Polary męskie

( ilość produktów: 2 )
Rozmiary

Choć nie zawsze i nie każdy to sobie uświadamia, to w rzeczywistości rodzaj i kolorystyka ubrań wybieranych przez dane osoby oddaje ich usposobienie, charakter i ogólny strój, dlatego tak w pełni trafne jest stwierdzenie, że jak cię widzą, tak cię piszą.

Istnieje kilka czynników kompletowania garderoby, dwa najważniejsze z nich to: sezonowość – tu za każdym razem, docelowo, chodzi o zapewnienie komfortu termicznego; sytuacje, w których ktoś będzie się znajdował – inny strój jest potrzebny do biegania, a zupełnie inny do biura. Na największą swobodę można pozwolić sobie podczas spotkania ze znajomymi lub na rodzinnym grillu – w obu tych przypadkach niezastąpiony będzie polar męski Hi-Tec. Jest przyjemny w dotyku, a przy tym zapewnia optymalne odczuwanie ciepła, nie powoduje przegrzania organizmu, a to – wbrew pozorom – może być gorsze w skutkach od lekkiego niedogrzania. Organizm jest na tyle fenomenalnym tworem, że z łatwością radzi sobie z termoregulacją, czyli regulowaniem aktualnej temperatury ciała człowieka.

Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie, stąd warto wsłuchiwać się w prognozy pogody – te z wyprzedzeniem o 2-3 dni – w dużej mierze – sprawdzają się. Niemniej dobrze jest śledzić sytuację na bieżąco – szczególnie w górach, gdzie pogoda jest dynamiczna i bardzo kapryśna: słońce, w momencie, może zajść za chmury, z których może popadać intensywny deszcz. W razie wyładowań atmosferycznych, nie wolno chować się pod drzewami, natomiast zawsze dobrze mieć ze sobą polar męski, który skutecznie ochroni przed wiatrem, a w razie sytuacji awaryjnej można go złożyć tak, by posłużył jednocześnie jako zastępcze siedzisko i jako skuteczny izolator od podłoża. Przy górach warto na chwilę się zatrzymać, bo z jednej strony są potężne, majestatyczne i budzą zasłużony podziw, ale zaraz z drugiej nie wybaczają żadnych błędów, dlatego tak istotna jest rozwaga i ostrożność.

Nigdy, do końca, nie wiadomo, w jakich warunkach, za chwilę znajdzie się miłośnik gór, dlatego powinien mieć pod ręką polar męski, który – w zależności od potrzeb – można łatwo założyć, by zrobiło się cieplej lub zdjąć, gdy temperatura otoczenia wzrasta. Po zdjęciu można go łatwo i szybko przewiązać w talii lub schować do plecaka. Najlepiej jest ubierać się na tzw, „cebulkę”, czyli zakładać na siebie kilka cienkich warstw ubrań, których ilość, w prosty sposób, można dopasowywać do panujących okoliczności. Te wszystkie warstwy ubrań powinien skrywać, pod sobą, polar rozpinany. Jego przewaga nad modelami bez zamka błyskawicznego jest niekwestionowana – prosty sposób zasuwania i odsuwania wyraźnie upraszcza dopasowywanie temperatury do swoich indywidualnych preferencji. Najczęściej ma on również doszyte kieszenie z zamkami, do których można schować przydatne drobiazgi albo dodatkowo ogrzać ręce. Jeszcze szerszy zakres ochrony dostarcza polar z kapturem, który chroni przed porywistymi podmuchami wiatru. Kaptur, za sprawą ściągacza i dołączonego sznurka, można w prosty sposób regulować (ścieśniać lub poluzowywać), by dobrze osłaniał każdą głowę – niezależnie od jej kształtu i wielkości.

Polar zaczął zyskiwać na popularności od lat 80. ubiegłego wieku. Amerykańska firma Malden Mills, produkująca ubranka dziecięce, zaczęła bacznie przyglądać się możliwościom, jakie daje poliester. Poliestrowa przędza okazała się być lżejszą od frotty, a na dodatek jest hydrofobowa, czyli efektywnie odprowadza nadmiar wody, a przy tym wszystkim szybko wysycha. Po raz kolejny potwierdza się, że materiał syntetyczny wcale nie musi być kiepski. Skoro pojawił się już motyw historyczny, to warto rozszerzyć go o początki firmy Hi-Tec. Została założona w 1974 roku. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a siedziba mieści się w Amsterdamie. Marka wykorzystuje trwałe materiały i nowoczesne technologie, a wszystko po to, by wywoływać satysfakcję u swoich klientów – obecnych i tych potencjalnych. Wspomnianą regułę potwierdza choćby Hi-Tec polar męski, który – przy odpowiednim poszanowaniu – posłuży przynajmniej przez kilka sezonów. Oczywiście produkty Hi-Tec są dostępne w wielu krajach, w tym także w Polsce.

Jeśli kogoś nadal nie przekonuje standardowy polar, wówczas może zostać wybrana bluza polarowa, która daje realnie możliwie największy poziom swobody podczas przemieszczania się. Nikt, w żaden sposób, nie czuje się w niej jakkolwiek skrępowany. Dla najbardziej wymagających i mocno ciepłolubnych osób w pełni właściwa będzie kurtka polarowa Hi-Tec. Zapewnia bardzo wysoki, ale zdecydowanie nieprzesadny poziom odczuwanego ciepła. Sprawdzi się doskonale podczas długich wypadów, w czasie których będzie przebywać się w chłodnych rejonach lub najczęściej będzie się nocować pod namiotem. Polary męski powinny znajdować się w szafie każdego mężczyzny, aby zawsze był gotowy na różne przygody i wyzwania, niezależnie od warunków atmosferycznych. Polar to materiał przyjemny w dotyku i oczywiście podczas noszenia. Warto mieć go zawsze przy sobie w każdy kapryśny dzień – począwszy od spaceru z ukochanym czworonogiem, a skończywszy na ognisku ze znajomymi.

pixel