THETFORD

( ilość produktów: 8 )
Przedziały cenowe

Już u słynnego Maslowa potrzeby fizjologiczne znalazły się u absolutnych podstaw jego popularnej piramidy i do teraz, w kategorii naszych potrzeb, niewiele się zmieniło. Każdy je ma, ale rzecz jasna nie w każdym miejscu i nie we wszystkich okolicznościach można je swobodnie realizować. O ile jesteśmy w domu/w mieszkaniu (swoim lub znajomych) i tam nie ma większego kłopotu z „tymi kwestiami”, o tyle już w szeroko rozumianych miejscach publicznych bywa to już nieco kłopotliwe – zaczynając od dostępności (a czasem jej braku), a kończąc na wątpliwej czystości takich toalet. Sytuacja wydaje się jeszcze trudniejsza podczas podróży i różnych wypadów, zwłaszcza tych, które nie mają zorganizowanego charakteru i odbywają się bez biura podróży – przecież stacje paliw czy punkty obsługi podróżnych nie są dostępne na każde zawołanie i tu, z nieodzowną pomocą, przychodzi odpowiednio dobrana toaleta turystyczna, czyli taka, którą z łatwością będzie można transportować, nawet podczas długich wojażów; jednocześnie taką, którą w zdecydowanej większości miejsc będzie można łatwo rozstawić i wreszcie taką, która będzie koców paktowa i stosunkowo prosta w eksploatacji. W momencie, gdy wskaźnik pokaże niemal całkowite zapełnienie zbiornika z fekaliami, wówczas należy udać się do miejsca, gdzie bezpiecznie i legalnie można się ich pozbyć i tu takim miejscem może być oczywiście parking dla kamperów; pod żadnym pozorem nie wolno wylewać nieczystości gdzie bądź. Okaże się wtedy, że może to być nasz jedyny kontakt z takim parkingiem.

Od dłuższego czasu, nie tylko w Polsce, na popularności zyskują dwie formy podróżowania: kempingi, czyli wypady z namiotem i pod nim oraz karawaning, czyli podróż kamperem, dzięki któremu podróżni są dla siebie zarówno sterem, żeglarzem i okrętem jednocześnie; odbywają podróże na własnych zasadach – jadą gdzie i kiedy chcą, a także odpoczywają również o wybranej przez siebie porze. Na polach namiotowych nie trzeba już szukać toalety i stać do niej w długich kolejkach. Domena wielu Polaków, w czasie urlopów i długich weekendów, to remonty. W momencie, gdy jest to remont łazienki, to zdecydowanie się na przenośną toaletę jest doskonałą decyzję, która i mieszkańców, i fachowców pozbawia dyskomfortu. Samo słowo „chemia” jest bardzo szerokie i przy tym przez wiele osób jest nielubiane, głównie przez pryzmat szkoły, ale już przedmiot, jakim jest toaleta chemiczna żadnych negatywnych skojarzeń nie powinien przywoływać. Chodzi o to, że przy użyciu specjalnych płynów i dzięki zastosowaniu specjalnego papieru toaletowego maksymalnie dba się o czystość i długą użyteczność toalety, a przy tym – jeśli wszystko odbywa się zgodnie z instrukcją na opakowaniu – to zachowana zostaje także dbałość o środowisko.

Wbrew pozorom nawet toaletę można dopasować do swojego budżetu i do swoich wymagań. Można poprzestać na najprostszym rozwiązaniu, czyli na wiaderku, przy którym można zawiesić rolkę papieru toaletowego albo wybrać wariant bardziej zaawansowany i bogatszy w udogodnienia, jakim będzie kompaktowa thetford toaleta. W tej drugiej opcji zbiornik na nieczystości jest oddzielony od muszli. Dwa ważne pojemniki to ten na nieczystości – łatwo się go opróżnia oraz ten na czystą wodę – jego z kolei łatwo się napełnia. Należy jednoznacznie i stanowczo obalić mit, że toaleta, w zasadzie, musi brzydko pachnieć. Nie, nie musi i zdecydowanie nie powinna. Tak jak w toalecie stacjonarnej używa się płynów do odkamienienia i odświeżenia, tak i do dbania o toaletę mobilną potrzebny będzie płyn do toalet. Odznacza się wysoką skutecznością – zabija szkodliwe bakterie, a ponadto usuwa nieprzyjemną woń. Może on mieć charakter specjalistyczny lub uniwersalny – w tym drugim wariancie można używać go zarówno do wody czystej, jak i do nieczystości. Natura i środowisko są absolutnie niezagrożone, bo wspomniany przed chwilą płyn ulega całkowitej biodegradacji.

Warto raz jeszcze wspomnieć o podróżowaniu kamperem, bo jest to inwestycja naprawdę godna uwagi. Jeśli, początkowo, finanse nie pozwalają na zakup własnego cacka, wówczas warto postawić na wypożyczenia. Natomiast, gdy ktoś stanie się posiadaczem tego istnego domu na kółkach, wtedy koniecznym elementem jego wyposażenia będzie toaleta do kampera. Daje ona komfort, że nie trzeba zdawać się na toalety publiczne, których standard jest często mocno wątpliwy i o ile nie podróżuje się w pojedynkę, to nie trzeba przerywać jazdy, bo zawsze może zastąpić nas zmiennik. Poza tym nikt nie zadba o dany przedmiot równie dobrze i skutecznie, jak jego właściciel. Zdecydowanie toalety też to dotyczy.

Nie ulega wątpliwości to, że turystyka mocno się rozwinęła, a wraz z nią odpowiednia infrastruktura. Dobrym tego przykładem są toalety turystyczne. Najlepiej, jeśli są od firmy Thetford. Działa już od 1960 roku, a te kilkadziesiąt lat działalności przekłada się na możliwie najwyższą jakość. Bardzo znana marka, pochodząca właśnie od Thetford to Porta Potti. Zdecydowanie warto jej zaufać. Od teraz potrzeby fizjologiczne, w czasie podróżowania, przestają być jakimkolwiek dyskomfortem.

pixel