Kurtki puchowe damskie

( ilość produktów: 9 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Zima jest wymagającą porą roku i to przynajmniej w kilku aspektach – zarówno podczas powszechnych, codziennych działań, jak i w czasie uprawiania różnorakich sportów zimowych. Pomocna w swobodnych działaniach i w zapewnieniu pełnego komfortu termicznego będzie damska kurtka puchowa. Kierowanie się sezonowością i funkcjonalnością w czasie kompletowania garderoby jest bardzo ważne i przydatne.

Trudno wyobrazić sobie kurtkę bez zamka. Ten w wydaniu zimowym powinien być pokryty laminatem, czyli specjalną warstwą wodoodporną, która sprawi, że takim zamkiem można posługiwać się sprawnie, nawet podczas opadów śniegu. Laminat, bo tak nazywa się ta warstwa, chroni zamek przed zamoczeniem, bo przecież mokry zamek to zamek całkowicie bezużyteczny. Także kieszenie są istotne, przynajmniej z dwóch powodów – po pierwsze, są opcją dodatkowego ogrzania rąk a po drugie, można przechować w nich różne przydatne rzeczy. W tym miejscu ważne jest stosowne rozmieszczenie kieszeń, by – w razie potrzeby – można było łatwo odnaleźć się pośród nich. W kwestii materiału bardzo dobrym wyborem jest zawsze puch naturalny. Dobrze wiedzą o tym wszyscy miłośniczek górskich eskapad. Cieszy się on, wśród nich, sporą popularnością i nie ma się czemu dziwić. Puch z łatwością gromadzi i zatrzymuje powietrze, dzięki czemu ma miejsce skuteczna ochrona przed zimnym powietrzem. Tym samym ciepło produkowane przez organizm nie ucieka na zewnątrz zbyt szybko.

Puch odznacza się lekkością, co ma o tyle duże znaczenie, zwłaszcza przy dłuższych i bardziej wymagających eskapad, bo każdy piechur i tak męczy się coraz bardziej z każdym kolejnym przebytym kilometrem. Odpowiednie przygotowanie pozwala zredukować zmęczenie, co pozwala osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Przesadnie ciężki bagaż i nadmierna garderoba przełożą się na to, że wyczerpanie będzie niepotrzebnie jeszcze większe niż dotychczas. Im bardziej zaprawione w bojach osoby, tym lepiej wiedzą one o takim działaniu i o tak działającej zasadzie. Bagaż powinien być zminimalizowany do absolutnego minimum. Puch jest łatwy do ściśnięcia, zajmuje możliwie najmniej miejsca, zatem jest łatwy w transporcie. Jakość puchu często przekłada się na jego ilość do finalnego użycia – lepsza jakość przełoży się bezpośrednio na zastosowanie mniejszej ilości materiału. Lekkość puchu oznacza jednoczesną lekkość kurtki. Co do składania kurtki, z puchem w składzie, nie powinno się jej ściskać zbyt mocno, ponieważ wówczas puch straci swoje cenne właściwości, których potrzebują wszystkie panie, w szafach których znajdzie się puchowa kurtka zimowa.

Kluczowy, w całej prawie, będzie odpowiedni poziom sprężystości puchu. Wyraża się go w calach sześciennych na uncję, a jednostką oddającą taką wartość jest cuin. Jedna uncja puchu waży – ni mniej, ni więcej – dokładnie 28 g, po rozprężeniu osiągnie objętość 750 cali sześciennych, zatem sprężystość puchu wyniesie 750 cuin. Wyższa sprężystość przekłada się na lepszą izolację przed zimnem. Powinno zwracać się uwagę na wartości nie mniejsze niż 550 cuin, ale najlepiej właśnie zdecydować się na 750 cuin. Ważna jest relacja puchu do pierza – rzecz jasna, ten pierwszy powinien znacząco przeważać nad drugim. Niemniej realiści dobrze wiedzą, że trudno o kurtkę wyłącznie puchową, dlatego 90% puchu i 10% pierza to naprawdę znakomity rezultat. Stosunkowo najczęściej naturalny puch pochodzi od kaczek i od gęsi. Gęsi puch jest sprężystszy i jest jeszcze lepszym izolatorem, niż kaczy. Dla doskonałego efektu i dla zachowania wysokiego komfortu termicznego najlepiej jest je z sobą połączyć i stworzyć odpowiednio skomponowaną mieszankę. Komfort termiczny jest istotny w każdych warunkach.

Ekspedycje potrafią być mocno wymagające i na czas ich realizacji przyda się puchowa kurtka z kapturem. Kaptur można łatwo regulować, pasuje do każdej głowy – niezależnie od jej kształtu i wielkości i chroni choćby przed wiatrem i przed śniegiem. Ponadto spowalnia ucieczkę ciepła na zewnątrz, a to przez głowę i przez stopy ucieka go najwięcej.

Warto wspierać i siebie i zarazem krajową gospodarkę, a pomaga w tym kurtka puchowa 4F damska. Do jej produkcji wykorzystano trwałe materiały i nowoczesne technologie, co pozwala cieszyć się z niej prze długi czas. Marka współpracuje m.in. z Polskim Komitetem Olimpijskim i z paraolimpijskim odpowiednikiem. Oczywiście oprócz sportowców ubiera i w akcesoria wyposaża wielu dotychczas zadowolonych oraz nowych klientów. Hi-Tec kurtka puchowa jest świetna nie tylko na samą – szeroko pojętą zimę, ale również np. do trekkingu, a ten często odbywa się w niełatwych warunkach, a te przecież występują nie tylko zimą. Marka Hi-Tec działa od 1974 roku. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a siedzibę ma w Amsterdamie. Asortyment na rynku jest znacznie szerszy, co potwierdza kurtka Jack Wolfskin damska zimowa. Jest doskonała chociażby dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, w jego każdej (bezpiecznej) formie. Kurtki puchowe, zwane zdrobniale i potocznie puchówkami, są świetne dla każdej pani.

pixel