparcia sprzętowego. Uchwyty zmniejszają poziom obciążenia nadgarstków, więc te są znacznie mniej narażone na urazy i kontuzje. Ważny jest kąt, pod jakim ustawia się uchwyty – nie chodzi tylko o prawidłową technikę, ale również o to, że zmiana kąta pozwala skupiać się na różnych partiach mięśniowych, za sprawą czego ćwiczenia mają charakter bardziej kompleksowy. Bardzo istotne, w tym wszystkim, jest wyraźne aktywowanie i wzmacnianie tricepsów.

Uchwyty Endorfit występują w różnych wariantach, także jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane – może to być albo stal, albo drewno. Pierwsza opcja gwarantuje wieloletnią użyteczność, drugi wariant – dodatkowo – jest znacznie bardziej naturalny i przyjaźniejszy dla środowiska. Można więc trenować w zgodzie ze sobą i ze środowiskiem. Taki sprzęt zajmuje bardzo niewiele miejsca i można z łatwością przenosić go z miejsca na miejsce, by trenować tam, gdzie jest to najdogodniejsze. Poza tym warto, przynajmniej od czasu do czasu, zmienić scenerię treningów. Po pewnym czasie opatrzone miejsce odbiera chęć do zaangażowanego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Naprawdę z pomocą tych prostych, ale solidnych przyrządów można wzmocnić całe swoje ciało. Nie chodzi tylko o barki, które wydają się tutaj najbardziej oczywiste, ale także o biodra i brzuch, które są wzmacniane, kiedy całe ciało jest uniesione ku górze. Szerokie rozstawienie podpórek angażuje mięśnie naramienne, natomiast rozstawienie wąśkie pobudza do działania tricepsy. Bardziej zaawansowane osoby mogą wykonywać pompki tylko na jednej ręce. Niezależnie od wariantu, przez cały czas wykonywania pompek, plecy powinny być stale wyprostowane.

Ćwiczenia, w których wykorzystuje się drążek treningowy rozporowy, to najprostszy i bardzo skuteczny sposób na rozciągnięcie się, a także na wzmocnienie mięśni. Drążek treningowy do ściany wkręca się po obu stronach i napiera on na futrynę. Bardziej rozkręcony drążek to większe naprężenie, a przez to tarcie jest silniejsze. Aby wszystko odbyło się bezpiecznie, sprzęt musi być solidnie wkręcony, by nie doszło do upadku i uszkodzeń – zarówno ciała, jak i podłogi. Aktywność ruchowa wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia – to dodatkowy argument za systematycznym działaniem.

pixel