Kurtki męskie

( ilość produktów: 19 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

W odniesieniu do pogody istnieje niewiele pewników, w zasadzie pewne jest to, że w przyrodzie występuje ona nieustannie, bo już jej prognozowanie, szczególnie to długoterminowe, jest wróżeniem, bo wiarygodne przewidywania sprowadzają się zazwyczaj do 2-3 dni, stąd meteorolodzy nie lubią wybiegać w dalszą przyszłość.

Niemniej warto przyglądać się i przysłuchiwać prognozom, bo pomagają przygotować odpowiednią garderobę do okoliczności – tych właśnie panujących i tych dopiero nadchodzących. To o tyle ważne, iż w rzeczywistości nie ma złej pogody, one zawsze jakaś jest, to ludzie są niestosownie do niej ubrani. Oczywiście zawartość swojej szafy należy uzależniać nie tylko od modowych trendów, ale także – a może przede wszystkim? - od obecnie panującego sezonu. Tak, poprawnie rozumiana i dobrze zorganizowana sezonowość jest bardzo przydatna, gdyż pozwala czuć się wygodnie i komfortowo, niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Takie podejście znacząco ułatwia systematyczne odczuwanie komfortu termicznego. Zasadniczo wyróżnia się dwa sezony: wiosna/lato oraz jesień/zima. Każda pora roku jest – na swój sposób – wyjątkowa i dzięki temu możliwa jest różnorodność. Każda ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i wyraźnych przeciwników. Poza latem wszystkie inne wymagają stosownej kurtki: wiosenna chroni przed zmiennymi warunkami; jesienna – przed słotą i przed deszczem, a zimowa oczywiście przed śniegiem i mrozem. Za każdym razem kurtka męska pozwala poruszać się wygodnie, bez ryzyka przemarznięcia lub przegrzania.

Wybór spośród asortymentu kurtek jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie model odpowiedni właśnie dla siebie. Równie wielu, na rynku, występuje graczy pod postacią producentów. Ich rywalizacja o klienta pozwala tym drugim wybrać produkt, który bardzo dobrze prezentuje się w relacji ceny do jakości. Grupa producencka Iguana skupia w sobie kilku producentów, znanych praktycznie na całym świecie, rzecz jasna także w Polsce. Jako pierwsza niech pojawi się Hi-Tec kurtka męska. Jest zasuwana wygodnym zamkiem błyskawicznym. Do tego posiada funkcjonalnie rozmieszczony system kieszeni, co pozwala przechować najpotrzebniejsze rzeczy w połączeniu z drobiazgami. W kurtki męskie Hi-Tec spokojnie ubiorą się zarówno wysocy mężczyźni, jak i ci średniego wzrostu, na dodatek niezależnie od posiadanego typu sylwetki. Odpowiedź na różnorodność jest tutaj kompleksowa. Marka Hi-Tec działa już od 1974 roku. Początki miały miejsce w Wielkiej Brytanii, obecna siedziba mieści się w Amsterdamie. Kurtka Iguana męska również jest trafionym wyborem. Grupa, za sprawą każdego oferowanego przez siebie produktu, gwarantuje, że są stworzone z najtrwalszych materiałów i odznaczają się wysoką jakością.

By gdziekolwiek się wspiąć (dosłownie i w przenośni) trzeba zacząć od absolutnych podstaw i tak, by wejść na możliwie najwyższy szczyt, powinno zacząć się od nordic walkingu, czyli od chodzenia po równych, relatywnie łatwych terenach, z użyciem odpowiednich kijków; później należy przejść do hikingu (termin mniej znany i mylony z trekkingiem), czyli poruszania się po niskich partiach gór, następnie można z tych gór zejść i przenieść się na inne wymagające tereny, dla najbardziej odważnych może być to nawet pustynia; po tych wszystkich doświadczeniach można wprawić się w zasadniczy trekking, który – dla najbardziej zaawansowanych osób – jest bezpośrednią przepustką do wspinaczki wysokogórskiej. Tak właśnie wygląda kolejność całkowicie nieprzypadkowa. Przy trekkingu warto zrobić krótki przystanek. Kijki używane do jego uprawiania różnią się od tych do nordic walkingu, są lekkie i odporne na uszkodzenia, a przy tym skutecznie pochłaniają powstające wstrząsy. Równie przydatna jest kurtka trekkingowa męska. Zapobiega przegrzaniu lub wyziębieniu i pozwala wygodnie przechować mapę czy latarkę.

Zima to czas bardzo wymagający dla wszystkich, zwłaszcza w sferze przemieszczania się, a im wyżej, tym trudniej, co w pełni potwierdzą wszyscy wspinacze. To oni muszą być przygotowani na przetrwanie w najbardziej ekstremalnych warunkach, a skoro oni to także ich sprzęt, bo góry, choć piękne i potężne, to jednak nie wybaczają nawet najdrobniejszych błędów. Stąd też kurtka w góry musi spełniać najwyższe rygory bezpieczeństwa, tutaj nie wystarczy zapewnienie ciepłoty ciała, tu musi wystąpić bezpośrednia ochrona przed śniegiem, przed zamieciami i zawiejami oraz wysoka bariera przed przemoczeniem, które może doprowadzić nie tylko do wychłodzenia, ale w dłuższej perspektywie czasowej nawet do odmrożeń. Ba, co bardziej zaawansowane technologicznie kurtki stanowią ochronę w razie przysypania lawiną, ponieważ w razie wystąpienia bezpośredniego zagrożenia utraty życia, uaktywniają się poduszki powietrzne, które wypierają przysypanego spod śniegu tak, by ten mógł łatwiej oddychać. W takiej kurtce może być również lokalizator, który w razie konieczności załączy się, by zaalarmować służby ratunkowe i wskazać im miejsce, gdzie znajduje się osoba przysypana.

Natomiast dla największych zmarzluchów, którzy potrzebują więcej ciepła niż przeciętna osoba, doskonała będzie kurtka z podpinką, czyli z łatwo dopinaną (a później ewentualnie odpinaną) dodatkową warstwą materiału, którym bardzo często jest ciepły i przyjemny w dotyku polar. Kiedy tylko zaczyna robić się komuś wystarczająco ciepło, wystarczy ten materiał szybko oraz łatwo wypiąć i schować do plecaka. Warto jednak robić to rozsądnie, by organizm nie zaznał zupełnie niepotrzebnego szoku termicznego, który może doprawić do chwilowego zesztywnienia ciała.

By kurtka męska na zimę sprawdzała się w swojej roli, jej membrana musi być wysoce odporna na przyjmowanie sporych ilości wilgoci. Im jej wartość jest wyrażona większą liczbą milimetrów, tym lepiej, bo rośnie gwarancja, że nawet intensywne opady śniegu nie będą straszne i nie przenikną do wnętrza kurtki. Miłośnicy białego szaleństwa na dwóch deskach powinni zwrócić uwagę, by ich kurtka męska narciarska miała wodoodporne zamki, co umożliwi zasuwanie i rozsuwanie jej nawet w najtrudniejszych momentach. Powinna mieć także klejone (a nie szyte) szwy, zwłaszcza w miejscach najsilniej narażonych na przenikanie wilgoci. Przy intensywnym wysiłku i przy zawrotnych prędkościach nie powinno zapominać się o skutecznym systemie wentylacji, który najczęściej jest umieszczany pod pachami i w razie potrzeby pomoże łatwo obniżyć poziom ciepła ciała. Podczas zakupów warto wybierać 4F kurtki od polskiego producenta działającego od 2007 roku. Marka intensywnie wspiera sportowców, a wyznaczają oni wysokie standardy dla zakładanych ubrań, więc można być pewnym, że 4F kurtka męska to zawsze będzie dobra decyzja.

Jeśli jednak ktoś już bardzo upiera się przy produktach zagranicznych, wtedy w obszarze jego bezpośredniego zainteresowania powinna znaleźć się Jack Wolfskin kurtka potwierdzająca wysokie znaczenie niemieckiej jakości. Marka działa od niemal 4. dekad. Gdyby nie spełniała wysokich oczekiwań klientów, po prostu zniknęłaby z rynku. Kurtka i to nie jedna powinna wisieć w każdej szafie, wtedy już żadna pogoda nie przestraszy przed wybyciem w małą i dużą podróż.

pixel