AVENLI

( ilość produktów: 6 )
Przedziały cenowe

Niewątpliwie, odwiecznie i słusznie, woda uchodzi za jeden z najważniejszych i najpotężniejszych żywiołów. Przybiera różne oblicza, ale dziś najlepiej skupić się na tych pozytywnych i przydatnych. Wychodząc od absolutnych podstaw, jest płynem życiodajnym i każdego dnia powinno się wypijać przynajmniej 2 jej litry. Podobnie rzecz ma się co do roślin. Woda ma jeszcze jedną, bardzo przyjemną rolę – zwłaszcza kiedy znajduje się w basenie. Oczywiście, na pierwszą myśl, przychodzą sportowe zmagania na krótkim basenie (25 m) lub na jego dwukrotnie dłuższym, olimpijskim odpowiedniku. Basen niejedną ma formę: począwszy od tego pod zadaszeniem, przez odkryty, który jak mało co daje fantastyczną ochłodę w gorący dzień, a jako ostatni w zestawieniu pojawia się basen ogrodowy. Tu na twarzach co niektórych może pojawić się zdziwienie, bo przecież nie każdy może się cieszyć prawdziwie przestronnym ogrodem o pokaźnych rozmiarach. W tym przypadku ogród to pojęcie bardzo umowne, bo basen do ogrodu będzie bardzo dobrze wpasowywał się zarówno w duże ogrody, jak i w mniejsze (ale równie urokliwe) ogródki, ale także na zagospodarowanym podwórku. Po prostu dobrze jest wybrać miejsce, w którym ten ogrodowy mebel będzie stał stabilnie, a jego użytkownicy będą mieć do niego całkowicie swobodny dostęp.

Nie powinno się generalizować, ale przyznać trzeba jedno – większość dzieci lubi kąpiele lub tzw. taplanie się w wodzie, dlaczego więc odbierać sobie tę przyjemność w późniejszym wieku? Zdecydowanie nie trzeba już z tej frajdy rezygnować. To nie tylko prosty sposób na przywoływanie wspomnień z dzieciństwa, ale również fantastyczna forma relaksu i dla małych, i dla dużych; dla starszych i dla młodszych. Najbardziej wprawieni zawodnicy potrafią zamienić baseny ogrodowe w niemal te profesjonalne, jednak dla zdecydowanej większości z nas najistotniejszy jest relaks. To naprawdę doskonała alternatywa dla całej wyprawy na – często zatłoczony – basen pod dachem lub do aquaparku. W ten prosty i skuteczny sposób można zaoszczędzić czas i pieniądze, a osiągnięty efekt – w postaci rodzinnej i/lub przyjacielskiej relacji w połączeniu z odpoczynkiem – będzie praktycznie taki sam.

Obecnie wzrasta nasza świadomość klimatyczna i ekologiczna. Co bardziej radykalne, w swoim podejściu, osoby mogą początkowo zauważyć, że przydomowy basen to nie jest najlepszy pomysł z racji tego, ile pomieści w sobie wody, ale taki tok myślenia nie do końca jest właściwy – rzeczywiście pojemności niektórych basenów przy naszych posesjach robią silne wrażenie, ale na początek można zdecydować się na nieco mniejszy basen, a woda znajdująca się w nim nadaje się do wielokrotnego użytku – pomaga ją oczyszczać wydajna pompa do basenu w połączeniu z właściwym filtrem, dzięki czemu częstotliwość wymiany tej cieczy znacząco zmniejsza się. W ten sposób ponownie oszczędzamy czas, pieniądze i… środowisko. Oczywiście dobór sprzętu należy dopasować do basenu, w zależności od jego wielkości – im pojemniejszy basen, tym pompa basenowa i filtr powinny być wydajniejsze i mieć właściwe moce przerobowe. Rzecz jasna, jak każdy sprzęt, także i te wspomniane (pompa oraz filtr) wymagają czyszczenia i stosownej konserwacji, przy użyciu specjalnych preparatów do tego przeznaczonych.

W publicznych basenach woda jest najczęściej chlorowana, co nie tylko niesie za sobą intensywny i nieprzyjemny zapach, ale także (a może przede wszystkim) ryzyko podrażnienia skóry. Na szczęście z domowymi basenami nie ma takiego kłopotu, co więcej – niektóre z nich mają dołączoną specjalną pokrywę, która skutecznie chroni wodę przed – chociażby – spadającymi liśćmi czy przed wpadającymi owadami i problem zostaje, w prosty sposób, rozwiązany… Padło już kilka słów o tym, że nawet basen nie jedno ma imię, dlatego też warto zwrócić uwagę na ich konstrukcje, przecież to konstrukcja właśnie sprawia, że basen stoi stabilnie i bezpiecznie. To istotne, bo nawet błogi relaks nie może – w żaden sposób – zwalniać nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo: swoje i innych. Dla osób, które dysponują nieco mniejszym lub umiarkowanym budżetem, a także nie czują się dobrze w działaniach technicznych, doskonałym rozwiązaniem jest basen rozporowy. Materiał, którego używa się do jego produkcji, odznacza się elastycznością. Wystarczy napompować basen, napełnić go wodą i… gotowe. Łatwo się je rozkłada i równie prosto demontuje. Po złożeniu zajmuje tak mało miejsca, że swobodnie zmieści się w każdej szafie. Natomiast basen stelażowy to wariant dla bardziej wymagających. Stabilność gwarantuje mu stelaż, wykonany najczęściej z aluminium. Ściany takiego basenu są wyprodukowane z tworzywa sztucznego, które jest wysoce wodoodporne. Dodatkowo jest wytrzymały nawet na intensywną eksploatację. Kolejny raz potwierdza się, że jakość ma swoją cenę, ale warto ją ponieść, by cieszyć się dobrym wyborem przez wiele lat, przez wiele sezonów. Stawiając na wspomnianą jakość, warto postawić na basen Avenli. Każdy z nich jest produkowany z materiałów najwyższej jakości. Okazuje się, że wybór sprawdzonego, wygodnego basenu jeszcze nigdy nie był tak prosty.

pixel