ROCKLAND

( ilość produktów: 22 )
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Zdecydowanie warto podróżować, zwiedzać świat, ale nim wyruszy się w świat, wcześniej warto skupić się na swojej okolicy i na rodzimym kraju. To właśnie tu znajduje się wiele pięknych, acz jeszcze nieodkrytych zakątków. Warto też kierować się wskazówkami miejscowej ludności, bo kto inny, jak nie jej przedstawiciele, najlepiej zna miejsca warte odwiedzenia, a niekoniecznie zawarte w popularnych przewodnikach… Zgodnie z zasadą – Nie od razu Kraków zbudowano – należy przygotować się do poczynań sportowych, jak i do aktywnego uprawiania turystyki. Z Internetu też trzeba umieć mądrze korzystać – jak już się z niego korzysta, a przy tym planujemy wycieczkę, to warto poczytać o lokalnych tradycjach i zwyczajach oraz dobrze jest poznać podstawy lokalnego prawa – szczególnie dotyczy to krajów, które wykraczają poza nasz krąg kulturowy.

Jeśli dane miejsce komuś, szczególnie, przypadnie do gustu lubi tam ponownie wracać, ale jest też spore grono osób, które uważają, że miejsc pięknych i wartych odkrycia jest tak dużo, iż nie warto powielać wizyt. Oczywiście innych przygotowań kondycyjnych i ekwipunkowych wymagać będzie jedno- czy dwudniowa wycieczka (albo jak lubią mówić niektórzy: „wypad za miasto”) a zupełnie innych – wielodniowa wyprawa. W tym momencie warto się skupić na pierwszej odmianie turystyki. Na krótkie wypady dużo łatwiej znaleźć bezcenny czas i cenne pieniądze, a przy tym są one swoistym treningiem przed dłuższymi, bardziej wymagającymi eskapadami.

Garderoba, osprzęt, żywność, napoje – każdy z tych elementów ma znaczenie i wpływa na finalne powodzenie wycieczki. Co prawda bez jedzenia da się wytrzymać do miesiąca, a bez wody do kilku dni, ale jedno daje energię, a druga – nawadnia i oczyszcza organizm. Żywność liofilizowana jest dość poręczna, ale i przy tym droga, dlatego stosowana jest – głównie – podczas wypraw wysokogórskich. Ciepły posiłek, zjedzony każdego dnia, nie tylko dostarcza energię i przyjemność, ale ogrzewa organizm, któremu przez to łatwiej utrzymać komfort termiczny. Kuchni w podróż zabrać się nie da, ale gorące danie już tak. Pomoże w tym termos na żywność. Nie tylko utrzyma on ciepłotę posiłku i zachowa wszystkie jego wartości odżywcze, ale także sprawi, że – sos czy zupa – nie wyciekną na zewnątrz, nie pobrudzą tym samym pozostałej zawartości plecaka i finalnie – nie popsują apetytu. Istnieje również możliwość przechowania dania zimnego, np. sałatki, która nie zagotuje się pod wpływem promieni słonecznych. Współczesne termosy – za sprawą stali, z której są produkowane, są dużo wytrzymalsze od swoich poprzedników. Im taki pojemnik jest mniej zapełniony, tym szybciej potrawa wystyga.

Nawadnianie organizmu jest ważne nie tylko w trakcie posiłku i tuż po nim, ale przez cały dzień (w nocy i nerki powinny odpoczywać). Prawidłowo powinno się pić (najlepiej i najczęściej) wodę – powoli regularnie i małymi łykami. Szerokim łukiem należy omijać słodkie napoje gazowane, które przyczyniają się do otyłości i wcale nie gaszą pragnienia. W zimne, chłodne (niekoniecznie tylko zimowe) dni warto pić ciepłe napoje, najlepiej – niesłodzoną – kawę i herbatę. By w podróży pozostawały dalej ciepłe, dobrze jest wyposażyć się w kubek termiczny Rockland. Jest szczelny i przynajmniej przez kilka godzin utrzyma ciepło wlanego doń napoju.

Marka Rockland, swoim początkiem, sięga 2009 roku. Jest to rodzima, polska firma, więc przez zakup jej produktów, napędzana jest krajowa gospodarka. Pod hasłem reklamowym „Travel&Discover” kryje się magia podróży, wspinaczek i satysfakcja z odkrywania świata. W bogatej ofercie przedsiębiorstwa znajdują się: namioty, plecaki, naczynia i sztućce turystyczne, pojemniki na wodę, szybkoschnące ręczniki i przydatne akcesoria podróżnicze. Każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom. W podróży i podczas wspinaczki sprzęt nie może zawodzić, dlatego przy jego produkcji stosowane są najnowsze technologie. Sen, jako ważna forma regeneracji i odpoczynku, powinien odbywać się niezależnie od okoliczności, a czas jego trwania powinien mieścić się w zakresie od 6. do 8. godzin na dobę. Namiot Rockland jest przestronny i wygodny. Sprawia, że osoba w nim przebywająca czuje się, jak we własnym łóżku, a nie ma nic lepszego, jak głęboki i słodki sen. Został wykonany z trwałego materiału, zatem jest wytrzymały przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Sam namiot to nie wszystko, by był kompletny potrzebne są akcesoria namiotowe Rockland. Linki fluoroescencyjne są uniwersalne i dają dobre oznakowanie namiotu w nocy. Podłoga do namiotu izoluje przed deszczem i wilgocią. Śledzie to nie tylko słynne ryby, ale w kontekście tego artykułu, to istotny element wyposażenia okołonamiotowego. Ten niepozorny, odpowiednio zaostrzony, element łatwo wbija się w ziemię i finalnie skutecznie stabilizuje namiot. Koniec śledzia można stosunkowo mocno wbić w nawierzchnię, co dodatkowo zwiększa stabilizację namiotu. Śledzie do namiotu są ważnym elementem wyposażenia namiotu właśnie. Współcześnie podróżowanie jest coraz łatwiejsze i przyjemniejsze.

pixel