Toalety turystyczne

( ilość produktów: 2 )

Jaka toaleta turystyczna?

Toalety turystyczne są przeznaczone przede wszystkim na długie pobyty na kempingu. To ogromna wygoda: nie trzeba korzystać z ogólnodostępnych przybytków, których czystość często pozostawia wiele do życzenia. Nie trzeba stać w kolejce, nie ma też krępującej atmosfery. Własna toaleta przenośna gwarantuje dyskrecję i higienę. Z tego rozwiązania chętnie korzystają posiadacze camperów, budek kempingowych oraz dużych, przenośnych namiotów. Można również postarać się o osobny, wysoki pionowy namiot przeznaczony wyłącznie do celów sanitarnych.

Turystyczne toalety dają spory margines wolności. Jeśli posiada się jedną z nich, a do tego najlepiej przenośny prysznic, jest się całkowicie uniezależnionym od kempingów. Biwak można rozbić wszędzie, o ile tylko pozwala na to prawo własności terenu. Te sprytne urządzenia mają również inne zastosowania. Przydadzą się na łódce, podczas remontu łazienki i w każdej możliwej sytuacji, gdy nie ma dostępu do tradycyjnych sanitariatów.

Kiedyś to były czasy

Kto jeszcze kilkanaście lat temu jeździł w leśną głuszę, ten na pewno pamięta, jak wyglądało załatwianie osobistych potrzeb. Szło się do lasu z łopatką-saperką i oznajmiało reszcie towarzystwa, że w tamtym kierunku akurat nie należy iść. Kto nie miał dostępu do saperki, zostawiał w leśnej gęstwinie niezbyt eleganckie „papierzaki”. Papier toaletowy wieszało się na pobliskiej gałęzi, najlepiej w sąsiedztwie bardzo grubego drzewa, które mogło osłonić czynność in flagranti.

Toaleta turystyczna marki Thetford załatwia tę sprawę bez dwóch zdań. Zapewnia znacznie większą wygodę, podobną do korzystania z normalnej domowej łazienki. Rozwiązania stosowane we współczesnych mobilnych ubikacjach całkowicie niwelują dyskomfort.

Rodzaje toalet turystycznych

Z grubsza, są dwa. Proste wiaderko z deską klozetową i wieszakiem na papier oraz zaawansowane kompaktowe rozwiązania z większą lub mniejszą liczbą udogodnień. Nowoczesna przenośna toaleta posiada specjalny zbiornik na fekalia, całkowicie oddzielony od muszli. Jest osobny pojemnik na czystą wodę do spłukiwania oraz drugi na nieczystości, który łatwo się opróżnia. Do tego mamy pompkę spłukującą, która działa zupełnie tak jak tradycyjne spłuczki, oraz schowek na papier.

Jeśli chodzi o tego typu toalety, przoduje firma Thetford, będąca również producentem na Europę Zachodnią ‒ tam jej produkty są znane pod marką Porta Potti. W zależności od modelu, można wybierać pomiędzy wieloma wariantami. Każdy jest zbudowany w taki sposób, by zapewnić co najmniej zaawansowaną wygodę korzystania z toalety.

Płyny chemiczne do toalet

Toalety turystyczne Thetford nie śmierdzą! A to dlatego, że używa się do nich specjalnych płynów, które neutralizują brzydki zapach i ‒ co najważniejsze ‒ zabijają szkodliwe bakterie. Warto kupić te, które sprzyjają środowisku i są w pełni biodegradowalne, jak na przykład płyny z serii Aqua Kem i Aqua Rinse Plus. Istnieją również płyny uniwersalne, np. Mobile Toilet, przeznaczony zarówno do zbiornika z wodą czystą, jak i z nieczystościami.

Płyn Aqua Kem występuje w dwóch wariantach zapachowych: Green oraz Blue. Wlewa się go do zbiornika na nieczystości, bowiem jego zadaniem jest przyspieszenie rozkładu fekaliów oraz papieru toaletowego. Płyn pomaga zapobiegać powstawaniu i gromadzeniu się gazów, a regularnie stosowany zdecydowanie zmniejsza ryzyko zapchania odpływu podczas opróżniania zbiornika. Jest przy tym bardzo wydajny.

Płyn do toalet Aqua Rinse Plus należy z kolei wlać do zbiornika z czystą wodą. Dzięki niemu zawartość toalety szybciej się spłukuje, co pozwala na oszczędność wody. Płyn zapewnia także lepszą higienę i przedłuża sprawność toalet. Pozostawia na muszli warstwę ochronną, dzięki której dłużej pozostaje ona czysta. Ponadto otacza uszczelki specjalnym smarem, który zapewnia im doskonałą szczelność.

Koniec końców, aby toaleta Thetford działała sprawnie, zaleca się stosowanie odpowiedniego papieru toaletowego. Tradycyjne papiery mogą zapychać odpływ, są bowiem wykonane z celulozy o zbyt wysokiej gramaturze. Papier toaletowy typu Aqua Soft jest równie miękki i wytrzymały, za to ulega znacznie szybszemu rozkładowi. Łatwiej jest również wyczyścić toaletę z jego pozostałości.

pixel