Kurtki trekkingowe damskie

( ilość produktów: 4 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Zenon Laskowik – w jednym ze skeczów – zauważył, że tydzień powinien mieć… 8 wolnych dni i jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy – wolnego jest zawsze dość mało i umyka zbyt szybko. Jest jeden skutek uboczny – urlopowicz, przed urlopem, ciągle wyobraża sobie siebie na nim, a już po powrocie z wypoczynku żyje nieprzemijającymi wspomnieniami i potrzebuje dodatkowego czasu na ponowną aklimatyzację. Niektórzy decydują spontanicznie o miejscu i o sposobie spędzenia czasu wolnego, inni planują urlop ze sporym wyprzedzeniem – jedni i drudzy powinni decydować się na aktywne formy aktywności. Trzeba pamiętać, że wszelka regularna rekreacja – po pewnym czasie – przynosi pożądane efekty, w postaci lepszej kondycji i wyższej wydolności organizmu.

Dobrym pomysłem na ruszenie z kanapy, dla osób początkujących, jest zdecydowanie się – najpierw – na nordic walking, który (wraz ze wzrostem formy) można zamienić na trekking. Do jego uprawiania potrzeba nie tylko sporego zaangażowania, ale i stosownej odzieży, wśród której – bez wątpienia – występują kurtki trekkingowe damskie. Powinny znaleźć się w szafie osób (mniej lub bardziej) aktywnych ruchowo oraz osób podbijających miasto. Są wygodne w noszeniu, nie krępują ruchów, odznaczają się wysoką oddychalnością i tym samym – szybko i skutecznie – odprowadzają na zewnątrz nadmiar wilgoci (a więc także uporczywego potu).

Trekking – historycznie – kojarzony jest z tzw. Wielką Wędrówką, czyli z migracją Burów – to oni, w XIX wieku, podbili południową Afrykę. Brytyjczyk – Jimmy Roberts – uchodzi za prekursora tej dyscypliny, w wymiarze turystycznym. Można ją uprawiać na wszelkiego rodzaju trudnych terenach (niekoniecznie muszą to być góry). Jeśli jakieś działanie można sobie ułatwić, to warto to zrobić i tak trekkingowcy, będący na początku swojej przygody, mogą wspomagać się specjalnymi kijkami, które dają im lekki podpór i pełną asekurację – tak, by poradzić sobie z trudną nawierzchnią, bez ryzyka przewrócenia się. Zdecydowanie przydatna będzie również kurtka trekkingowa damska. Oprócz jej całkowitej funkcjonalności, wygody noszenia oraz skutecznego radzenia sobie z niekorzystną, kapryśną pogodą, nie można jej odmówić prostego, ale eleganckiego kroju i ciekawej palety barw do wyboru.

Najnowsze kurtki trekkingowe damskie są skutecznym połączeniem ochrony przed deszczem i przed zimnem, z niekrępowaniem wykonywanych ruchów. Swoboda jest bardzo istotna, zwłaszcza kiedy ktoś znajduje się w niekoniecznie najłatwiejszych warunkach i ma przed sobą spore wyzwanie do zrealizowania. Przy tworzeniu wspomnianych kurtek wykorzystywane są najbardziej sprawdzone i niezawodne technologie – tak, by klient uzyskiwał pewność, że nabywa możliwie najlepszy produkt, który nie zawiedzie go w najmniej odpowiednim momencie.

Nic tak dobrze nie pomoże przyswoić organizmowi witaminy D3, jak energetyczne słońce, ale trzeba korzystać z niego umiejętnie, rozsądnie i nieprzesadnie dużo podczas jednego opalania się. Efektowną i przykuwającą uwagę opaleniznę można uzyskać nie tylko przy morskiej bryzie, ale i podczas górskich wypadów – wysokość robi swoje. Przy każdej ekspozycji na słońce potrzebna jest skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Jeśli chce się mieć całkowitą gwarancję, że na mokrym i oślizgłym szlaku, podczas przechodzenia przez niewielki strumyk lub po prostu w czasie deszczu, będzie się chodzić suchą stopą, warto założyć buty trekkingowe damskie z niezawodną membraną Gore-Tex, która powstaje z różnego rodzaju sprawdzonych materiałów i zapewnia nieprzemakalność, co przekłada się na komfort pokonywania kolejnych kilometrów. Podeszwa w takim obuwiu jest dużo trwalsza i wytrzymalsza niż w zwykłych butach, ponieważ musi sprawdzić się na każdej (często mocno kamienistej) nawierzchni. Poprzez podwyższony kołnierz stopa jest skutecznie stabilizowana. Ochrona i bezpieczeństwo są szczególnie ważne, kiedy jest się zdanym tylko na siebie. Samotne (a może bardziej samodzielne) wojaże wiążą się z bezwzględną regułą – umiesz liczyć? Licz na siebie… Nie każdy i nie zawsze wie, jak pomóc.

Dbać o ciało oraz o umysł należy regularnie i całościowo. Dbałość o szczegóły powinna być widoczna również podczas przygotowań do wyprawy, jak i już w trakcie samej podróży. Dobrym przykładem istotnego detalu będą spodnie trekkingowe damskie. Ich właściwy wybór zapewni wygodę przemieszczania się i sporą przewiewność, co pozwoli – dodatkowo, choć trochę – zredukować zmęczenie. Kobiety są różne i różna jest budowa ich ciał, a takie spodnie – bez trudu – dopasują się do każdej sylwetki. Ma to ogromne znaczenie, bo w terenie trudno o zmianę garderoby. Wyruszając w dowolną podróż, należy być przygotowanym na wszystkie okoliczności i powinno się również przewidywać różnorodne scenariusze (także te najgorsze, bo i takie – niestety – mogą się przytrafić…). Nic – samo – nie rozwiąże naszych kłopotów, ale sportowa garderoba każdą eskapadę nieco uprości i umożliwi wyznaczanie sobie nowych celów.

pixel