MAGNUM

( ilość produktów: 2 )
Rozmiary
Kolor dominujący

Jeśli się uprzeć to można, niczym jeden ze słynnych podróżników, podróżować boso przez świat, ale choć może i jest to podejście dość prozdrowotne, to jednak nie zawsze możliwe i finalnie dobrze jest postawić na wygodne obuwie, które stanowi bezpośrednią izolację od podłoża, co jest istotne – zwłaszcza – przy przemieszczaniu się po mokrej czy grząskiej nawierzchni. Z butami jest trochę, jak z ubraniami – trzeba dopasować je do panujących warunków atmosferycznych i do okoliczności, w których będzie się w nich poruszać. Przecież inne buty będą pasować na imprezę wieczorową, a zupełnie inne na małą lub dużą podróż. W czasie podróżowania trzeba być przygotowanym praktycznie na wszystko, bo niemal w każdej chwili można zastać zaskakujące, niespodziewane okoliczności. Tak jak peleryna przeciwdeszczowa ochroni przed deszczem, tak Magnum buty wojskowe będą zabezpieczać stopy przed niekontrolowanymi osunięciami, które mogłyby zakończyć się zwichnięciami lub w najgorszym przypadku – złamaniami kostek. Skoro wiadomo, w jaki sposób można uniknąć danego zagrożenia, to warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Buty taktyczne, często i niesłusznie, są mylone z butami stricte wojskowymi. Te pierwsze są ciężkie i bardzo masywne, co sprawia, że przy wyprawach czy surwiwalach są zbyt niewygodne i ostatecznie sprawiają więcej kłopotu niż pożytku. No właśnie, odpowiednia taktyka, czyli stosowny, przemyślany plan wzbogacony o ewentualne rozwiązania awaryjne, zastępcze jest prawdziwym kluczem do ostatecznego sukcesu. A nic tak nie hartuje charakteru, jak właśnie obozy przetrwania. To właśnie one pozwalają przetrwać w ekstremalnych sytuacjach i pomagają nabyć nowych umiejętności. Z jednej strony uczą samodzielności, a zaraz z drugiej – w razie konieczności – uczą współdziałania w grupie, a wszystko po to, by wspólnie przetrwać.

Dobre buty taktyczne powinny skutecznie oddychać, by z poruszającej się stopy – skutecznie – odprowadzić nadmiar gromadzącej się wilgoci w postaci potu. Ruch wywołuje drgania i wstrząsy, to buty powinny je skutecznie amortyzować, pochłaniać, by ciało – na czele z kręgosłupem – było jak najmniej narażone na ucisk. Natomiast z błotem lub ze śniegiem doskonale poradzi sobie wyraźny, solidny bieżnik, który będzie sprawiał, że każdy kolejny krok będzie stawiany bardzo pewnie i bez nadmiernego ryzyka przewrócenia się. Współcześnie technologia rozwija się niezwykle dynamicznie i widać to także w produkcji specjalistycznego obuwia, które może mieć nawet żelowe i antybakteryjne wkładki, a wszystko po to, by stopy znacznie mniej odczuwały finalne zmęczenie. Wszystko to doskonale potwierdzają buty Magnum Lynx, który występują już nawet w generacji 8.0. Materiałem, dla nich zasadniczym, jest naturalna i wodoodporna skóra Magnashield. Mają trwałe wstawki z nylonu balistycznego. Za sprawą systemu Blucher Lacing System szybko można je zawiązać, a następnie – w razie konieczności – łatwo rozwiązać. Kołnierz został wyścielony profilowaną pianką. Otwory na sznurowadła są nierdzewne i mają średnicę 5 mm. Do stworzenia wyprofilowanej środkowej podeszwy użyto popularnej pianki EVA. Podeszwie nie straszne – w żaden sposób – są zarówno oleje, kwasy, jak i wysokie temperatury.

Niewątpliwie buty są istotne, ale wcale niemniej ważny jest plecak survivalowy, bo to właśnie on pomieści cały przydatny ekwipunek, zapewni wolne ręce i sprawi, że wszystko co potrzebne będzie zawsze łatwo dostępne, a przecież nigdy do końca nie wiadomo, kiedy nadejdzie dogodny czas na przerwę i na regenerację lub wreszcie na regenerujący nocleg. Trzeba być gotowym dosłownie na wszystko, na każde warunki i na wszystkie okoliczności. Rzecz jasna taki plecak ma dużo szersze zastosowanie niż sam survival. Można (a nawet warto) zabrać go ze sobą zawsze wtedy, gdy komuś zależy na wygodzie i na wysokim poziomie wodoodporności, dzięki czemu zyskuje się pewność, że bagaż pozostanie długo suchy i nienaruszony. Nikt przecież nie chce mieć zamoczonych ubrań czy zalanego prowiantu, nie wspominając o elektronice, która po zbyt bliskim i zbyt długim kontakcie z wodą, staje się praktycznie bezużyteczna.

Plecak wojskowy jest świetny nie tylko dla wszystkich miłośników szeroko pojętych militariów, ale także dla tych, którzy preferują gry terenowe, czy wyprawy górskie. Dobrze wiadomo, że góry to imponujące monstrum, które robi wrażenie, ale przy tym nie wybacza też żadnych błędów, stąd sprzęt, który jest zabierany na górską wspinaczkę, absolutnie nie może być przypadkowy. Fox Magnum plecak jest odpowiedzią nawet na największe potrzeby swoich potencjalnych użytkowników. Z jednej strony, wykonany jest z bardzo trwałego i wytrzymałego materiału, który jest wyraźnie odporny na uszkodzenia mechaniczne i na ewentualne przedarcia, z drugiej zaś jest możliwie lekki, by nie obciążać kręgosłupa i przy tym nie potęgować zmęczenia, które i tak – siłą rzeczy – zwiększa się wraz z każdym kolejnym przebytym kilometrem.

Oczywiście tego rodzaju plecak, w żaden sposób, nie równa się zwykłemu plecakowi szkolnemu czy sportowemu, bo też spełnia się w zupełnie innej roli, stąd nawet zastosowane nici i szwy muszą być dużo wytrzymalsze i nie mogą zwyczajnie rozpruć się zaraz po pierwszym kontakcie z ryzykownym podłożem, choćby z wystającymi kamieniami. Warto pamiętać o tym, że całkowita masa plecaka (wraz z jego zawartością) nie powinna być większa niż 30% masy ciała człowieka go niosącego. Każdy dodatkowy kilogram szkodzi kręgosłupowi i niepotrzebnie obciąża go, dlatego tak ważne jest także stosowne wyprofilowanie tej części plecaka, która będzie przylegać bezpośrednio do pleców. W słabszym odczuwaniu niesionego ciężaru pomogą pasy – biodrowy i piersiowy, a paski nośne nie powinny wbijać się w ramiona zbyt mocno. Magnum plecaki mają bardzo funkcjonalny i użyteczny system rozmieszczenia komór i kieszeni – tak, by każda pakowana rzecz miała swoje miejsce i by w każdej chwili można było ją łatwo znaleźć i po nią sięgnąć. Warto także zwrócić uwagę na zewnętrze pasy, dzięki którym można łatwo dopiąć wojskową karafkę z wodą lub kurtkę. Właśnie, kurtka wojskowa powinna być odporna na wszelkie warianty pogodowe, a przy tym ma zapewniać komfort termiczny, by przy pokonywaniu dłuższego dystansu nie przegrzać organizmu.

Dla osób, które niekoniecznie chcą się wybierać na dłuższe eskapady, a ograniczają się do poruszania w przestrzeni miejskiej, w rytmie dnia codziennego, odpowiednia będzie saszetka nerka Magnum. Za pomocą klamry można ją łatwo zapiąć, a później odpiąć; zaś sam pas pozwala na dopasowanie jej do każdej sylwetki. Dzięki takiej saszetce wszystkie podręczne rzeczy, jak klucze, pieniądze czy telefon, są zawsze łatwo dostępne, a rękoma można nadal wykonywać wszystkie potrzebne ruchy. Po skompletowaniu bagażu trzeba się ubrać, najlepiej w spodnie wojskowe bojówki. Są bardzo wygodne i nie krępują poszczególnych kroków. Mają wygodne kieszenie i przydatne klamry. Przygotowania do wszelkich wypraw warto rozpocząć stosownie wcześniej i wybierając sprzęt najwyższej jakości.

pixel