Kurtki narciarskie męskie

( ilość produktów: 7 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Gdyby zapytać o skojarzenia z zimą, to najczęściej pojawiałby się śnieg i mróz, czyli trudne warunki atmosferyczne, a skoro mają się one pojawić, to trzeba się do nich odpowiednio przygotować. W ramach tych przygotowań należy wyposażyć się w stosowną garderobę, której jednym z ważniejszych elementów jest, niewątpliwie, kurtka narciarska męska – narciarska jest tylko z nazwy, gdyż jej zastosowanie jest znacznie szersze i odnosi się do wszystkich zimowych sportów.

To, że taka kurtka ma być ciepła jest zupełną oczywistością, ale przy tym warto zwrócić uwagę na poziom termoizolacji, czyli izolacji cieplnej. Najczęściej odpowiada za nią syntetyczny poliester. Łączy w sobie zapewnienie komfortu termicznego połączone z dość wysoką i skuteczną oddychalnością. Syntetyczna izolacja, ku zaskoczeniu wielu, będzie skuteczniejsza i efektywniejsza od tej puchowej – zwłaszcza tam, gdzie poziom wilgotności jest wysoki.

Z całą pewnością kurtka zimowa na narty, oprócz odczuwania optymalnego ciepła, powinna też zwiększać przyjemność z jazdy. Nikt przecież nie chce doprowadzić do tego, by wspomnienia ze stoku nie należały do najlepszych, a źle dobrane ubrania – niestety – mogą do tego doprowadzić. Tu należy mieć na względzie, że żadne skrajności nie są dobre i tak, nie należy dopuścić do przegrzania organizmu ani do jego wyziębienia. Wbrew pozorom lepiej być lekko niedogrzanym (wówczas organizm zmusza się do dodatkowego wysiłku, by wyprodukowaną energią ogrzać się) niż przegrzanym. Każda z tych skrajnych temperatur może być szkodliwa i tym samym utrzymywanie którejś z nich może zakończyć się chorobą lub infekcją. Kurtka puchowa będzie dobra do zimowego spaceru, ale już na stoku niekoniecznie sprawdzi się, ponieważ w razie zbyt bliskiego kontaktu ze śniegiem szybko zamoczy się i utraci właściwości izolacyjne. Natomiast męska kurtka na narty jest pokryta specjalną wodoodporną powłoką, która sprawia, że woda spływa po kurtce, a nie wchłania się bezpośrednio do niej. Warto zdać sobie sprawę z tego, jak szeroko i prawidłowo powinno pojmować się wodoodporność. Membrana musi być wyrażona w wartości przynajmniej 1500 mm. Trwała powłoka „odpychająca” wodę skrywa się pod skrótowcem DWR. Dzięki niej odzież stosunkowo szybko wysycha. Do tego dobrze byłoby gdyby szwy były klejone, wtedy znacząco zmniejsza się ryzyko wyciekania, przez nie, wody. Na szwy naklejana jest taśma termoplastyczna i to ona zapobiega przeciekom.

Niewątpliwie zima jest trudną porą roku i dlatego trzeba się jej przeciwstawić. Zdecydowanie pomoże w tym kurtka zimowa narciarska – idealna do uprawiania wszelkiego rodzaju białego szaleństwa, a skoro szaleństwo to wysiłek, zaś wysiłek to pot, który taka kurtka potrafi skutecznie odprowadzić na zewnątrz. Do tego przyda się ochrona przed padającym śniegiem, a nic tak przed nim nie uchroni, jak kaptur z możliwością jego regulacji – tak, by każdy mógł swobodnie dopasować go do swojej głowy, do swoich potrzeb. Prawdziwi zapaleńcy nie lubią przedwcześnie zjeżdżać ze stoku i absolutnie nie ma im się co dziwić, gdyż prawdziwej pasji powinno oddawać się z całkowitym zaangażowaniem i poświęcać jej niemal każdą wolną chwilę.

Ponadto zimy w Polsce są coraz krótsze i coraz mniej intensywne, a śnieg potrafi okazać się materiałem deficytowym, stąd tym bardziej warto regularnie korzystać z i tak krótkiego sezonu narciarskiego. A w Alpy też wcale nie trzeba od razu pędzić, ponieważ nasze górskie widoki są równie piękne i potwierdzają regułę, że cudze się chwali, a swego nie widzi… Kurtka powinna także posiadać system funkcjonalnie rozmieszczonych kieszeni, które pozwolą pomieścić wszystko to, co może przydać się na stoku, bez konieczności schodzenia z niego. Zaś siatkowa wentylacja pod pachami mocno ułatwia usuwanie potu, a to polepsza swobodę poruszania się. Ściągacze-ochraniacze na nadgarstki pomagają w tym, by śnieg nie przedostawał się przez rękawy pod kurtkę, a przy tym upraszczają dopasowanie rękawic narciarskich. Poruszanie się w kurtce narciarskiej nie zawsze oznacza jazdę na nartach lub na snowboardzie, wtedy przydatna jest kieszeń na gogle narciarskie, które można do niej schować, gdy nie korzysta się z nich.

Na zamki często nie zwraca się należytej uwagi, a to spory błąd, bo zamoczony zamek błyskawiczny – w zasadzie – staje się bezużyteczny, a tym samym zasunięcie i odsunięcie kurtki staje się mocno utrudnione, a wręcz niewykonalne. Niezabezpieczony zamek to dla wody bardzo prosta droga, by przedostać się do środka kurtki, dlatego powinien on zostać zalaminowany wodoodporną powłoką. Nie ma co ukrywać, że upadki zdarzają się nawet najlepszym miłośnikom sportów zimowych, dlatego każdemu przyda się pas śniegowy, który chroni przed śniegiem, nawet w momencie upadku i jednocześnie stanowi dodatkową izolację przed wodą i przed zimnem.

Bezpieczeństwo – własne i innych – jest ważne nie tylko na drodze, ale i na stoku. W jednym i w drugim miejscu powinno być się wyposażonym w elementy odblaskowe. To jedna z tych sytuacji, w której jednak im więcej, tym lepiej, bo dbałości o bezpieczeństwo nigdy dość. Oczywiście najlepiej i najbardziej, za swoje bezpieczeństwo, każdy odpowiada sam, jednocześnie ważna jest współodpowiedzialność. Odblaski naprawdę pomagają uratować czyjeś zdrowie i życie.

Konkurencja pomiędzy producentami i zarazem walka o klienta jest spora i bardzo dobrze, bo potencjalni nabywcy mogą wybierać spośród różnych ofert i decydować się na te produkty, które najlepiej spełniają ich oczekiwania. Swoje zakupowe poszukiwania zawsze najlepiej rozpoczynać od rynku krajowego. 4F kurtka narciarska męska sprawdzi nawet w najbardziej wymagających warunkach. Zapewnia nie tylko pełen komfort termiczny, ale także skuteczną wentylację. Marka powstała w 2007 roku, w Wieliczce. Do dziś współpracuje m.in. z Polskimi Komitetami – Olimpijskim i Paraolimpijskim. Kurtki narciarskie 4F cieszą się sporą popularnością, również poza Polską, co potwierdzą choćby Czesi i Słowacy.

Bezpośrednio z Włochami kojarzą się makarony, pizza i… Alpy. Nikt tak dobrze, jak Włosi nie będzie przywiązywał staranności do zimowej, narciarskiej garderoby oraz sprzętu narciarskiego. Tę jakościową regułę doskonale potwierdza kurtka narciarska Brugi. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie jest gwarantem najwyższej jakości. Kto nie będzie się starał równie mocno, jak ktoś kto znajduje się u źródła danego procesu. Kolejnym, godnym uwagi, przykładem jest Hi-Tec kurtka narciarska. Pozwala cieszyć się urokami zimy od maksymalnie aktywnej strony. Marka działa od 1974 roku. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a swoją siedzibę ma w Amsterdamie. Hi-Tec kurtki narciarskie męskie sprawdzą się nawet podczas najbardziej srogich zim. Kurtka narciarska powinna znaleźć się w szafie każdego, kto będzie przebywał się w zimowych warunkach i nie chodzi tutaj tylko o najaktywniejsze osoby. Zima jest piękna i bezpieczna, o ile podejdzie się do niej odpowiednio. Jak to tylko możliwe, warto korzystać z jej uroków.

pixel