VIKING

( ilość produktów: 10 )
Płeć
Rozmiary
  • Ubrania
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Szeroko pojęte sporty zimowe są nieustannie bardzo popularne i absolutnie nie ma się czemu dziwić. Aktywności zimowe często są zakrzewiane jeszcze w dzieciństwie, mowa tutaj o przejażdżkach sankami lub o zjazdach na „jabłuszku”. Sezon zimowy, dokładnie tak samo jak każdy inny etap, wymaga stosownych przygotowań. Nie można porywać się na stok wraz pierwszym śniegiem, bez wcześniejszego treningu, który powinien narciarza lub narciarkę wzmocnić fizycznie, ale także wyraźnie poprawić ich koordynację ruchową, bo to ona jest wręcz kluczowa przy osiąganiu większych prędkości i przy wchodzeniu – czy bardziej wjeżdżaniu – w zakręty. Nawet będąc relatywnie dobrze przygotowanym do białego szaleństwa, koniecznie trzeba dobierać stopień trudności szlaku do swoich umiejętności, których ze względu na siebie i innych – zdecydowanie nie warto przeceniać. Kolejna istotna kwestia do zapamiętania to ta, że to przez głowę, dłonie i stopy ucieka najwięcej ciepła, stąd tak ważna jest ich ochrona, by skutecznie zapewnić sobie komfort termiczny. Pomogą w tym wygodne i dopasowujące się do kształtu dłoni rękawiczki Viking.

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze, snowboardziści i pozostali wielbiciele zimowych aktywności chętnie zakładają Viking rękawice narciarskie, bo dobrze wiedzą, że te nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale także pozwalają na nieustanną swobodę ruchów i to nawet przy rzeczywiście sporym mrozie. Warto pamiętać o tym, że nie o samo utrzymywanie optymalnej temperatury chodzi. Do tego dochodzi dbałość o skórę, która bez osłony jest wyraźnie podrażniana przez niską temperaturę i do tego ulega przesuszeniu. Gwarancja pewnego chwytu sprawia, że każdy przejazd lub nawet spacer jest bezpieczniejszy i przyjemniejszy, bo nie trzeba zastanawiać się nad tym, po jakim czasie kijki wymkną się z rąk w niekontrolowany sposób. Dobrym, skutecznym elementem przygotowań do jazdy po stoku jest nordic walking. Dzieje się tak z kilku powodów – bardzo ważna jest tutaj koordynacja ruchowa połączona z dynamiczną pracą miednicy. Kije narciarskie i kije do nordic walking Viking są przydatnym gadżetem, ale nie można zapominać o tym, że mają służyć jedynie jako forma skutecznej asekuracji, a nie sposób na przerzucanie na nie całego ciężaru swojego ciała. Wspomniany nordic walking śmiało można potraktować jako świetną rozgrzewkę przed jazdą na jednej lub na dwóch deskach.

Same rękawice najczęściej występują w wariancie pięciopalczastym, gdzie oczywiście każdy palec ma swój osobny otwór. Dostępne są również warianty z dwoma otworami – jeden na 4 palce i drugi na kciuk. Tutaj palce muszą niejako wzajemnie się ogrzewać, ale za to ten efekt cieplny utrzymuje się dłużej. Rękawice nie mogą, a przynajmniej nie powinny, być ani zbyt luźne, bo wtedy będą zsuwać i spadać, ani zbyt ciasne, gdyż będą powodować dyskomfort i wtedy zaczną odbierać przyjemność z jazdy. Dodatkowa warstwa antypoślizgowa zapewnia jeszcze większe, silniejsze poczucie bezpieczeństwa. Szeroki, solidny rzep sprawia, że śnieg nie przedostaje się do środka. Rękawiczki to jeden z częściej gubionych przedmiotów, dlatego warto mieć przy sobie parę zapasową. Poza tym pierwotna para może ulec przemoczeniu.

Komfort termiczny warto zapewniać sobie (i innym) zawsze, ale zimą i ogólnie w chłodne dni jest to znacznie trudniejsze niż latem, dlatego szczególnie wtedy na wyposażeniu każdego, a nie tylko sportowca, powinna znajdować się wygodna bielizna termoaktywna Viking. Najlepiej od razu zdecydować się na kompleksowy zestaw składający się z termoaktywnej koszulki i ze spodni o takich samych właściwościach. Takie połączenie zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas aktywności przy niższych temperaturach. Tkanina bardzo dobrze przylega do skóry, ale nie uciska jej i nie uwiera, a przy tym pozwala jej całkowicie swobodnie oddychać. Materiał, najczęściej, jest antybakteryjny. Panele wentylacyjne, z dużą skutecznością, odprowadzają nagromadzającą się wilgoć (pot) na zewnątrz. Nie bez powodu taką bieliznę nazywa się „drugą skórą”, stanowi ona doskonałą bazę dla całego zimowego stroju, który najlepiej jest zakładać „na cebulkę”, kiedy ma się na sobie kilka cienkich warstw ubrań i – w zależności od potrzeb – można je z łatwością zakładać, zdejmować i ponownie zakładać. Warto przy tym wszystkim pamiętać, by finalnie jednak organizmu nie przegrzewać, a zapewnić mu termiczne optimum. Niekiedy w pełni wystarczająca jest sama koszulka termoaktywna Viking.

Stuptuty Viking gwarantują skuteczną ochronę przed mrozem i śniegiem. Zastosowany materiał ochrania przed wilgocią i przed zanieczyszczeniami oraz przed owadami. Zapięcie na rzep utrzymuje stuptuty stabilnie na stopach. Padło już słowo o tym, że dużo ciepła ucieka przez głowę, dlatego ochronę jej zapewni czapka zimowa damska Viking i czapka zimowa męska Viking. Jest wygodna i rzecz jasna zapewnia ciepło oraz ochronę przed wilgocią. Odpowiedniczka na lato to Viking czapka z daszkiem. Ona natomiast ochrania przed nadmiarem promieni słonecznych. Jeśli ktoś szuka ciekawego zastępstwa dla czapki i/lub szalika, dla niego doskonała będzie chusta wielofunkcyjna Viking. W sezonie warto chwycić za kije trekkingowe Viking.

pixel