Kurtki puchowe męskie

( ilość produktów: 6 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Zima, z reguły, kojarzy się ze sporymi wyzwaniami i trudnymi warunkami, którym trzeba stawić czoła zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i przy uprawianiu zimowych dyscyplin sportowych. Z pomocą przychodzą różne rzeczy, np. męska kurtka puchowa, która nie dość, że jest przyjemna w dotyku, to jeszcze gwarantuje oczywiście pełny komfort termiczny.

Zamek błyskawiczny został pokryty specjalną wodoodporną powłoką, by stale był użyteczny i by można go sprawnie zasuwać albo odsuwać, nawet podczas opadów śniegu. Przydatny będzie również system dobrze rozmieszczonych kieszeni, które pozwolą albo przechować przydatne drobiazgi, np. rękawiczki, które w danej chwili niekoniecznie są używane albo ogrzać zmarznięte dłonie. O ile to możliwe, najlepiej postawić na puch naturalny. Wśród wspinaczy wysokogórskich ten materiał jest niezwykle popularny od dawien dawna i warto z tej grupy brać przykład. Puch łatwo i skutecznie gromadzi, a także zatrzymuje powietrze, co pozwala na efektywną izolację od zimnego powietrza, a tym samym ciepło produkowane przez organizm jest zatrzymywane w stosownym momencie.

Puchowa kurtka zimowa jest bardzo lekka, co ma znaczenie szczególnie przy dłuższych i bardziej wymagających wyprawach, bo zmęczenie i tak nasila się wraz z każdym kolejnym przebytym kilometrem, więc nie ma co go sobie niepotrzebnie nasilać zbędnymi kilogramami nadbagażu i garderoby. Puch można łatwo ścisnąć, by zajmował mało miejsca w plecaku i by takową kurtkę można było, z łatwością, transportować. Puch lepszej jakości, na jedną kurtkę, będzie potrzebny w stosunkowo mniejszej ilości, a to – finalnie – przełoży się na ostateczną wagę kurtki. Natomiast w momencie odkładania jej do szafy nie powinno się jej usilnie kompresować, bo zasadniczy materiał traci swoje właściwości, na których zależy każdemu jej właścicielowi.

W praktyce, za komfort termiczny, odpowiada poziom sprężystości puchu wyrażany w calach sześciennych na uncję, a jednostką jest cuin i tak, dla przykładu: Jedna uncja puchu, czyli 28 g – po rozprężeniu – zajmie objętość 750 cali sześciennych, to sprężystość puchu wyniesie 750 cuin. Większa sprężystość przekłada się na skuteczniejszą izolację przed zimnem. Polecana jest sprężystość na poziomie 550 cuin, ale za bardzo dobrą uchodzi wartość właśnie 750 cuin. Powinno się również zwracać uwagę na stosunek puchu do pierza – oczywiście tego pierwszego powinno być znacznie więcej. Niemniej trzeba mieć świadomość, że znalezienie kurtki wypełnionej tylko puchem jest w zasadzie niewykonalne, więc relacja 90:10 (w procentach) dla puchu jest świetnym wynikiem. Najczęściej naturalny puch pozyskuje się z kaczek lub z gęsi – ten drugi będzie lepszym wyborem, ponieważ jest bardzo sprężystym i skutecznym izolatorem. Nierzadko tworzona jest mieszanka tych dwóch rodzajów puchu, co pozwala na zachowanie wysokich właściwości termicznych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pozyskania surowców i produkcji ubrań z ich wykorzystaniem. Komfort termiczny jest istotny w każdych warunkach.

Niekiedy, zwłaszcza podczas wypraw ekspedycyjnych, przychodzi zmierzyć się z naprawdę trudnymi, wręcz ekstremalnymi warunkami i wtedy pomocna okazuje się puchowa kurtka z kapturem. Kaptur z możliwością regulacji jest bardzo przydatny, pasuje wtedy do absolutnie każdej głowy i chroni – kolejno – przed: opadami śniegu, zawiejami i zamieciami. Sprawia również to, że ciepło nie ucieka zbyt intensywnie, a trzeba pamiętać, że to głowa jest jedną z bardziej newralgicznych części ciała i to właśnie przez nią ucieka całkiem spora ilość nagromadzonego ciepła.

Gospodarczo zawsze najlepiej wspierać, najpierw, swoich – za pośrednictwem rodzimej gospodarki. Za właściwy przykład niech posłuży kurtka puchowa 4F męska. Została wykonana przy wykorzystaniu trwałych, wodoodpornych materiałów i przy użyciu nowoczesnych, zaawansowanych technologii. Firma 4F jest polską marką, założoną w 2007 roku. Niemal od samego początku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, a także z jego paraolimpijskim odpowiednikiem. Ubierani w sportową odzież i obuwie są nie tylko sportowcy, ale również osoby, które na co dzień stawiają tylko na dobre samopoczucie i na rekreację. Takie podejście jest ważne.

Warto przypomnieć, że trekking odbywa się nie tylko w górach, ale na wszystkich wymagających terenach. Nieodzownym elementem wyposażenia, podczas jego uprawiania, oprócz kijków, jest Hi-Tec kurtka puchowa, która poradzi sobie z zapewnieniem optymalnego ciepła podczas każdej intensywnej aktywności. Pochodzi od marki założonej w 1974 roku i wywodzącej się z Wielkiej Brytanii, a jej obecna siedziba mieści się w Amsterdamie. Długoletnia działalność tylko doskonale potwierdza wysoką jakość oferowanych produktów. Na rynku możliwych jest jeszcze kilka innych wyborów, a wśród nich kurtka Jack Wolfskin męska zimowa. Będzie doskonała choćby do wszelkich szaleństw na stokach narciarskich, do szeroko pojętego skitourigu. Kurtki puchowe są fantastycznym wynalazkiem, który każdemu pozwala czerpać z zimy jak najwięcej.

pixel